آشنایی با انواع ورق آلیاژی در بازار آهن آلات فولادسل

قیمت ورق آلیاژی

انواع ورق آلیاژی فولادیست که برای بهبود ویژگی‌های مکانیکی با عنصرهای گوناگون از ۱ تا ۵۰٪ از وزن خود مخلوط و به صورت آلیاژ درآمده است. در ادامه به توضیح انواع ورق آلیاژی خواهیم پرداخت.

ورق ck45

ورق ck45 با سختی ۱۶۰-۱۹۰ برینل، کربن متوسط، قابلیت ماشینکاری بالا، خواص کششی خوب و قیمت مناسب به عنوان ورق های ضدسایش جهت ساخت ابزارآلات، ماشین آلاتی، میکسرهای بتن، قطعات خودرو و موتور، بوش و میل لنگ، شفت، غلطکهای صنعتی  و محورهای پمپ کاربرد دارند.

با روش القایی و شعله می توان این فولادها را سخت کاری کرده و تحت تنشهای متوسط استفاده کرد.این آلیاژ بر اساس استاندارد ۱۰۴۵ آمریکا و ۱٫۱۱۹۱ DINآلملن شناخته می شود.

استحکام کششی فولاد  ورق ck45 فولادسل  بین ۴۳۰-۵۰۰ مگاپاسکال، استحکام تسلیم بین ۶۵۰-۸۵۰ مگاپاسکال و درصد ازدیاد طول نسبی آن ۱۴-۱۶ درصد است.

شرکت فولادسل تامین کننده ورق های CK45 می باشد. برای دریافت قیمت ورق ck45  به سایت فولادسل مراجعه نمایید.

ورق ضدسایش یا ورق هاردوکس

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که صنعت با مواجه بوده و به دنبال رفع آن بوده، داشتن اطلاعات کاربردی دقیقی درباره ی پدیده سایش است.

در واقع به پدیده ی لغزش یک ماده یا یک سطح روی سطحی دیگر که در واقع یک کار مکانیکی محسوب می شود و باعث کنده شدن ذرات موجود در سطح گشته و سایش سطحی را به وجود می آورد، سایش می گویند.

ورق ضدسایش که نوع مقاومی از ورق های ضد سایش هستند، با مقاومت بالایی که در مقابل سایش دارند این مشکل را برطرف کرده اند.

ورق ضد سایش ۴۰۰ دارای حدود ۰٫۳ تا ۰٫۴ درصد کربن، ۰٫۷ درصد سیلیسیم، ۱٫۶ درصد منگنز، ۱٫۴ درصد کروم، ۰٫۶ درصد مولیبدن، ۱٫۵ درصد نیکل و مقادیر ناچیزی از عناصر فسفر، گوگرد و بور می باشد.

در Hardox 400HB عناصر C، Cr ،Mo و Ni با توجه به ضخامت تغییر می کنند.

از دیگر ویژگی های ورق ضدسایش فولادسل می توان به خاصیت ماشین کاری، شکل دهی و جوشکاری اشاره کرد.

ورق ضد سایش فولادسل در ضخامت های بالاتر از ۵mm عرضه می شود؛ ورق های معادل هاردوکس نظیر ورق کرسابرو دارای ضخامت های پایین تر و بیشتر از ۵mm. . قمیت ورق ضدسایش با توجه به کارایی آن متفاوت می باشد.

جهت اطلاع از قیمت ورق ضد سایش و یا آگاهی از لیست محصولات فولاد سخت با فولادسل تماس حاصل فرمایید.

ورق a283

ورق a283 در صنایع مادر از قبیل ساخت کشتی، اسکله، دیواره ماشین آلات صنعتی، مخزن، نفت، گازو پتروشیمی کاربرد دارد. آنالیز آن حاوی ۰٫۲۴ درصد کربن به همراه عناصر آلیاژی مانند سیلسیم و منگنز می باشد.

این آلیاژ در گریدهای متفاوتی چون Gr A، Gr C و Gr D تولید می شود که مقدار کربن و در نتیجه خواص مکانیکی متفاوتی دارند. افزایش کربن موجب افزایش سختی و قابلیت عملیات حرارتی آنها می شود.

لذا مصرف بیشتری در زمینه ساخت ساختمان، ابزارآلات صنایع نفت، انواع تیر ورق و هاش، پل، راه، ستون های نگهدارنده سازه های سنگین، دکل جرثقیل سقفی و تلسکوپی دارد.

منگنز موجود در ورق a283 فولادسل موجب  افزایش خاصیت فنری و خوش تراشی این نوع فولادها  شده و خط قرمز شکنندگی را کم می کند. ضمن آنکه با کاهش سرعت خنک شدن بحرانی، سختی پذیری و استحکام نهایی فولاد را افزایش می دهد.

هنگامی که سطح این فولادها با تنش ضربه ای مواجه می شود کار سخت شده در حالی که عمق آن چقرمگی خود را حفظ می کند و این پدیده علت بروز خاصیت مقاومت سایشی در برابر نیروهای ضربه ای خواهد بود.

جهت اطلاع از قیمت ورق a283 و یا آگاهی از لیست محصولات فولاد سخت با فولادسل تماس حاصل فرمایید.

ورق آلیاژی a516

ورق آلیاژی a516  با استحکام کششی بالا و درصد ازدیاد طول مناسب در ساخت دیواره مخزن ها و دیگهای صنعتی کاربرد دارند.

 این آلیاژها در گریدهای متفاوت بصورت کدهای Gr55، Gr60، Gr65 و Gr70 در بازار عرضه می شود که بیانگر خواص مکانیکی ویژه هر کلاس من جمله مقاومت به دما، ضربه، تحمل فشار، کشش، جوشکاری، برشکاری، انعطاف پذیری و قابلیت عدسی شدن می باشد.

درصد کربن و منگز در ورق a516 به ترتیب ۰٫۲۷-۰٫۳۱% و کمینه  ۰٫۱۳-۰٫۴۵% می باشد. به دلیل استحکام کششی ۴۸۰-۶۵۰ مگاپاسکال و درصد کربن بالا به همراه عناصر آلیاژی در این گروه شاهد کاربرد وسیع آنها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، ساخت مخازن تحت فشار، و مبدلهای تحت فشار و مبلهای حرارتی هستیم.

شرکت فولادسل تامین کننده ورق a516 فولادسل در اندازه های ۱۵۰۰*۶۰۰۰ ، ۲۰۰۰*۶۰۰۰ و ۲۰۰۰*۱۲۰۰۰ضخامت های ۶ تا ۱۵ میلیمتر محصول کارخانه های فولاد مبارکه، فولاد اکسین، اکراین، روس، کره و بلژیک  می باشد.

جهت اطلاع از قیمت ورق a516 و یا آگاهی از لیست محصولات فولاد سخت با فولادسل تماس حاصل فرمایید.

ورق st52

ورق st52 از دسته ورق های آلیاژی ساختمانی و ضد سایش بوده که به دلیل طیف وسیع کاربردهایی که در صنعت دارد، به عنوان یکی از ورق های زیر بنایی صنعت نامیده می شود.

 ورق st52 فولادسل حاوی %۰٫۲ کربن، %۰٫۵۵ سیلیسیوم و %۱٫۶ منگنز می باشد که به دلیل وجود منگنز در آن از خواص مقاومت به خمش و ارتجاعی برخوردار می باشد.

 همچنین ورق st52 دارای قابلیت جوشکاری، شکل دهی و ماشین کاری می باشد و از کاربردهای آن می توان به استفاده از این ورق برای ساخت ریل ها، جرثقیل، پل ها، شاسی ماشین آلات سنگین، دیواره قطعات صنعتی و موارد مشابه اشاره نمود.

جهت اطلاع از قیمت ورق st52 و یا آگاهی از لیست محصولات فولاد سخت با فولادسل تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , ,
تعداد بازدید : 831

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0