ارز، بازار محصولات فولادی را میبلعد

اگر سیاست های دولت در خصوص بازار ارز به همین منوال ادامه داشته باشد  نقدینگی این بازارها همچون افعی بزرگ و بزرگتر خواهد شد بصورتی که  برای سیر کردن خود هر چیزی که جلوی آن قرار گیرد را خواهد بلعید.

به گزارش پترو سازه ساحل ، تجربه نشان داده است بعد از رشد بازارهای دلار تورمی که از این محل بوجود می آید با تاخیر زمانی بر سایر اقلام و کالاها اثر خواهد گذاشت.

از ۱۵ فروردین تا ۱۳ اردیبهشت، به سبب افزایش نرخ ارز، قیمت محصولات فولادی در ایران ۱۵ درصد صعود کرده است.

فولاد مبارکه مجبور شد قیمت پایه ۲۵۲۰ تومان اولیه خود را که با قیمت دلار بالاتر عرضه کرده بود به قیمت ۲۴۸۶ تومان کاهش دهد که البته این قیمت بی تاثیر بوده و باید به عرضه مکفی بپردازد

بازار محصولات فولادی

با بالا رفتن قیمت ارز، و تاثیر آن بر بازار، قیمت محصولات فولادی گزارشها حاکی از بالاتر رفتن قیمت ها و بیشتر موارد بسته شدن فروش کارخانه میباشد، به طوری که بازار با مشخص نشدن قیمت و ارائه نکردن محصول به حالت کما در آمده و نیمه تعطیل است.

میلگرد

با توجه به محاسبات صورت گرفته بر مبنای قیمت میلگرد کارخانه های مختلف و علیرغم اینکه برخی کارخانه ها اعلام رسمی قیمت نداشته اند در مجموع قیمت نسبت به روز گذشته حدود ۳% افزایش داشته است.

ورق گالوانیزه

گزارشات بازار حکایت از روند افزایشی  در حوزه ورق گالوانیزه دارد. در برخی اقلام ورق گالوانیزه وارداتی امروز ۴۰ الی ۷۰تومان نسبت به آخرین اعلام خود افزایش قیمت داشته است.

پروفیل

پروفیل بدون افزایش قیمت و با تقاضایی ضعیف معامله شد شاید حضور در بازار فرعی دلیل بر تقاضای ضعیف باشد چون قیمت پروفیل در بازار غیر رسمی بالاتر است.

“در مجموع حال بازار خوب است، اما شما باور نکنید”

 

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *