• فولادسل
  • اخبار
  • اعلام آمادگی بورس کالا برای میزبانی از همهٔ محصولات زنجیره فولاد

اعلام آمادگی بورس کالا برای میزبانی از همهٔ محصولات زنجیره فولاد

اعلام آمادگی بورس کالا برای میزبانی از همهٔ محصولات زنجیره فولاد

مدیرعامل بورس کالای ایران در مصاحبه‌ای که اخیراً با خبرگزاری تسنیم داشته‌اند، روند صعودی استقبال خریداران محصولات فولادی از بورس کالا را تشریح کردند و در ادامه، از برنامهٔ جدید این نهاد برای واردکردن کل زنجیرهٔ فولاد به این سازمان صحبت کردند.

مطابق با اظهارات مدیرعامل محترم بورس کالا، در سال 1400، نرخ کلی معاملات این نهاد برابر با 500 هزار میلیارد تومان و با حجمی در حدود 49 میلیون تن بوده است؛ زمانی که این عددها را با آمار سال گذشته مقایسه کنیم، به‌خوبی رشد معاملات در بستر بورس کالا را درک می‌کنیم. در سال قبل، این رقم برابر با 33 میلیون تن بود که ارزشی در حدود 350 هزار میلیارد تومان داشت.

مدیرعامل بورس کالا در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کردند همان‌طور که مجلس شورای اسلامی هم به این مسئله اشاره کرده، در تلاش هستیم تا همهٔ زنجیرهٔ فولاد را وارد بورس کالا کنیم و در کنار آن، اقدامات کیفی گوناگونی را هم به جریان بیندازیم. در سایهٔ این طرح، مسائلی مانند گواهی سپردهٔ کالایی و قراردادهای بلندمدت برای تأمین صددرصدی مواد اولیهٔ موردنیاز هم پیگیری خواهد شد. ایشان همچنین بیان کردند که در روزهای آینده، قرارداد آتی کاتد مس و گواهی مربوط به سپردهٔ میلگرد هم در بورس کالا دنبال خواهد شد.

منبع: فولادسل