ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستاخبار بازار فولاد نیوز

ایران توانایی جبران غیبت روسیه و اوکراین در بازار جهانی فولاد را دارد؟

یکشنبه, ۱۵ / اسفند / ۱۴۰۰ ایران توانایی جبران غیبت روسیه و اوکراین در بازار جهانی فولاد را دارد؟

به نقل از پایگاه خبری فولاد ایران، تحلیلگران معتقدند ایران توانایی جبران بخشی از خلاء ناشی از اختلالات عرضه که حاصل از حمله روسیه به اوکراین است را در بازارهای جهانی دارد. مخصوصا اگر مذاکرات برجام به نتیجه برسد. برخی منابع پیش‌بینی کرده‌اند که در این شرایط، ایران توانایی صادرات تا 20 میلیون تن محصولات نیمه تمام فولادی را خواهد داشت.

طبق گزارش متال بولتن، به‌دلیل افزایش قیمت انرژی در حال حاضر، انگیزه بسیاری برای رفع تحریم‌های ایران وجود دارد. تحلیلگران بر این باورند که پس از این روسیه نیز باید مسیری که ایران پس از تحریم‌ها برای صادرات خود با آن مواجه شد را طی کند.

بنابراین ممکن است با یک سیستم قیمت‌گذاری دوگانه برای محصولات فولادی در آسیا مواجه شویم و محصولات روسی با تخفیف نسبت به کشورهای دیگر توسط تجار فروخته می شود (همانطور که اکنون برای کالاهای ایرانی انجام می شود).

به گزارش فولاد ایران،  محصولات فولادی نیمه تمام ایران به جنوب شرق آسیا و چین، برخی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و کشورهای شمال آفریقا، ترکیه و ایتالیا صادر می شود. محصولات نهایی عمدتا به کشورهای همسایه عراق و افغانستان فروخته می شود.

مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد