بازار آهن و فولاد در کمای اعتصاب تریلی ها

متاسفانه طبق آخرین اخبار به واسطه نا آرامی های اخیر و اعتصاب باربری ها و رانندگان تریلی ها و نرسیدن مواد اولیه به کارخانه ها بازار فولاد به کما رفته و برخی کارخانه فروش خود را بسته و خرید و فروش دیگر انجام نمیشود.

 به گزارش پتروسازه ساحل ، متاسفانه مشکل بارگیری از مبادی برطرف نشده و بارگیری از مبادی صورت نمیگیرد و یا به کندی انجام میشود. در صورت فروش میبایست بر کوس افزایش قیمت فولاد کوبید که به نفع هیچکس نیست.

متاسفانه گزارشات حاکی از آن است که ظاهرا مسئولین از دادن تضمین در مورد افزایش کرایه ها طفره میروند و این مشکل است

در این فضا با وجود کاهش موجودی انبار ها تولید کنندگان باز هم بر طبل گرانی میکوبند. اما چهره  واقعی بازار آهن و فولاد پس از فروکش کردن هیجانات مشخص خواهد شد.

بخش نامه مشروط نمودن صادرات فولاد، میزان تاثیر افزایش هزینه حمل ، میزان تقاضای واقعی و … همه پارامترهای موثر بر نرخ محصولات فولادی هستند و تا بازگشت بازار فولاد به حالت عادی و رفع مشکل بارگیری نمی توان در مورد دور نمای بازار مقاطع تصمیم گیری کرد.

ولی در هر صورت افزایش قیمت آهن و فولاد به طور حتم راهگشای این وضعیت نیست. افزایش قیمت های بی حساب و بدون پشتوانه و صرفا به دلیل وجود بحران ترابری؛ قطعا به جز افزایش نارضایتی گروههای مختلف بازار و به خصوص مصرف کنندگان و بروز برخی اختلافات درون شبکه ای، حاصل دیگری را در پی نخواهد داشت.

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *