• فولادسل
  • اخبار
  • بازنگری در چرخهٔ فولاد برای کنترل تورم در اقتصاد داخلی

بازنگری در چرخهٔ فولاد برای کنترل تورم در اقتصاد داخلی

بازنگری در چرخهٔ فولاد برای کنترل تورم در اقتصاد داخلی

در جدیدترین مصاحبه‌ای که آقای مجتبی حمیدیان با خبرگزاری مهر انجام داده‌اند، این کارشناس اقتصادی، زاویه‌های جدیدی از اهمیت بازنگری در تولید فولاد و اصلاح جریان تولید آن را مطرح کرده‌اند. در بخش نخستین صحبت‌های آقای حمیدیان می‌خوانیم که پروژه‌های ساختمانی یکی از نقاط برجسته در اقتصاد به‌حساب می‌آید که به زندگی عموم مردم گره خورده است.

سیمان و مقاطع فولادی دو محصول عمده در تعیین قیمت سازه‌های تکمیل‌شدهٔ بتنی هستند، پس تأمین و بومی‌سازی آن‌ها مطمئناً یکی از برجسته‌ترین عوامل در تغییرات عمومی قیمت‌ها و نرخ‌ها خواهد بود.

آقای مجتبی حمیدیان در ادامهٔ گفته‌های خود اضافه کردند که با بررسی مجدد و بازنگری فرایند فولادسازی، از معادن تا خطوط تولید، به‌خوبی می‌توانیم این صنعت را سامان‌دهی کنیم؛ این کارشناس اقتصادی معادن سنگ‌آهن را یکی از مهم‌ترین ارکان این فرایند به‌حساب آوردند و بیان کردند که ذخایر این مواد اولیه در داخل کشور رو به اتمام است، پس باید مصرف آن‌ها را مدیریت کنیم و از خام‌فروشی نیز جلوگیری نماییم.

شایان توجه است که آقای حمیدیان در بخش پایانی صحبت‌های خود به این مسئله پرداختند که بررسی ظرفیت بورس کالا و بازارهای سرمایه برای اصلاح مشکلات موجود در فولادسازی، تأثیر چشمگیری خواهد داشت.