بازگشت آرامش به بازار آهن و فولاد

سرعت رشد قیمت‌های مربوط به محصولات فولادی در بورس کالا روز گذشته روند رو به کاهشی را پشت سر گذاشت. این به آن معنا است که بازار آهن و فولاد در حال رسیدن به تعادل قیمتی و خروج هیجانات از بدنه بورس است.

به گزارش پتروسازه ساحل ، دلیل این امر نیز آن‌طور که کارشناسان بازارآهن و فولاد می‌گویند کاهش تقاضای کاذب و عرضه مناسب محصولات بعد از سیاست‌های دولت در حوزه اصلاح قیمت‌ها و حذف سقف رقابت بوده است.

در بازار آزاد نیز قیمت‌ها روند کاهشی خود را حفظ کرده‌اند که این امر از ابتدا قابل پیش‌بینی بود. به این ترتیب باید گفت اصلاح قیمت‌گذاری در حال حاضر با کاهش فاصله قیمتی بین بورس و بازارآهن و فولاد توانسته آرامش را به هر دو بازار برگرداند که انتظار می‌رود این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد. روز گذشته تالار محصولات صنعتی بورس کالا شاهد عرضه‌هایی از محصولات مس و فولادی بود.

دیروز در تالار ذوب آهن اصفهان ۲۵ هزار و ۸۰ تن سبد میلگرد مخلوط سلف را با قیمت پایه ۳۳ هزار و ۷۷۱ ریال عرضه کرد که برای خرید این میزان محصول شاهد تقاضایی به میزان ۳۶ هزار و ۸۰ تن بودیم و به این ترتیب بعد از رقابت، قیمت این سبد به ۳۵ هزار و ۱۰۶ ریال در هر کیلو رسید. به عبارتی در نتیجه رقابت بین خریداران شاهد رشد حدودا ۴ درصدی بودیم.

 این شرکت همچنین ۲۵ هزار و ۸۰ تن سبد تیرآهن ۱۴ تا ۱۸ نیز در قالب معاملات سلف عرضه کرد که برای این محصول نیز که با قیمت پایه ۳۱ هزار و ۵۹۶ ریالی عرضه شده بود، ۵/ ۵ درصد رقابت شکل گرفت. مجتمع فولاد خراسان نیز روز گذشته ۶هزار و ۶۰۰ تن سبد میلگرد A۳ سایز ۱۴ تا ۱۸ را در قالب فروش سلف با قیمت پایه ۳۳ هزار و ۷۷۱ ریال عرضه کرد و با رشد ۷/ ۵ درصدی مورد رقابت قرار گرفت. برای این محصول ۱۶ هزار و ۶۰ تن تقاضا شکل گرفته بود.

منبع: استیل پدیا

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *