بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

به گزارش بازار آهن آلات پتروسازه ساحل، بر پایه آمار فولاد سازان بزرگ در دوره سه ماه نخست امسال، میزان تولید ورق گرم به رقم یک میلیون و ۸۱۳ هزار و ۱۷۰ تن رسید که از این رقم سهم فولاد مبارکه بیش از ۷۴ درصد است. به استناد جداول آماری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان تولید ورق سرد در بهار ۹۹ به رقم ۳۹۷ هزار و ۸۹۴ تن رسید. همچنین ورق عریض تولیدی فولاد اکسین در فصل بهار امسال برابر با ۲۳۰ هزار و ۷۸۷ تن ثبت شد.

علاوه‌بر این، ورق گالوانیزه تولیدی در بهار امسال رقم ۳۱ هزار و ۴۳۲ تن را نشان می‌دهد که از سوی کارخانه ورق خودرو چهارمحال و بختیاری به بازار مصرف عرضه می‌شود. آمار عملکرد فولادسازان در سال گذشته حاکی از تولید ۹ میلیون و ۹۶۰ هزار تن مقاطع تخت فولادی (ورق گرم،  ورق سرد و پوشش‌دار) است که در مقایسه با عملکرد سال ۹۷ رشد پنج درصدی را نشان می‌دهد.

فولادسازان در سال ۹۷ در بخش مقاطع تخت فولادی ۹ میلیون و ۴۵۹ هزار تن تولید داشتند. آمار انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران، کل تولید ورق گرم در سال ۹۸ را ۸ میلیون و ۲۳۲ هزار تن ثبت کرده که رشد ۴ درصدی را نسبت به رقم ۷ میلیون و ۹۴۳ هزار تن عملکرد سال ۹۷ نشان می‌دهد. ضمن اینکه آمار تولید ورق سرد هم در سال ۹۸ به رقم ۲ میلیون و ۶۲۸ هزار تن رسید و افزایش ۴ درصدی در مقایسه با عملکرد سال ۹۷ با رقم ۲ میلیون و ۵۳۸ هزار تن دارد.

وضعیت بازار فولاد در پنجشنبه 26 تیر

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است. بازار قوطی و پروفیل کاملا افسار گسیخته و نگران کننده می باشد و از بازار شنیده می شود ، پیشنهاد قیمت قوطی تولیدی از ورق ضخامت ۲ میلیمتر خیلی محدود از مرز ۱۹۰۰۰ تومان +vat امروز فراتر رفته است … !

بازار خیلی ناراحت کننده‌ای شده، اگر نتوانند این بازار را مهار کنند تبعات بسیار گسترده ای را بزودی در بازار ورق و محصولات تولید شده از ان میباست انتظار داشت. ورق فولادی یعنی شالوده صنعت کشور.

همچنین آنچه که امروز شنیدیم از پیشنهاد قیمت تیرآهن ذوبی از برخی از انبارهای تهران؛ شنیده ها حاکی از ثبات نسبی نسبت به روز گذشته در اکثر سایزها بوده است. ظاهرا با ادامه شنیده ها از سایر مبادی فروش میلگرد آجدار در روز جاری؛ بنظر میرسد که ترمز افزایش قیمت این حوزه حداقل امروز کشیده شده و حتی در مواردی شاهد برخی عقب نشینی ها و افزایش تخفیفات ۵۰ تا ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته هستیم.

مشکل این افسار گسیختگی و التهابی که اخیرا در بازار داخلی کشور شکل گرفته از چه روی است ؟

التهابات نرخ دلار؛ عرضه محدود مواد اولیه در بازار داخلی فولاد؛ مدیریت ضعیف و ناکارآمدی دولت در کنترل بازار داخلی فولاد؛ عدم التزام قدرت های بزرگ اقتصادی کشور به مصوبات دولتی و وتوی غالب آنها؛ بی اعتمادی مردم به وعده‌های مسئولین اقتصادی کشور …

 

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
تعداد بازدید : 329

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0