ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستاخبار بازار فولاد نیوز

برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد

دوشنبه, ۱۸ / بهمن / ۱۴۰۰ برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد

به گزارش اخبار فولاد، هدف از برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد این است که فضایی برای رشد صنعت فولاد ایجاد شود و در این راستا کارشناسان بر فضای رقابتی تاکید دارند. شرکت‌های فولادی، شرکت‌های تامین کننده و همچنین پیشکسوتان و صاحبان تجربه مدیریتی در صنعت فولاد، مشوق های ارتقای بومی سازی در این صنعت به شمار می‌روند.

هر چند شاید دیر به موضوع بومی سازی ورود شده باشد، اما تحریم های ظالمانه سبب شد تلنگری به شرکت ها وارد شود تا به این حوزه جدی تر و سریعتر ورود کنند.

نیل به خودکفایی در صنعت فولاد امکان پذیر بوده، اما نیازمند زمان، سرمایه گذاری و اهتمام جمعی است. اگر همکاری دانشگاه ها و صنعت به عنوان دو قطب تحقیق و توسعه جدی در نظر گرفته شود، قطعاً در میان مدت می تواند تاثیرات شایانی بر جای خواهد گذاشت.

سومین جشنواره و نمایشگاه‌ ملی فولاد ایران با رویکرد بومی‌سازی و توسعه تکنولوژی و در راستای بهره‌برداری حداکثری از توانمندی‌های داخلی زنجیره آهن و فولاد کشور از سنگ آهن تا محصول نهایی تعریف شده که ۱۹ تا ۲۱ بهمن‌ماه به میزبانی هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

این رویداد با هدف کاهش نیاز ارزی در تامین قطعات و تجهیزات، دانش فنی و مهندسی و مواد مصرفی مورد نیاز از طریق ارائه فرصت‌های بومی سازی و ساخت داخل برگزار می‌شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی در آن مشارکت دارند.

منبع خبر

مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد