بی ثباتی دلار بازار آهن را قفل کرد؛ خبری از خرید و فروش نیست

رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه آهن فروشان با این اوضاع بازار ارز سرگردان هستند، گفت: واردکنندگان هنوز دسترسی به ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارند

به گزارش پتروسازه ساحل ، محمد آزاد ، با اشاره به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت محدود و تحت شرایط خاص در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، اظهارداشت: واردکنندگان هنوز دسترسی به ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارند و از آن طرف صادرکنندگان هم تمایلی به انتقال ارز خود آنهم با قیمت ۴۲۰۰ تومانی به سیستم بانکی ندارند.

وی با بیان اینکه برخی از صادرکنندگان ارز خود را داخل کشور نیاورده و به واردکنندگان آنهم با قیمت ارز آزاد می فروشند، افزود: در حال حاضر بازار خرید و فروش آهن بلاتکلیف بوده و کمتر معامله ای در آن انجام می شود.

رئیس اتحادیه آهن فروشان اضافه کرد: قرار بود کارخانجات ۲۰ هزار تن محصول در بورس کالا بفروشند که متأسفانه بلاتکیفی بازار آهن عاملی شده تا عرضه خود را به روزهای آینده موکول کنند.

آزاد با بیان اینکه آهن فروشان با این اوضاع بازار ارز سرگردان هستند، گفت: امروز هر کیلو میلگرد ۲۸۰۰ هزار تومان، هر کیلو تیرآهن ۳۱۰۰ هزار تومان و انواع ورق فولادی به طور میانگین ۳هزار و ۵ تومان قیمت گذاری شده است.

منبع: تهران ۲۴

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *