تاثیر اعتصاب کامیونداران بر فولاد

بازار فولاد چند هفته‌ای است که با مشکلاتی مواجه شده است. ورود به ماه رمضان، مشکلات حمل و نقل و بیم و امید از دورنمای قیمت‌ها، تاکنون ۳ عامل اصلی نقش‌آفرین در بازار فولاد بوده‌اند که اجازه آزادی عمل چندانی به تقاضا نمی‌دهند.

به گزارش پترو سازه ساحل ، این وضعیت، نگرانی های بسیاری را برانگیخته به ویژه در شرایطی که مشکلات حمل و نقل پس از موضوع بارش‌های فصلی به اعتصاب هم کشیده شده است.

واقعیت آن است که حجم معامله و حمل و نقل کاهش یافته و نه تنها در بازار فولاد بلکه در سایر صنایع مشابه، حجم باری که کامیون‌ها منتقل می‌کنند تقلیل یافته است.

این وضعیت در نهایت در کنار افزایش هزینه‌های حمل و نقل ، شرایط سختی را پیش‌روی شرکت‌های حمل و نقل و کامیونداران قرار داده که خروجی آن اعتصاب و افزایش ۲۰ درصدی هزینه‌های حمل و نقل بوده است.

البته این شرایط برای همه فعالان صنعت فولاد به یک میزان موثر نبوده یعنی برخی بیش از سایرین متحمل هزینه شده‌اند.

بازار فولاد تا پایان ۲هفته آینده، این شرایط کجدار و مریز را ادامه خواهد داد یعنی ضعف معامله ها و سردرگمی قیمت ها را باز هم تجربه می‌کند، اگرچه ظرفیت چند فاز رشد و کاهش نرخ نیز در بازار فولاد وجود دارد.

به صورت دقیق‌تر اگرچه انتظار برای تغییرات قیمتی وجود دارد اما روند کلی بازار از آرامش نسبی و ضعف معاملات حکایت می‌کند. به احتمال قوی اواخر ماه رمضان و حتی روزهای منتهی به عید فطر، شاهد تغییراتی جدید در این بازار خواهیم بود.

منبع: فولاد نیوز

انتهای خبر/

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *