تداوم سریالی رشد قیمت محصولات فولادی

رشد قیمت محصولات فولادی در شهریور 99

به گزارش بازار آهن آلات فولادسل ، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، امروز هم مانند سه چهار روز انتهایی هفته گذشته، بازار آزاد آهن کار خود در این هفته را با افزایش قیمت تمام محصولات فولادی آغاز کرد و به نظر می‌رسد تا زمانی که نرخ دلار دوباره به ثباتی نسبی برسد، این بازار فعلا روی آرامش نخواهد دید.

به نحوی که در روز جاری قیمت تمام انواع مقاطع و دیگر محصولات فولادی تولیدی نوردکاران بین 200 تا حتی 700 تومان رشد کرده و روند تخلیه حباب قیمتی این محصولات که تا اوایل هفته پیش تقریبا در حال به نتیجه رسیدن بود، متوقف شده است. مهمترین دلیل این اتفاق هم بی‌شک قرار گرفتن مجدد نرخ دلار روی ریل صعودی است، چراکه همین امروز قیمت دلار در بازار آزاد ارز بیش از 300 تومان رشد کرده است.

البته امروز عرضه نشدن  ورق فولادی در بورس کالا هم بدون تردید روی رشد شدید قیمت محصولات حوزه قوطی و پروفیل تاثیر گذاشته است. زیرا همین حالا هم تولیدکنندگان این محصولات با کمبود شدید ورق مواجه‌اند و همه این اتفاقات موجب ایجاد حباب قیمتی عجیبی در قیمت ورق گرم و بخصوص ورق سرد شده است و تا زمانی که انحصار در عرضه این نهاده فولادی به بازار آزاد و البته پرهیز از عرضه واقعی و کافی به تالار اصلی بورس و عرضه‌های مچینگ ادامه داشته باشد، گرانی محصولات حوزه قوطی و پروفیل هم ادامه خواهد داشت.

براساس آخرین قیمت‌های اعلام‌شده از سوی نوردکاران فولادی شاهد افزایش 80 تا 300 تومانی بیشتر انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد هستیم و همچنین قیمت عمده محصولات حوزه نبشی و ناودانی امروز هم مثل روزهای قبل به شدت بالا رفته و در روز جاری شاهد رشد 200 تا 350 تومانی قیمت این محصولات هستیم.

قیمت انواع تیرآهن کیلویی نیز امروز با شیب ملایم‌تری رشد کرده است و در قیمت‌های اعلام‌شده بیشتر تولیدکنندگان رشد 50 تا 250 تومانی مشاهده می‌شود. همچنین محصولات حوزه قوطی و پروفیل با شتاب بیشتری روی ریل صعودی قرار گرفته‌اند و شاهد رشد 300 تا 700 تومانی قیمت این محصولات در بازار آزاد هستیم.

پرواز ۵۰۸‌ تومانی میانگین قیمت انواع پروفیل در بازار آزاد

تیرآهن ۱۴ کیلویی به طور متوسط ۱۷۵ تومان گران‌تر شد.  افزایش‌ نرخ دلار و البته تداوم عرضه ناکافی ورق در بازار آزاد و بورس کالا بار دیگر قیمت محصولات حوزه قوطی و پروفیل را به ارقام نجومی نزدیک کرد.

رشد ۱۸۶ تومانی میانگین قیمت میلگرد ۱۰ آجدار در بازار آزاد

متوسط نرخ میلگرد ۱۴ آجدار ۲۰۴ تومان بالاتر رفت. امروز وضعیت بازار میلگرد به قدری آشفته بود که برخی نوردکاران از اعلام قیمت روزانه پرهیز کردند و بسیاری از آن‌ها نیز فروش خود را کمتر از یک ساعت پس از بازگشایی بستند.

افزایش ۲۸۳ تومانی متوسط نرخ انواع ناودانی در بازار آزاد

میانگین قیمت انواع نبشی ۲۲۹ تومان رشد کرد. قیمت انواع سپری به طور متوسط ۲۰۷ تومان بالاتر رفت  امروز قیمت تمام انواع محصولات حوزه نبشی و ناودانی به اندازه‌ای صعودی بود که بسیاری از تولیدکنندگان این حوزه اقدام به اعلام قیمت‌های دوم و سوم می‌کردند.

مجازات نيمي از توليدکنندگان فولاد

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از معرفی بیش از نیمی از تولیدکنندگان فولاد به این سازمان به علت تخلف در عرضه فولاد به واحدهای پایین دستی همچون لوازم خانگی و خودرو خبر داد.

جمال انصاری در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار گفت: تولیدکنندگان فولاد که تعدادشان زیاد هم نیست با تخلف در عرضه و عمل نکردن به تعهدات خود در قبال تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی اتهاباتی را در بازار به ویژه در لوازم خانگی و خودرو رقم زدند که هم اکنون پرونده این تولیدکنندگان متخلف فولاد در سازمان تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است به بعضی از این پرونده ها رسیدگی و حکم صادر شده و برخی دیگر از پرونده‌ها نیز در مراحل رسیدگی است.

برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
تعداد بازدید : 274

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0