ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستفولاد نیوز

تقاضای ۸۴/ ۱میلیارد تن فولاد در سال جاری میلادی

یکشنبه, ۴ / اردیبهشت / ۱۴۰۱ تقاضای ۸۴/ ۱میلیارد تن فولاد در سال جاری میلادی

به گزارش از روزنامه دنیای‌اقتصاد: انجمن جهانی فولاد پیش‌بینی کرد: تقاضای فولاد جهانی طی سال‌جاری میلادی به ۸۴/ ۱میلیارد تن می رسد. به نقل از وب‌سایت انجمن جهانی فولاد World Steel Association میزان تقاضای فولاد طی سال۲۰۲۲ میلادی یک‌میلیارد و۸۴۰ میلیون و ۲۰۰هزار تن پیش‌بینی شده که نسبت به سال پیش از آن رشد ۴/ ۰درصدی دارد.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود تقاضای فولاد جهان طی سال۲۰۲۳ میلادی ۲/ ۲درصد افزایش داشته و یک‌میلیارد و ۸۸۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن به ثبت رسید. طبق این گزارش، بحران روسیه و اوکراین منجر به رشد قیمت انرژی و مواد اولیه در تولید فولاد و نیز ایجاد مشکلاتی در زنجیره تامین شده که صنعت فولاد را درگیر کرده است. علاوه بر این، نوسانات بازار مالی و نیز افزایش عدم اطمینان موجب تضعیف سرمایه‌گذاری خواهد شد.

تقاضای فولاد

جنگ در اوکراین موجب کاهش انتظارات رشد تقاضای جهانی فولاد در سال۲۰۲۲ میلادی شده است. علاوه بر این، تقاضای فولاد چین در سال۲۰۲۲ میلادی ۹۵۲میلیون تن در نتیجه بدون تغییر نسبت به سال پیش از آن خواهد بود؛ چون دولت در تلاش است تا سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت را تقویت و بازار املاک و مستغلات را تثبیت نماید.

همچنین میزان تقاضای فولاد در کشورهای توسعه‌یافته طی سال‌های ۲۰۲۲ میلادی ۴۰۳میلیون و ۷۰۰هزار تن و ۲۰۲۳میلادی ۴۱۳میلیون و ۵۰۰هزار تن به‌ترتیب ۱/ ۱درصد و ۴/ ۲درصد پیش‌بینی شده است.

از طرفی میزان تقاضای این محصول در کشورهای در حال توسعه (به جز چین) با چالش‌های محیطی همچون بحران روسیه و اوکراین و نیز محدودیت‌های مالی ایالات متحده آمریکا روبرو خواهند شد که رشد ۵/ ۰درصدی(تقاضای ۴۸۴ میلیون ۴۰۰هزارتنی) در سال۲۰۲۲ میلادی و رشد ۵/ ۴درصدی (تقاضای ۵۰۶میلیون و ۴۰۰هزار تنی) در سال۲۰۲۳ میلادی را خواهد داشت.

برترین مصرف‌کنندگان فولاد سال۲۰۲۱ میلادی

از ابتدای ژانویه تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ میلادی، چین با مصرف ۹۵۲میلیون تن فولاد در ردیف اول مصرف‌کنندگان آن قرار گرفت. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی نیز اژدهای زرد همچنان عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده را به خود اختصاص دهد.

هند با مصرف ۱۰۶میلیون و ۱۰۰هزار تن، ایالات متحده آمریکا با مصرف ۹۷میلیون و ۱۰۰هزار تن، ژاپن با مصرف ۵۷میلیون و ۵۰۰هزار تن،کره‌جنوبی با ۵۵میلیون و ۶۰۰هزار تن، روسیه با ۴۳میلیون و ۹۰۰هزار تن، آلمان با ۳۵میلیون و ۲۰۰هزار تن، ترکیه با ۳۳میلیون و ۴۰۰هزار تن، برزیل با مصرف ۲۶میلیون و ۴۰۰هزار تن و ایتالیا با مصرف ۲۵میلیون و ۹۰۰هزار تن به ترتیب در رتبه‌های دوم تا دهم مصرف فولاد جهان طی سال۲۰۲۱ میلادی قرار دارند.

مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد