تولید ورق عرشه فولادی و گل میخ

عرشه فولادی (Steel Deck)

عرشه فولادی شکلی از ورق های فولادی است که در سقف ها بکار میرود. این نوع سقف ها ترکیبی از ورقهای گالوانیزه ذوزنقه ای شکل و گل میخ ها هستند و به همین دلیل از سایر اشکال سقف متمایز می باشند. برای اجرای این نوع سقف ها، آرماتور بندی و بتن ریزی هم لازم است.

برای عرشه کردن سقف ها، ورق گالوانیزه را با دستگاه به حالت موجدار، شکل می دهند بطوریکه هر موج به شکل یک ذوزنقه باشد. گل میخ ها نیز در واقع رابط بین ورق و بتن هستند تا از لحاظ سازه ای، یکپارچگی عملکرد برشی را تامین کنند(در واقع نقش برشگیر دارند).حداکثر قطر برش گیرها ۲۰ میلیمتر است و ارتفاع آنها (کمترین ارتفاع ۴۰ میلیمتر است) با توجه به شکل ورق متغیر می باشد.

گل میخ ها را با دستگاه جوش قوس الکتریکی به تیرهای سازه ای جوش می دهند. دلیل آرماتور بندی نیز مقاومت در برابر لنگر منفی در دهانه های ممتد و کنسول ها،بارهای متمرکز یا بازشو ها، مقاومت در برابر لنگر مثبت در صورتی که از عملکرد کششی ورق صرفنظر شود، می باشد.

وزن کم (حدود ۲۵ درصد از بار مرده سقف را کم می کند، می توان تا ۳۰ درصد در مصرف فولاد سازه صرفه جویی کرد، ۴۰ تا ۷۰ درصد مصرف میلگرد سقف را کاهش می دهد،۱۰ تا ۱۵ درصد در مصرف بتن صرفه جویی می شود)،کاهش ارتعاشات سقف، استحکام بالا، مقاومت به خوردگی زیاد، مدرن بودن (انعطاف در طراحی با توجه به ضخامت های مختلف)، ایمنی بالا (ماندگاری قالب خطر سقوط تجهیزات را از بین می برد)، عمر مفید و طولانی، جابجایی ( تا ۲۵۰۰ متر مربع در یک تریلر قابل حمل است)،

اجرای آسان و سریع (نیاز به شمع گذاری ندارد و تا ۵۰ درصد زمان نصب را کاهش می دهد) از مزایای عرشه فولادی است که موجب شده در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی داشته باشد. شایان ذکر است که بکارگیری عرشه های فولادی در سقف های کامپوزیت، سرعت اجرا شدن سقف و اتمام پروژه را افزایش داده و موجب کاهش هزینه های اجرایی (تا ۵۰ درصد) می گردد .

فولادسل تامین کننده عرشه فولادی از انبار کارخانه و انبار تهران می باشد.

 

 

تعداد بازدید : 607
0
سبدخرید