تولید ورق عرشه فولادی و گل میخ

تولید ورق عرشه فولادی

عرشه فولادی (Steel Deck)

عرشه فولادی شکلی از ورق های فولادی است که در سقف ها بکار میرود. این نوع سقف ها ترکیبی از ورقهای گالوانیزه ذوزنقه ای شکل و گل میخ ها هستند و به همین دلیل از سایر اشکال سقف متمایز می باشند. برای اجرای این نوع سقف ها، آرماتور بندی و بتن ریزی هم لازم است.

برای عرشه کردن سقف ها، ورق گالوانیزه را با دستگاه به حالت موجدار، شکل می دهند بطوریکه هر موج به شکل یک ذوزنقه باشد. گل میخ ها نیز در واقع رابط بین ورق و بتن هستند تا از لحاظ سازه ای، یکپارچگی عملکرد برشی را تامین کنند(در واقع نقش برشگیر دارند).حداکثر قطر برش گیرها 20 میلیمتر است و ارتفاع آنها (کمترین ارتفاع 40 میلیمتر است) با توجه به شکل ورق متغیر می باشد.

گل میخ ها را با دستگاه جوش قوس الکتریکی به تیرهای سازه ای جوش می دهند. دلیل آرماتور بندی نیز مقاومت در برابر لنگر منفی در دهانه های ممتد و کنسول ها،بارهای متمرکز یا بازشو ها، مقاومت در برابر لنگر مثبت در صورتی که از عملکرد کششی ورق صرفنظر شود، می باشد.

وزن کم (حدود 25 درصد از بار مرده سقف را کم می کند، می توان تا 30 درصد در مصرف فولاد سازه صرفه جویی کرد، 40 تا 70 درصد مصرف میلگرد سقف را کاهش می دهد،10 تا 15 درصد در مصرف بتن صرفه جویی می شود)،کاهش ارتعاشات سقف، استحکام بالا، مقاومت به خوردگی زیاد، مدرن بودن (انعطاف در طراحی با توجه به ضخامت های مختلف)، ایمنی بالا (ماندگاری قالب خطر سقوط تجهیزات را از بین می برد)، عمر مفید و طولانی، جابجایی ( تا 2500 متر مربع در یک تریلر قابل حمل است)،

اجرای آسان و سریع (نیاز به شمع گذاری ندارد و تا 50 درصد زمان نصب را کاهش می دهد) از مزایای عرشه فولادی است که موجب شده در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی داشته باشد. شایان ذکر است که بکارگیری عرشه های فولادی در سقف های کامپوزیت، سرعت اجرا شدن سقف و اتمام پروژه را افزایش داده و موجب کاهش هزینه های اجرایی (تا 50 درصد) می گردد .

فولادسل تامین کننده عرشه فولادی از انبار کارخانه و انبار تهران می باشد.

 

 

برچسب ها :
تعداد بازدید : 962

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0