آیا بازار فولاد جذابتر میشود؟

در بازار فولاد اما نوسان قیمت‌ چندانی به ثبت نرسید ولی هنوز تکانه‌هایی از رشد تقاضا در بازار فولاد و در برابر آن خودنمایی جرقه‌هایی از رشد حجم معاملات دیده می‌شود که بازار نسبتاً جذاب را ترسیم می‌کند آن هم در وضعیتی که تا روزهای پایانی سال و خودنمایی تقاضای فصلی زمان چندانی باقی نمانده و شاید از هم‌اکنون رشد حجم معاملات و حتی احتمال افزایش قیمت‌ها با یک فاز تأخیر قابل رهگیری باشد.

به گزارش پتروسازه ساحل ، فراز و فرود قیمت‌ها در بازار فولاد تداعی کننده آرامش قیمتی بود ولی برخی از جرقه‌های رشد نرخ و البته اعمال تخفیف بیشتر از سوی برخی از فروشندگان موجب شد تا بازاری متعادل تجربه نشده و نوسان قیمت‌های فراگیری هم به ثبت نرسید اگرچه کلیت بازار میل به افت نرخ داشت.

این روند نوسان قیمت‌ها اگرچه می‌تواند نگرانی‌هایی را ایجاد کند و البته در بازار شمش نیز چنین ذهنیتی با کاهش قیمت‌ها محقق شد ولی فرش قرمز جذابی هم برای رشد حجم معاملات در روزهای پایانی سال است. همین نکته یعنی احتمال رشد تقاضا به معنی آن خواهد بود تا هفته جاری زمانی امیدوارکننده برای تقویت حجم معاملات باشد که می‌تواند از نوسان قیمت‌ها نیز حمایت کرده و شرایط بهتری را پیش‌روی بازار فولاد رقم بزند.

منبع: فولاد نیوز

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *