حذف تقاضای سوداگرانه در بازار ورق

حذف تقاضای سوداگرانه در بازار ورق فولادی

سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: وجود تقاضای سوداگرانه ورق فولادی دلیل ناآرامی در این بازار است.

به گزارش بازار آهن آلات فولادسل ، جعفر سرقینی در آیین گشایش و امضای تفاهم نامه همکاری مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی افزود: گزارش‌هایی به وزارت صمت ارسال می‌شود که برخی کارخانه‌ها از سامانه بهین یاب سهمیه ورق فولادی را دریافت می‌کنند، اما خروجی در آن کارخانه وجود ندارد با توجه به این گزارش‌ها گروه‌هایی تشکیل و در صورت تایید این موضوع سهمیه آن کارخانه حذف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اختلاف قیمت در بازار ارز سبب ایجاد این تقاضای سوداگرانه میشود گفت: هم اکنون تولید از تقاضا بیشتر است که با ساماندهی بازار ورق این شرایط قابل مشاهده است.
سرپرست وزارت صمت با اشاره به اینکه نو آوری در بخش صنعت و معدن وجود داشته، اما منسجم نبوده است ادامه داد: راه اندازی این مرکز نقطه عطفی در خصوص نوآوری در معادن است.
سرقینی با بیان اینکه این مرکز سبب جذب ایده‌های جدید خواهد شد گفت: باتوجه به فراخوان دائمی این مرکز، محققان می توانند با ایده‌های نوآورانه در بخش معدن و صنایع معدنی به این مرکز مراجعه و با دریافت حمایت مالی، ایده‌های خود را عملیاتی کنند.

وی افزود: ما با راه اندازی این مرکز به دنبال افزایش راندمان، جلوگیری از خام فروشی و پیداکردن روش‌های مناسب برای فرآوری هستیم.
سرپرست وزارت صمت گفت: با توجه به اینکه ما علم مربوط به بسیاری از فرآوری‌های موجود در دنیا را در اختیار نداریم امیدواریم بتوانیم با کمک محققان به بخشی از این فناوری‌ها دست یافته و با کمک آن‌ها به معنای واقعی از معادن کشور استفاده کنیم.

سهمیه‌بندی مواد اولیه فولادی‌ها تجدید نظر و شفاف می شود

وی که در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری در جمع خبرنگاران سخن میگفت درباره اینکه نام وی به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای وزارت صمت مطرح شده نیز اظهار کرد: بنده از اینکه گزینه نهایی کیست؟ اطلاعی ندارم و تنها برای ماموریتی که برای سرپرستی وزارت صمت به بنده داده شده در این وزارتخانه هستم تا در گزینه نهایی برای معرفی به مجلس مشخص شود.
سرپرست وزارت صمت همچنین در خصوص راه اندازی مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران- ایمینو اظهار کرد: تحقیقات و نوآوری در بخش معدن وجود داشته اما هیچگاه به منسجمی امروز نبوده وراه اندازی این مرکز نقطه عطفی برای معادن است، زیرا مرکز ایمینو به جذب ایده‌های جدید در معدن و صنایع معدنی کمک خواهد کرد و ما را به اهداف خود یعنی بالا بردن راندمان و جلوگیری از خام فروشی یاری خواهد داد.
سرقینی ادامه داد: بسیاری از فناوری ها که در جهان وجود دارند در اختیار ما گذاشته نمی شوند. بنابراین امیدواریم این مرکز به یکسری از فناوریها دسترسی پیدا کرده تا با کمک آنها بتوانیم از معادن به طور واقعی استفاده کنیم. به عنوان مثال مصارف انرژی در معادن و صنایع معدنی بالاتر از نُرم جهانی است و این مرکز می‌تواند روی این موضوع فعالیت کرده و برای کم شدن میزان مصرف ایده پردازی کند.

برای مثال اگر روی عناصر نادر خاکی مورد نیاز کشور و فلزات خاص و استراتژیک فعالیت کند به موفقیت خواهد رسید. زیرا این اقدام و فراخوان همیشگی بوده و هرکدام از شرکت‌ها و محققان فناوری ایده ای نو داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به ایمینو این ایده را مطرح کرده و از لحاظ مالی و اجرایی مورد حمایت قرار گیرند.

 

برچسب ها : , , , ,
تعداد بازدید : 444

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0