رول به رول

رول به رول (Roll to Roll processing)

رول به رول یا نواربری کویل فلزی یکی از روشهای برش ورق فلزی که در آن رول های بزرگتر (مادر)  ورق‌های فلزی را به ‌وسیله ماشین‌آلات برشکاری مخصوص باز می‌کنند و بعد از عبور از قسمت تیغه‌ها و برش به صورت طولی دوباره دستگاه نوار‌های باریکتر را به اندازه کوچکتر رول می‌کند ولی در برش شیت، ورق‌ به صورت مقاطع صاف برش می‌خورد. کنترل تمامی این فرایندها توسط سیستم    PLC انجام می شود.

فرآیند رول به رول با حمل رول فلزی توسط واگن حمل آغاز می شود. با استفاده از نیروی هیدرولیک، رول ها در تناژهای مختلف را در دو جهت عمودی و افقی (با نیروی موتور گیربکس) حرکت می دهند. سپس با کویل گیر یا توپگیر، رول را باز می کنند. طراحی این قسمت بر مبنای تناژ، قطر داخلی و خارجی رول انجام می گیرد. برای حرکت فک از مکانیزم هیدرولیک یا پیچ و مهره استفاده می شود و درصورت لزوم از موتور گیربکس و ترمز دیسکی جهت سهولت کار استفاده می شود. در مرحله سرشکن برای آسانی کشاندن ورق به داخل خط برش رول و گرفتن قوس ابتدایی در ورق های ضخیم از تیغه ای برای ضربه زدن به ورق استفاده می شود که تمامی قسمت با نیروی هیدرولیک کنترل می شود .  در ایستگاه چهارم (مرحله صاف کن) غلطک هایی وجود دارند تا خمیدگی ورق را گرفته و اگر ورق دارای موج  باشد آن را برطرف کند ، تعداد غلطک ها بر حسب ضخامت و عرض در پکیج های 5 ، 7 ، 9 و 12 غلطک ساخته و با نیروی هیدروموتور یا موتور گیربکس و گاردان ارائه می شود . در صورت خرابی و کجی ابتدای رول احتیاج به صاف کردن است که این عمل توسط گیوتین انجام می شود. طراحی و ساخت انواع گیوتین بر اساس ضخامت و عرض ورق میباشد.

فولادسل تامین کننده رول به رول در انبار کارخانه و انبار تهران می باشد.

برچسب ها :
تعداد بازدید : 373

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0