با همکاری تشکل های تخصصی بازار فولاد سازماندهی خواهد شد

سازماندهی بازار فولاد در هفته اول شهریورماه

 به گزارش بازار آهن آلات فولادسل ، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل سهمیه‌ها به‌ویژه سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین‌یاب، با استفاده از توانمندی تشکل تخصصی آن برطرف می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از ساماندهی بازار فولاد با همکاری تشکل‌های تخصصی خبر داد. جعفر سرقینی گفت: مشکل اختصاص سهمیه‌ها در سامانه بهین‌یاب، مشکلی قدیمی است که در مورد بیشتر فرآورده‌ها صدق می‌کند، اما درباره ورق فولادی علی الخصوص ورق سیاه و ورق روغنی قبلا صحبت‌هایی با اتحادیه‌های لوله و پروفیل شده بود که اکنون این اتحادیه برای کمک به وزارتخانه در کنترل بازار ورق فولادی، اعلام آمادگی کرده است.

وی با بیان اینکه این مشکل درخصوص پتروشیمی‌ها تا حدود زیادی برطرف شده است، گفت: اختصاص سهمیه پتروشیمی در سامانه بهین‌یاب کنترل می‌شود یعنی وقتی سهمیه را براساس بهین‌یاب تحویل می‌گیرند، کنترل‌های لازم صورت می‌گیرد و سختگیری بیشتر است.

سرپرست وزارت صمت افزود: می‌خواهیم درباره فولاد و به‌ویژه ورق فولادی هم اتفاقی مشابه پتروشیمی در سامانه بهین‌یاب بیفتد، زیرا درمورد محصولاتی مانند شمش و اسلب، کنترل‌های بعدی راحت‌تر است و خریداران آن در مقایسه با خریداران ورق فولادی، محدود هستند.

 سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت:مشکل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می‌شود.

وی همچنین از ساماندهی بازار فولاد با همکاری تشکل‌های تخصصی خبر داد. سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل سهمیه‌ها به ویژه سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب با استفاده از توانمندی تشکل تخصصی آن برطرف می‌شود.

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
تعداد بازدید : 409

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0