ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری

شنبه, ۳۰ / بهمن / ۱۴۰۰ شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری

شرکت ورق خودرو شهرکرد که در منطقه سفیددشت استان چهارمحال‌وبختیاری قرار دارد، یکی از تولیدکنندگان مطرح ورق گالوانیزه است که محصولات خود را به شکل تخصصی برای واحدهای تولیدی خودرو ارسال می‌کند. در ادامه قصد داریم این کارخانه را به شکل مختصر بررسی کنیم و اطلاعات کلیدی آن را بیان نماییم.

درباره شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری

واحد تولیدی‌ای که قصد معرفی آن را داریم، حدود 400 نیروی کار را به شکل مستقیم و 4 هزار نیرو را به شکل غیرمستقیم در کنار هم جمع کرده است و خط تولیدی به ظرفیت 400 هزار تن در سال ترتیب داده است. شرکت ورق خودرو یکی از برجسته‌ترین تولیدکنندگان داخلی محصولات گالوانیزه است که فعالیت خود را در سال 1384 آغاز کرده است و همچنان باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد.

نکتهٔ جالب‌توجه درباره مجموعه، این مسئله است که این واحد تولیدی در سال‌های آغازین فعالیت خود، به شکل تخصصی محصولات خود را صرفاً برای تولیدکنندگان اتومبیل تولید می‌کرد و پس از مدتی فعالیت، به‌خوبی توانست جای رقبای خارجی خود را بگیرد و تأثیر چشمگیری در کاهش صادرات انواع ورق گالوانیزه ویژه استفاده در خودرو داشته باشد.

گفتنی است که در سال‌های اخیر، این واحد تولیدی به ساخت انواع ورق گالوانیزه برای صنایع دیگر نیز می‌پردازد که در بخش‌های بعدی مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

خط تولید شرکت ورق خودرو

پیش از پرداختن به خط تولید این مجموعه باید این نکته را مدنظر داشته باشید که ورق‌های پایه برای ساخت محصولات این واحد از شرکت فولاد مبارکه خریداری می‌شوند؛ مدیران این مجموعه در تعیین کیفیت ورق‌های مصرفی تاکید بسیاری دارند، چراکه تأثیر زیادی در کالای نهایی دارد و مطمئناً کیفیت آن را هم تحت شعاع قرار می‌دهد.

گفتنی است که خط تولید ورق گالوانیزه در این نهاد، به شیوهٔ غوطه‌وری است؛ متخصصان به این دلیل شیوه غوطه‌وری را انتخاب کرده‌اند که هزینه‌های نهایی تولید و عرضه ورق کمتر از حالت‌های دیگر باشد و همچنین، پوشش ضخیم‌تر و چسبندگی بهتری در میان عنصر روی و ورق‌های فولادی ایجاد بشود.

شایان توجه است که ورق‌های فولادی از آغاز فرایند تولید، مراحل بسیار پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذارند تا در نهایت، به یک محصول نهایی تبدیل بشوند؛ گفتنی است که لایه‌بندی این محصولات به این شکل است که در مرکز، ورق فولادی قرار دارد، سپس دولایه از عنصر روی در دو طرف ورق قرار دارند و پس از آن، دو لایه کروماته و دو لایه روغن محافظ بر روی ورق قرار می‌گیرند تا بیشترین میزان مقاومت در این محصول ایجاد شود.

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

بررسی استانداردها و گواهی‌نامه‌های هر واحد تولیدی به‌خوبی بیانگر میزان موفقیت آن شرکت در دستیابی به کیفیتی مناسب و منطبق با مؤلفه‌های جهانی است. جالب است بدانید که شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری گواهی‌نامه‌های گوناگون داخلی و بین‌المللی را در کارنامه خود ثبت کرده است که نشان از تخصص کارشناسان این مجموعه دارد. در ادامه، به بررسی بخشی از این تأییدیه‌ها می‌پردازیم:

محصولات

همان‌طور که در بخش‌های پیشین به شکل کلی اشاره کردیم، محصولات این مجموعه در آغاز کار صرفاً برای استفاده در نهادهای تولید اتومبیل به کار می‌رفتند، اما در سال‌های اخیر بخشی از این محصولات برای ساخت انواع پروفیل و تولید ورق‌های فرمینگ نیز به کار گرفته می‌شوند. گفتنی است که هرکدام از محصولات این مجموعه، بر اساس استانداردهای خاصی تولید می‌شوند تا بهترین انتخاب برای خودروسازان داخلی باشند و به جایگزینی مناسب برای محصول‌های خارجی تبدیل شوند. در ادامه به معرفی مشخصات محصولات این مجموعه می‌پردازیم.

کلاف‌های ورودی شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری ورق‌های فولادی غول هارد هستند که ضخامت در حدود 0.4 تا 2 میلی‌متر، عرض 800 تا 1880 میلی‌متر و قطر هزار تا 2 هزار و 300 میلی‌متر دارند.

کلاف‌های خارجی خط تولید این مجموعه، ورق‌های گالوانیزه تولیدشده به شیوه غوطه‌وری گرم پیوسته هستند که از پوششی با ترکیب 98.8 درصد روی و 0.2 درصد آلومینیوم تشکیل شده‌اند. همچنین، یک لایه کروماته و روغن محافظ نیز بر روی آن‌ها قرار دارد.

محصولات خروجی مجموعه دارای استانداردهای زیر هستند:

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد