افزایش قیمت آهن آلات تا کجا ادامه دارد؟

افزایش قیمت آهن آلات ، جو حاکم بر بازار و شرایط نامساعد در مجتمع فروش آهن آلات تهران موجب شد تا متقاضیان دچار سردرگمی شود.

به گزارش پتروسازه ساحل ، بسیاری از متقاضاین مصرفی که نیاز به تأمین مصالح ساختمانی از جمله میلگرد آجدار داشتند، با دیدن این شرایط و افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها از خرید دست نگه داشتند و تنها شاهد روند کاهشی معاملات بودیم.

در شرایطی که قیمت های اعلامی از سوی کارخانه ها بصورت لحظه ای دچار تغییر و تحول بود، تنها شاهد معاملاتی بودیم که مشتریان از روی اجبار و برای تأمین نیاز خود دست به خرید زدند. با توجه به اعتصاب برخی از بنگاه داران و بسته شدن فروش اکثر کارخانه ها طی هفته گذشته، جو نسبتا ناپایداری در این بخش حاکم بود. بطوری که برخی از کارخانه ها از جمله فولاد قزوین موقتا تعطیل شدند.

کارخانه ها و بنگاه هایی هم که خط فروش محصولاتشان باز بود، بصورت نقدی و با پرداخت پول پیش اقدام به فروش کردند زیرا با توجه به التهابات بازار قیمت ها به صورت لحظه ای در حال تغییر بود. پس از گذشت چند روز، پنجشنبه هفته گذشته بازار به ثبات نسبی رسید و در برخی از کارخانه ها شاهد کاهش ۲۰ الی ۳۰ تومانی محصولات بودیم.

کارخانه فولاد امین تیکمه داش با ۳۰ تومان کاهش نسبت به قبل اقدام به فروش محصولات خود کرد و کارخانه های دیگر از جمله کارخانه های تولید کننده میلگرد آجدار قیمت های خود را با ثبات اعلام کردند. اگرچه بازار آهن طی ۲ روز گذشته با ثبات همراه بوده اما باز هم نمی توان پیش بینی کرد که در هفته جاری وضعیت بازارآهن چه خواهد شد. آیا باز هم با افزایش قیمت آهن آلات مواجه خواهیم شد یا اینکه قیمت ها روند کاهشی خواهد داشت!؟ باید منتظر بمانیم تا با بررسی جو بازار آهن طی هفته جاری، پاسخ به این سوال امکان پذیر شود.

منبع: ایران جیب

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *