ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

صنایع فولاد هیربد

دوشنبه, ۹ / اسفند / ۱۴۰۰ صنایع فولاد هیربد

فولاد هیربد یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات فولادی در کشور ایران است که بنا به گزارش‌های غیرمستقیم، بیست درصد از محصولات خود را روانهٔ بازارهای خارج از ایران می‌کند. این مجموعه که خطوط تولید پرقدرتی را در خود جای داده، به‌دقت کیفیت محصولات خود را بررسی می‌کند و همین نکته یکی از کلیدهای موفقیت آن است. در ادامه، دربارهٔ این مجموعه بیشتر صحبت می‌کنیم.

دربارهٔ صنایع فولاد هیربد

این مجموعه در سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده است و موقعیت جغرافیایی آن نیز در شهرک مامونیه زردنیه در استان مرکزی است. ظرفیت تولید سالیانهٔ این واحد صنعتی چیزی در حدود 2.5 میلیون تن در سال است و همین مسئله، این نهاد را به یکی از برترین‌های داخل کشور و منطقهٔ خاورمیانه تبدیل می‌کند.

گفتنی است که بخش اعظمی از زنجیرهٔ فولاد یعنی تولید شمش فولادی و پس از آن، ساخت انواع پرکاربرد مقاطع فلزی، در این مجموعه به شکل حرفه‌ای دنبال می‌شود؛ گفتنی است که این ویژگی باعث می‌شود که فولاد هیربد بخش قابل‌توجهی از نیاز خطوط تولید خود را به شکل خودکفا فراهم کند و همین مسئله، موفقیت نهایی آن تأثیرگذار است.

زیرساخت‌ها

پیش از هر چیزی باید بدانید که این مجموعه از دو مجتمع فولادی جداگانه تشکیل شده است که هرکدام دارای خطوط تولید مختص به خود هستند. اولین مجتمع که فولاد هیربد زرندیه نام دارد، از یک کارخانهٔ مخصوص تولید میلگرد به روش گرم، یک کارخانه ویژهٔ ساخت انواع پروفیل و لوله و دو کارخانهٔ جداگانهٔ ماشین‌سازی تشکیل شده است. زیربنای این مجتمع در حدود 8 هکتار است که در زمینی پهناوری با مساحت 35 هکتار قرار گرفته است.

مجتمع ذوب امید آریان که دومین واحد فولاد هیربد به‌حساب می‌آید، از یک کارخانهٔ تولید میلگرد به روش نورد گرم و یک کارخانهٔ ساخت انواع شمش فولادی تشکیل شده است؛ گفتنی است که مساحت این مجموعه نیز در حدود 14 هکتار است و در شهر زرندیه نیز واقع شده است.

محصولات

باتوجه‌به اینکه ظرفیت سالیانهٔ مجموعهٔ موردبحث ما بیش از 2.5 میلیون تن در سال است، تنوع محصولی و مدل‌های بسیار متنوعی از مقاطع فولادی را در خود جای می‌دهد که بدون شک، بیان کردن آن‌ها در این مقاله امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل، در ادامه انواع این مقاطع را به شکل کلی بیان می‌کنیم و از ذکر جزئیات هر مورد، صرف‌نظر می‌نماییم.

این محصول به شکل ساده و آجدار در انواع ابعادی گوناگونی در این مجموعه تولید می‌شود.

در ابعاد و آلیاژهای گوناگونی تولید و عرضه می‌شود.

این مقاطع که با عنوان محصولات میانی نیز شناخته می‌شوند، تأثیر زیادی در تولید نهایی مجموعه دارند.

این دسته از محصولات از سایز 20 در 30 تا سایز 100 در 100 در این مجموعه تولید می‌شود.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد