ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستفولاد نیوز

عبور از مرز تولید ۴ میلیون تن گندله

یکشنبه, ۴ / اردیبهشت / ۱۴۰۱ عبور از مرز تولید ۴ میلیون تن گندله

به گزارش روزنامه دنیای‌اقتصاد: شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، با توجه به برنامه ریزی و بررسی تمام ظرفیت‌ها و محدودیت‌ها، تولید ۳میلیون و پانصد هزار تن گندله را در سال ۱۴۰۰ مدنظر قرار داده بود که توانست با تولید بیش از ۴میلیون تن، ۱۱۵درصد از برنامه‌هایش را به نتیجه برساند.

مدیرعامل فولاد سنگان با بیان این مطلب گفت: این شرکت در سال ۹۹، بیش از ۳میلیون و سیصد هزار تن گندله را تولید کرد که از رشد ۲۲درصدی تولید برخوردار شد.

علی امرایی افزود: رشد تولید ۲۲درصدی، افزایش سود، کسب عنوان گرید A در گروه فولاد مبارکه و صعود ۴۵ پله‌ای در رتبه‌بندی imi-۱۰۰ و کسب جایگاه ۶۴ ام، از جمله افتخارات کسب‌شده در سال تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها می باشد که تلاش گسترده و همدلی تمام ارکان این شرکت در حوزه‌های مختلف بهره‌برداری، بازرگانی، سرمایه‌های انسانی، مالی ، توسعه و تکنولوژی و تعالی سازمانی را نشان می دهد.

وی به محدودیت‌های ناشی از قطع برق و گاز و تاثیر مستقیم آن بر کاهش تولید در سال گذشته اشاره کرد: اگر محدودیت‌های تحمیلی بر صنایع فولادی کشور نبود، فولاد سنگان از ظرفیت اسمی کارخانه که همان تولید ۵ میلیون تن گندله بود، عبور می کرد.

همچنین به دلیل قطعی برق و گاز عملا ۷۱ روز تولید از دست‌رفته داشته ایم که بیش از یک‌میلیون تن تولید گندله می باشد و با در نظر گرفتن میزان گندله تولید شده در سال۱۴۰۰ و تولید از دست رفته، می‌توانستیم از ظرفیت اسمی کارخانه نیز عبور کنیم که منجر به رکوردی خوب در حوزه تولید گندله در کشور می‌بودیم.

وی با اشاره به رکوردهای روزانه، ماهانه و همچنین میزان گندله تجمعی تولیدشده خاطرنشان کرد: توانستیم، با تولید روزانه بیش از ۱۸هزار تن در آخرین روزهای سال، رکورد تولید روزانه این شرکت را تغییر داده و با تولید بیش از ۴۷۰ هزار تن، رکوردی جدید در تولید ماهانه گندله را در این شرکت ثبت کنیم.

مدیر عامل فولاد سنگان ادامه داد: این شرکت از ابتدای راه‌اندازی تاکنون نزدیک به ۱۴میلیون تن گندله تولید کرده که ظرفیت بالای فولاد سنگان در تحقق اهداف و برنامه‌های تولیدی‌اش را نشان می دهد.

امرایی بیان کرد: در دستیابی به اهداف تولیدی در سال‌جاری که بنا به فرموده مقام معظم رهبری سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام گذاری شده است، خانواده بزرگ فولاد سنگان همچون سال گذشته برای تحقق شعار سال تمام تلاش خود را می کند و دستیابی به رکوردهای روزانه و ماهانه جدید و عبور از ظرفیت اسمی کارخانه، اولویت اصلی این شرکت در دستیابی به تولید بیشتر خواهد بود.

مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد