عرضه ورق در بورس کالا بیشتر می‌شود

عرضه ورق در بورس کالا بیشتر می‌شود

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صمت گفت: متاسفانه بخشی از ورق تبدیلی اسلبی که در اختیار برخی شرکت‌ها قرار می‌گیرد، در حال حاضر در بورس کالا عرضه نمی‌شود و باید این ورق در بورس کالا عرضه شود.

به گزارش بازار آهن آلات پتروسازه ساحل ، کیوان گردان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، اظهار داشت: اگر عرضه یک واحد تولیدی در سطح بازار کم باشد، حتما قابل بررسی است و آمارهای ثبت شده وزارت صمت بر اساس خوداظهاری واحدها است و این آمارها تطبیق می‌شود.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود از ابتدای امسال، در ماشین لباس‌شویی ۱۵۲ درصد رشد تولید داشتیم. همچنین تولید تلویزیون ۴۹ درصد رشد و در یخچال فریزر همان رقم تولید سال قبل را رقم زدیم. البته در تولید کولر آبی به دلیل اینکه بخشی از صادرات این محصول بر اثر ویروس کرونا دچار مشکل شد، رشد منفی داشتیم.

گردان با تاکید بر اینکه مدیریت و تنظیم بازار ورق‌های فولادی با تاکیدات سرپرست وزارت صمت در دستور کار است، اضافه کرد: دو هفته قبل جلسه اضطراری با توجه به حساسیت موضوع در این زمینه داشتیم و از ۱۳ خرداد ماه ماموریت اصلی موضوع از معاونت امور معادن به معاونت امور صنایع وزارتخانه بعد از چندین سال محول شد.

وی گفت: بر همین اساس و در راستای دستور معاونت امور صنایع وزارتخانه برنامه‌ریزی و آنالیز مسائل و مشکلات را ارائه داده‌ایم.

واحدهای دریافت کننده اسلب، معادل ورق آن را باید در بورس کالا ارائه کنند

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صمت بیان کرد: مقرر شده است معادل اسلبی که مجموعه فولاد مبارکه در اختیار شرکت‌های دیگر می‌گذارد، باید حتما معادل ورق آن را در بورس کالا ارائه کنند.

گردان اضافه کرد: متاسفانه بخشی از ورق تبدیلی اسلبی که در اختیار برخی شرکت‌ها قرار می‌گیرد، در حال حاضر در بورس کالا عرضه نمی‌شود و باید این ورق در بورس کالا بیاید. می‌خواهیم عرضه ورق را در بورس کالا بالا ببریم و برای این کار برنامه داریم و آنالیزهای لازم انجام شده است.

مدیریت تامین اسلب به خوبی قابل کنترل است

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صمت با تاکید بر اینکه مدیریت تامین اسلب به خوبی قابل کنترل است و با تدابیر اتخاذ شده این بازار ساماندهی و تنظیم می‌شود.

نحوه خرید محصولات فولادی از بورس کالا

روش خرید محصولات فولادی  از بورس به این نحو است که ابتدا باید کارگزاری جهت ارائه سفارش خرید و فروش سهام انتخاب نمائید. پس از آن باید نسبت به اتخاذ کد مشتری اقدام نمائید. دارا بودن این کد برای هرگونه فعالیت در این بازار الزامی است که مهم است هر شخص خریدار از طریق کارگزار خود کد مشتری را دریافت نماید. جهت دریافت این کد شخص حقیقی باید با استفاده از فتوکپی شناسنامه و کارت ملی خود فرم مربوطه را پر کند.

این فرم اطلاعاتی از قبیل شماره حساب بانکی فرد متقاضی، آدرس شماره تلفن و کد پستی و اطلاعاتی از این دست را پر نماید. اکنون شخص حقیقی می بایست فتوکپی روزنامه رسمی ثبت شرکت به همراه فتوکپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت و فتوکپی از شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت را به کارگزاری ارائه داده و پس از فرم درخواست کد مشتریان حقوقی را دریاقت نمایند.

این فرم شامل اطلاعاتی از قبیل آخرین ترکیب اعضای هیات مدیره، لیست سهام دارانی که بالای ۱۰ درصد سهام دارند، صاحبان مجاز امضا، ارائه شماره حساب جاری شخص حقوقی می باشد. لازم به ذکر است در سال های اخیر معامله گران تنها به اشخاص حقوقی محدود شده اند و اشخاص حقیقی توانایی انجام معاملات را ندارند.

اکنون می توانید نسبت به خرید محصول فولادی از بازار بورس اقدام نمائید.

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
تعداد بازدید : 266

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0