کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

تاریخچه کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان (سهامی خاص) در اواخر سال 1389 بواسطه خرید سهام و تغییر کاربری با موضوعیت تولید انواع میلگرد ساختمانی (از سایز 8 تا 32)، در زمینی به مساحت 20908 متر مربع و با هدف ایجاد اشتغال و خودکفایی در صنعت فولاد، با دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح به شماره ثبت 16174 در اداره ثبت و املاک شهرستان رشت به ثبت رسید.

با اخذ جواز تاسیس، از سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گیلان در اواسط سال 1390، عملیات اجرائی، در پی مطالعات فنی و محاسبات ریالی،آغاز و با خرید ماشین آلات صنعتی اصلی از شرکتهای معتبر اروپایی در ابتدای سال 1391 ، نصب و راه اندازی آنان توسط متخصصین داخلی انجام شد.

سرانجام علی رغم کلیه موانع موجود همچون بحران اقتصادی و تحریم های دولتهای غربی، در اواخر سال 1392 تولید آزمایشی این کارخانه پس از 2 سال تلاش و همکاری بی دریغ دست اندرکاران این مجموعه صنعتی آغاز شد.

در همین راستا توانست پروانه بهره برداری با ظرفیت تولید سالیانه 320 هزار تن، به منظور تامین بخشی از نیاز داخلی کشور و ایجاد اشتغال مستقیم 250 نفر، غیر مستقیم 1300 نفر را اخذ نماید و تولید رسمی کارخانه آناهیتا گیلان با تشریف فرمایی جناب آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسئولان استانی، طی مراسمی در شهریور ماه 1393 افتتاح گردید.

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان مفتخر است که با برخورداری از نیروهای متخصص و کارآمد و با توجه به توان تحقیقاتی و آموزشی خود، با استقرار سیستمهای نوین مدیریت و کنترل کیفیت، زیر نظر مدیریت محترم عامل به عنوان طرح صنعتی نمونه سال 1391 شناخته شود و هم اکنون نیز با اخذ نشان استاندارد ملی ایران که گواه تضمین کیفیت محصولات خود می باشد، توانایی تولید میلگرد ساختمانی منطبق با استاندارد 3132 ISIRI را دارد.

 

کارخانه-آناهینا-گیلان

 

شرکت فولاد آناهیتا گیلان با برخورداری از نیروهای متخصص؛ جوان و کارآمد و با توجه به توان تحقیقاتی و آموزشی خود و با استقرار سیستمهای نوین مدیریت کیفیت به عنوان تنها شرکت فولادی ایران موفق به دریافت نشان شایسته ملی ایران و کسب لوح 5 ستاره از وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1396 گردید.
محصولات شرکت آناهیتا گیلان شامل میلگرد سایز 8 تا 32 می باشد. دو گروه میلگرد عمده و پرمصرف در بازار ایران به نام A2 و A3 مشهور است. این نامگذاری برگرفته از استاندارد GOST 5781 روسیه است و از نظر استاندارد ملی 3132 ایران این نامگذاری منسوخ شده و معادل این میلگردها به ترتیب آج340 و آج400 است.
در خط تولید میلگرد آناهیتا گیلان از شمش های 5SP استفاده می شود. معمولا” شمش ها در ابعاد 120×120 ، 125×125 ، 140×140 ، 150×150 می باشند. شمش های خریداری شده بعد از تخلیه در انبار شمش و انجام آنالیز شیمیایی در صورتیکه از لحاظ ترکیب شیمیایی به تایید واحد کنترل کیفیت رسیده باشند مجوز شارژ به داخل کوره جهت تولید پیدا می کنند، عملیات شارژ، توسط میز شارژ اتوماتیک و سیستم پوشر کوره انجام می گیرد.
بعد از شارژ شمشها به داخل کوره، پروسه دمادهی توسط مشعل دوگانه سوز صورت می پذیرد که در حال حاضر مشعلها با سوخت گاز، انرژی لازم را تولید می کند.
عملیات دمادهی توسط سیستم اتوماسیون کوره تحت کنترل بوده و در این حین دمای کوره تا حدود 1250 درجه سانتی گراد بالا می رود، سپس شمش توسط سیستم سیخ کوره خارج گردیده و توسط میز دشارژ به غلتکهای رافینگ هدایت میگردد.
در این قسمت عملیات نورد، بسته به سایز شمش مصرفی در سه یا پنج مرحله صورت گرفته و مواد با ابعاد مورد نظر به استندهای میانی هدایت می گردد.در این مرحله عملیات نورد ادامه پیدا کرده و سطح مقطع مواد کمتر می گردد و در نهایت به فراخور میلگرد تولیدی عملیات پایانی نورد در استندهای نهایی صورت می پذیرد.
لازم به توضیح است که جهت دستیابی به تناژ و سرعت نورد مطلوب در استندهای نهایی محصول 32-28-25-22-20-18 به صورت تک شاخه، 16-4-12 بصوروت دو شاخه و محصول 8 و 10 به صورت چهار شاخه تولید می گردد.
بعد از پایان عملیات نورد جهت دستیابی به خواص مکانیکی میلگرد با استاندارد
آج 420 (A3 ) میلگرد از دستگاهی به نام ترمکس عبور داده میشود و در هنگام خروج، میلگرد خواص مکانیکی مورد نظر را بدست می آورد.
میلگردهای تولیدی به صورت مداوم تحت کنترل واحد کنترل کیفیت بوده و در صورت نزدیک شدن فاکتورها ( ابعادی و خواص مکانیکی و کیفیت ظاهری) به حد هشدار، اقدامات اصلاحی لازم توسط واحد تولید صورت می پذیرد.
طول برش اولیه در قیچی متراژ 36 متر بوده و میلگردهای سرد شده در قسمت بستر خنک کاری، توسط گیوتین سرد به 12 متر برش داده می شود. بعد از عملیات برش 12 متری و تایید نهایی واحد کنترل کیفیت بندیل ها به وزن 2 تن بسته بندی شده و لیبل هایی که مشخصات محصول از قبیل: سایز، شماره بندیل، تاریخ تولید، کد شمش مصرفی و غیره در آن درج شده است بر روی آن نصب می گردد، سپس بندیل های تولید توسط سیستم انتقال عرضی به انبار محصول منتقل گردیده و توسط جرثقیل سقفی در قسمتهای جداگانه برای هر محصول دپو می گردد و بعد از فروش بارگیری شده و به آدرس خریدار ارسال می گردد.

اهداف سازمانی

  • جلب رضایت مندی مشتریان از طریق ارائه بهترین خدمات
  • ارتقاء کیفیت تولید به طور مستمر
  • نگرشی پیشرو در جهت بهینه سازی مصارف انرژی
  • بهبود سطح آموزشی و آگاهی پرسنل
  • استفاده از مجهزترین ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا
  • افزایش ایمنی و کاهش حوادث
  • پیاده سازی برنامه های مدیریت زیست محیطی

این اهداف بیانگر تعهد ویژه مدیریت شرکت نسبت به مقوله کیفیت و ایمنی بهداشت و محیط زیست می باشد. کارخانه فولاد آناهیتا گیلان موفقیت خود را در گروی افزایش بهره وری و سطح رضایت کارکنان می داند.

مدیران و مسئولین آن با رعایت عدالت ، انصاف و اقتدار بر بالندگی این سرمایه بزرگ افزوده و دستیابی به اهداف بزرگ اجتماعی و اقتصادی شرکت را تضمین نمایند.

مدیران شرکت در آینده ، بسته به اقتضای شرایط اقتصادی کشور، با مطالعه و ارزیابی طرح ها و ایده های جدید، قصد گسترش فعالیتهای صنعتی خود دارند.
مدیر عامل آناهیتا گیلان کریم سلیمی است. رئیس هیئت مدیره سعید سلیمی می باشد.
آدرس کارخانه آناهیتا گیلان ، شهرک صنعتی رشت، بلوار صنعت 2، خیابان پنجم ‬می باشد.شماره تلفن کارخانه آناهیتا گیلان 4409 -013 میباشد.
امکان ارسال محصولات شرکت فولاد آناهیتا گیلان به تمام نقاط کشور وجود دارد. لطفا جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

برچسب ها : , , , , ,
تعداد بازدید : 717

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0