مش

لیست قیمت مش / قیمت روز مش در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش مش

لیست کارخانه ها : مش صنایع فولاد توفیقی ، مش فولاد صنعت ، مش صنایع مفتولی کنسین ، مش گروه تولیدی صنعتی پارس فلز جهرم

دانش نامه

آخرین بروز رسانی مش چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸


دانشنامه

مش (Steel Mesh)

مش در پروژه ی بزرگ و کوچک ساختمانی و صنعتی به منظور مسلح کردن بتن، مورد استفاده قرار می گیرد. در ایجاد شبکه ی میلگردی، معمولا میلگرد هاي طولی و عرضی با زاویه ی ۴۵ درجه روی هم قرار می گیرند و نقاط اتصال آن ها با دستگاه های تمام اتوماتیک به وسیله ی جوش به هم متصل می شوند.

تولید این مش های میله گردی طبق سفارشات در دو مدل شبکه ی مش پیش جوش آجدار و شبکه ی مش پیش جوش ساده، انجام می شود. مصارف توری مش عمدتا در ایجاد ساختمان ها و کف در داخل بتون می باشد و این روز ها یکی از متداول ترین روش های ساخت و ساز در ساختمان ها و پروژه های عمده را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، مش بر اساس استاندارد های ایران عبارتست از بافت هندسی میلگردهای عرضی و طولی که با زاویه های قائم نسبت به یکدیگر قرار گرفته باشند و در کلیه ی نقاط تقاطع هم به همدیگر جوش شده باشند .

در فرایند ساخت شبکه ی این محصول نیز مانند خرپای ساخته شده از میلگرد به منظور جلوگیری از کاهش سطح مقطع میلگرد باید از روش جوشکاری مقاومتی یا همان نقطه جوش استفاده کرد.

تعداد جوش های شکسته نباید بیش تر از یک درصد تعداد اتصال های جوش داده شده ی میلگرد موجود در هر برگ و یا نصف میزان اتصالات جوشکاری شده ی میلگرد موجود در طول هر کدام از میلگرد ها باشد.

از ویژگی های مش می توان به اقتصادی بودن به لحاظ صرفه جویی در استفاده از مصالح و وزن و زمان، مقاوت بالای این شبکه ها به دلیل جوش های نقطه ای و همچنین منظم بودن گره ها، سرعت بخشیدن به عملیات جاگذاری مفتول نسبت به سایر روش ها، سهولت در حمل و نقل و کاهش هزینه ی نصب، رعایت کامل بند نهم مقررات ملی ساختمان، بهینه بودن در مصرف میلگرد یاد کرد.

کار برد این محصول برای ایجاد انواع مختلف سقف های کامپوزیت (دال)، دیوار ها و قطعات از پیش ساخته شده ی کامپوزیت، کف سالن ها، انبار ها، اتوبان ها و فرودگاه ها، ایجاپ پی ساختمان ها و فونداسیون های بتنی، ایجاد تونل ها، ساخت مترو و پل ها، ایجاد سد های بتنی، کانال های مخصوص آب رسانی، حصارکشی دور و اطراف انبار ها، فرودگاه ها، پارکینگ ها، ایجاد سیلو های بتونی، مخازن بتنی می باشد.

فولادسل تامین کننده مش می باشد.

0
سبدخرید