قیمت ورق ck45

قیمت انواع ورق ضد سایش(قیمت ورق ck45) در سایت فولادسل بروز رسانی شده است. جهت تایید موجودی و اعتبار قیمت با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید. ورق ck45، ورق سایش ضعیف است که در صنعت ساخت ابزار کشاورزی و قطعات خودرو کاربرد دارد.

به علت کم بودن عنصر کروم در ترکیبات فولاد ck45 در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم نیست. سختی ورق سایش ضعیف 160-190 برینل است که با میزان کربن متوسط دارای قابلیت ماشینکاری می باشد. ابعاد ورق ضد سایش ضعیف مانند سایر ورق های فولاد با عرض 1.5 و یا 2 متر عرضه می شود.  قیمت ورق فولاد ck45 از کارخانه فولاد مبارکه و کشورهای روس، کره، قزاق و .. عرضه می شود

سوالات متداول در مورد قیمت ورق ck45:

آیا ورقهای Ck45 فولادسل دارای certificate یا شناسنامه کیفی هستند؟

بله، تمام ورق های آلیاژی تامین شده توسط فولادسل دارای سرتیفیکت می باشد.

برند ورق Ck45 (ورق سایش ضعیف)قابل تامین توسط فولادسل چیست؟

ورقهای ایرانی از کارخانه فولاد مبارکه و ورقهای خارجی به سفارش مشتری از روس، قزاق، کره و .. قابل تامین می باشد.

آیا لیست قیمت ورق Ck45 در سایت معتبر است؟

بله، لیست قیمت ورق Ck45 از کارخانه و انبار تهران بروز رسانی می شود. جهت تایید با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

آیا قیمت اعلامی در سایت قیمت تمام شده می باشد؟

بله، تمامی قیمت های اعلام شده در سایت، نهایی می‌باشد. البته هزینه‌های انبار داری، برش و کرایه حمل و نقل توسط مشتری با باربری تسویه می شود.

آیا امکان برش ورق Ck45 در اندازه های مختلف وجود دارد؟

بله، فولادسل خدمات انبار و برش را برای رفاه حال مشتریان می پذیرد

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق ck45 یکشنبه 9 فوریه 2020


دانشنامه

ورق آلیاژیAlloy Steel Sheet) ck45) چیست؟

ورق آلیاژی ck45 با سختی 160-190 برینل، کربن متوسط، قابلیت ماشینکاری بالا، خواص کششی خوب و قیمت مناسب به عنوان ورق ضد سایش جهت ساخت ابزارآلات (تیغ اره، آچار، ماتریس، سندان، چاقو، داس، چکش، پیچ و مهره)، ماشین آلاتی، میکسرهای بتن، قطعات خودرو و موتور، بوش و میل لنگ، شفت، غلطکهای صنعتی و محورهای پمپ کاربرد دارند.

از ورق آلیاژی ck45 به طور کلی در صنایع خودروسازی، نفت گاز و پتروشیمی، جنگ افزارسازی، غذایی و دارویی، تجهیزات آزمایشگاهی، معدن، کشاورزی و ساختمان سازی استفاده میشود.با روش القایی و شعله می توان این فولادها را سخت کاری کرده و تحت تنشهای متوسط استفاده کرد. جهت ساخت ابزارهای خاک ورز بايد از فولادی استفاده شود که هم مقاوم به سايش و هم مقاوم به ضربه باشد. همچنین از مواد گران قيمت تهيه نشده باشد. فولاد کربني Ck45 با توجه به خواص خوب مکانيکي و متالورژيکی قيمت نسبتاً مناسبي دارد.

طی پژوهش های انجام شده، خصوصیات این فولاد در برابر سایش و ضربه مورد بررسی قرار گرفته تا عملکرد آن در قطعاتی نظیر گاوآهن و سایر ابزارهای خاک ورز، پیش بینی شود. هر جایی که صحبت از روغن و فشار و دما های بالا یا خیلی پایین باشد نیاز است که از محصولات آلیاژی بهره برد. نتایج بدست آمده نشان دهنده آن است که با عملیات نسبتاً ساده می توان مقاومت به سایش و ضربه را در این فولاد افزایش داد و برای ساخت ابزار های خاک ورز از آن استفاده کرد.
این آلیاژ بر اساس استاندارد SAE آمریکا با کد 1045 شناخته می شود، در استاندارد DINآلمان با کد 1.1191شناخته می شود. و در شرایط در شرایط یکنواخت سازی ، کارسرد ، یا آب دهی ، و برگشت دهی شده به کار می رود. این فولاد میتواند با شعله یا به روش القایی نیز سخت کاری شود و در قطعات تحت تنش های متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.آنالیز ورق ضد سایش ضعیف حاوی 0.45 درصد وزنی کربن، 0.25 درصد سیلسیم ،0.65 درصد منگنز، 0.4 درصد کروم و 0.4 درصد نیکل است. به علت کم بودن عنصر کروم در ترکیبات فولاد ck45 در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم نیست.

هرنوع عنصر آلیاژی بسته به میزان حضور در فولاد نقش خاصی ایفا می کند و یا در کنار سایر عناصر رفتارهای متفاوتی نشان می دهد. کربن مهمترین عنصر آلیاژی در فولاد است که افزایش آن استحکام و سختی پذیری را افزایش می دهد. ضمن اینکه این مقدار کربن قابلیت جوشکاری را کاهش میدهد. کروم یکی از عناصر کاربیدساز است که موجب افزایش مقاومت برشی و استحکام سایشی آلیاژ می شود. این فولادها را می توان در محیط روغن یا هوا سرد کرد. هر یک درصد افزایش میزان کروم موجب افزایش استحکام کششی به مقدار 80-100 مگاپاسکال می گردد. این فولادها مقاوم به خوردگی نیستند چون مقدار کروم در آن ها کمتر از 13 درصد وزنی می باشد.
استحام کششی فولاد CK45 بین 430-500 مگاپاسکال، استحکام تسلیم بین 650-850 مگاپاسکال و درصد ازدیاد طول نسبی آن 14-16 درصد است.
شرکت فولادسل، ورق ضد سایشCk45 را در ابعاد ۱۵۰۰*۶۰۰۰ و ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متر با ضخامت های مختلف (۳ میل تا ۵۰ میل) از کشور روسیه،اکراین و کره جنوبی تامین می کند.ورقهای ضد سایش ضعیف از فولاد مبارکه اصفهان نیز قابل تامین می باشد.

0