قیمت لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

لیست قیمت لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی / قیمت روز لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز پخش و واردات انواع لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

لیست کارخانه ها : سپاهان ، کالوپ ، چین

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ دانلود کاتالوگ


دانشنامه

بررسی لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

لوله های درز دار بسته به روش تولید و شکل دهی ورق مورد استفاده به دو دسته­ی کلی لوله های درز مستقیم ( Straight Seam )  و درز مارپیچ یا اسپیرال ( Spiral Seam ) تقسیم می شوند. لوله های درزدار در بازار به لوله های درز جوش یا لوله های جوشی نیز معروف هستند.

لوله ی درز مخفی نیز در واقع نوعی از لوله های درزدار است که پس از جوشکاری درز طولی تحت عملیات کشش گرم قرار گرفته است. گاهی اوقات نیز برای ایجاد لوله ی درز مخفی محل جوشکاری را سنگ می زنند تا درز جوش ناپدید گردد.

بنا بر این می توان لوله های درزدار را به سه دسته درز مستقیم، اسپیرال و درز مخفی تقسیم بندی کرد. هزینه ی ساخت این نوع لوله ها نسبت به لوله های بدون درز کمتر است اما به دلیل پایین تر بودن استحکام آنها در نتیجه وجود درز جوش در بدنه کاربرد این لوله ها نسبت به لوله های درزدار محدودتر خواهد بود.

کاربرد لوله های درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

لوله های با درز جوش مستقیم القایی و زیر پودری از سایز “۱۰ال”۱۸ با ضخامتهای ۴میل الی ۱۰میل در دونوع تست شده و تست نشده جهت مصارف آبرسانی و صنعتی عرضه میگردد.

کاربرد لوله درز مستقیم سیاه

خرید و فروش لوله های سیاه درز مستقیم ساختمانی جهت لوله کشی گاز و شوفاژ لوله های تاسیسات ساختمانی و همچنین جهت مصارف ( تاسیسات ، لوله کشی گاز ، لوله کشی شوفاژ ، لوله کشی آب ) مورد استفاده قرار میگیرد.

استاندارد لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

 • استاندارد ورق های نوردی طبق: DIN 1623-1 برای ورقهای سرد روغنی، DIN EN 10025 و API 5L برای ورقهای گرم
 • استانداردهای لوله های آب ، گاز و صنعتی طبق : DIN 2440 ، DIN 2394-1 ، BS 1387 ، API 5L ، BS 1139-1
 • استانداردهای کنترل کیفیت گالوانیزاسیون طبق : DIN EN 10240 / DIN 2444
 • استاندارد قوطی های صنعتی و ساختمانی طبق : EN 10219-2 / DIN 2395-3

روش تولید لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

برای تهیه­ لوله های درز مستقیم و از ورق های رول شده استفاده می­شود. این ورق ها پس از گذشتن از مراحل مختلف تولید و قالب های ویژه به شکل لوله درآمده و پس از جوشکاری درزها، لوله­ی نهایی تولید می­شود. روش های شکل دهی ورق مورد استفاده در ساخت لوله های درزدار به ترتیب زیر است:

 1. روش شکل دهی سه غلطکی ( Roller Bending )؛
 2. روش شکل دهی U & O؛
 3. روش شکل دهی JCO ( Press Bending )؛

فرآیند کلی لوله درز مستقیم ساختمانی و صنعتی

فرآیند کلی در روش ساخت لوله های درزدار به شرح زیر است:

 1. ایجاد پخ در لبه طولی ورق؛
 2. عملیات شکل دهی ورق؛
 3. جوشکاری درز لوله؛
 4. براده برداری از سطح جوش؛
 5. برش لوله تولید شده به طول های مورد نظر؛
 6. قاب گیری و صافکاری لوله های تولیدی؛
 7. بازرسی و کنترل کیفیت لوله های تولید شده؛
 8. بسته بندی و بارگیری لوله های تولیدی.

روش های مختلفی برای جوش و اتصال لبه های ورق استفاده می شود که معروف ترین این روش ها روش جوش مقاومتی ( Electric Resistance Welding –ERW )، روش جوش زیرپودری ( Submerged Arc Welding –SAW ) و روش جوش با گاز محافظ ( Gas Metal Arc Welding – GMAW ) هستند.

پرکاربردترین روش جوشکاری در تولید لوله های درزدار روش جوش زیر پودری ( SAW ) است که به طور تقریبی سالیانه برای تولید ۵۰۰۰ کیلومتر از لوله های درزدار در ایران از این روش جوش استفاده می شود.

روش جوش زیر پودری به دو روش یک مرحله ای و دو مرحله ای قابل انجام است. این موضوع در قسمت لوله های اسپیرال بررسی شده است.

لوله درز مستقیم جوشی ساختمانی و صنعتی

پروسه تولید این محصول به این صورت است که ابتدا ورق با عرض مشخص لبه زنی شده و با عبور از دروازه های متعدد به فرم لوله در می آید.

پس از جوش و خنک کاری ، با عبور دادن مقطع از دروازه های سایزینگ ، ابعاد دقیق و فرم موردنظر لوله بدست می آید.

لوله سپس در طول مورد نیاز بریده و پس از بازرسی نهایی ، آماده ارائه به بازار می شود.

در این روش تولید اصولا دونوع روش جوش برای جوشکاری درزجوش مورد استفاده قرارمیگیرد:

Electric Resistance Welded- ERW

دراین روش با ایجاد آمپر بالا توسط دستگاه الکتریکی جوش باعث بوجود آمدن حرارت درلبه های درزجوش شده وباعت ذوب شدن این لبه ها گردیده که منجر به جوش خوردن دولبه اتصال می گردد که اصطلاحا” به این روش جوشکاری لب به لب نیز می گویند ونیازبه هیچگونه الکترود ندارد.

High Frequency Induction (HFI) Welded Pipe

این روش جوشکاری فرکانس بالا می باشد که در این روش عبوری جریان برق با فرکانس بالا از لبه های درزجوش باعث حرارت زیادی شده که منجر به ذوب شدن لبه وجوش خوردن آنها میگردد دراین روش کنترل حرارت جوش ودرنتیجه کیفیت آن بیشتر از روش قبلی می باشد

در هرصورت این نوع لوله ها عموما” جهت مصارف صنعتی وفشار های پایین کارایی دارند وبرای فشارهای بالاتر باید از لوله های مانیسمان استفاده کرد.

مراحل تولید لوله درز مستقیم

لوله درز مستقیم ساختمانی

در این روش رول ورق باضخامت مورد نظر و براساس سایز لوله برش خورده و پس عبور از غلطکهای نورد به شکل گرد در می آیند وپس از آن درز بوجود آمده جوشکاری شده وبه مرحله تست وکونیک میروند این روش تولیداصطلاحا ”روش نورد نامید می شود.

لوله درز دار صنعتی

لوله درزدار صنعتی استوانه‌ای توخالی متشکل از ورقی پیچیده شده است که از آن برای انتقال مواد یا رابط در ساختمان و یا در سایر صنایع استفاده می گردد.

عبارات قابل جستجو:

قیمت لوله صنعتی ، لوله صنعتی اصفهان ، لوله درزدار چیست ، تفاوت لوله درزدار و بدون درز ، قیمت لوله درزدار ، فروش لوله درزدار ، روش تولید لوله های درزدار ، وزن لوله سیاه درزدار

0
سبدخرید