قیمت میلگرد آجدار

لیست قیمت میلگرد آجدار / قیمت روز میلگرد آجدار را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز پخش و واردات انواع میلگرد آجدار

لیست کارخانه ها : گیلان ، تبریز ، کردستان ، شاهرود ، کرمان ، تاکستان ، ابهر ، قزوین ، بناب ، مازندران ، یزد ، میانه ، اصفهان ، همدان ، خراسان شمالی ، کاشان ، ابر کوه ، خرمشهر ، ساوه ، اردبیل

  سوالات متداول
1-میلگرد شاخه ای آجدار در چه انواعی تامین می شود ؟
فولادسل میلگرد شاخه ای آجدار در انواع A2، A3 و A4را تامین می کند
2-برند میلگرد شاخه ای آجدار قابل تامین توسط فولادسل چیست؟
میلگرد شاخه ای آجدار از کارخانه آذر فولاد امین، حسن رود، خرمدشت،سیادن،سیرجان،بناب، قزوین، سیرجان، کاشان و .. قابل تامین می باشد.
3-تفاوت شکل میلگردهای شاخه ای آجدار چیست ؟
A2 آج ساده، A3 آج پیچیده  و A4 آج مرکب دارد.
دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت میلگرد آجدار پنج‌شنبه 6 فوریه 2020 دانلود کاتالوگ


دانشنامه

بررسی میلگرد آجدار و قیمت میلگرد آجدار

میلگرد (مخفف میله‌ی محکم) همچنین به عنوان فولاد تقویت کننده، فولاد تقویت، یک میله‌ی فولادی یا شبکه‌ای از سیم‌های فولادی استفاده شده به عنوان یک دستگاه کشش در بتن مسلح (آرمه) و سازه‌های بنایی مسلح برای تقویت می‌باشد و بتن را در فشرده سازی حفظ می‌کند.

سطح میلگرد اغلب الگو برداری شده است تا پیوند بهتری با بتن تشکیل دهد.

میلگرد آجدار

آج ها (برجستگی) بصورت عرضی بوده و در سرتاسر میلگرد نمایان میباشد و انواع مختلفی دارد.

تقسیم انواع میلگرد آجدار

۱٫ انواع ظاهری
به دو نوع آجدار و آجدار پیچیده (در برخی منابع آجدار و آجدار پیچیده ، فقط آجدار نامیده می شوند) تقسیم می گردند.

 • میلگرد آجدار: سطح این نوع میلگردها به صورت آجدار در شکل های مختلف می باشد که با علامت Φکه به آن ” تور” می گویند نشان داده می شوند.
 • میلگرد آجدار پیچیده: مقاومت کششی و فشاری این نوع میلگردها بیشتر از انواع ساده و آجدار آن است که با علامت Φکه به آن ” تور” می گویند نشان داده می شود.

۲٫ استاندارد روسی
به سه نوع تقسیم می شوند.(در حال حاضر در ایران این شیوه نام گذاری منسوخ شده است)

  • میلگرد A2  که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۳۴۰۰ و ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.
  • میلگرد A3  که از نوع آجدار بوده و و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۴۰۰۰ و ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.

نکته

وقتی نام “میلگرد A2” را میشنوید بدانید که منظور همان “میلگرد آج ۳۴۰” میباشد و منظور از “میلگرد A3” ، همان “میلگرد آج ۴۰۰” میباشد که فقط نام ها ثابت مانده ولی آنالیز و استاندارد آنها کاملا متفاوت میباشد
میلگردهای آجدار با نقطه تسلیم حداقل حدود ۵۰۰ نیوتن بر متر مربع محدودیت بیشتری برای آرماتورهایی که پیش تنیده نشده باشند دارند. با افزایش در میزان غلظت کربن و منگنز، این امکان در فولاد به‌وجود می‌آید تا میزان نقطه تسلیم آن افزایش یابد،

اما چنین افزایشی در میزان کربن می‌تواند موجب پیدایش عیوبی از قبیل کاهش قابلیت جوش‌پذیری شود که همین امر باعث می‌شود تا میلگرد برای استفاده به عنوان آرماتور مناسب نباشد.

۳٫ مقاومت و شکل ظاهری
همچنین نوع دیگری از تقسیم بندی میلگرد به مقاومت مشخصه و شکل ظاهری آن است و در حال حاضر تقسیم بندی میلگرد ها در ایران به این شیوه صورت می گیرد.

 • میلگرد آج ۳۴۰ (میلگرد آجدار مارپیچ) که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۳۴۰۰ و ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.
 • میلگرد آج ۴۰۰ (میلگرد آجدار جناقی) که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۴۰۰۰ و ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.
 • میلگرد آج ۵۰۰ (میلگرد آجدار مرکب) که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۵۰۰۰ و ۶۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.

*در حال حاضر تمام میلگردهای بازار تابع چنین استانداردی هستند.

مدلهای استفاده در بتن
میلگرد در بتن آرمه غالبا به دو شکل میلگرد اصلی (طولی) و عرضی (خاموت) به کار می رود.(البته در قطعات بتنی مثل دیوار برشی از شبکه های آرماتور استفاده می شود که در حقیقت همان آرماتور های طولی متعامد هستند.)

 • آرماتور طولی ( اصلی ) : هر میلگردی که در راستای طول عضو (تیر یا ستون) باشد میلگرد طولی نام دارد. این میلگرد عموما برای تحمل نیروهای کششی وارد بر بتن طراحی شده و قطر طراحی شده آن نیز با اختلاف فاحشی بیشتر از آرماتور های عرضی می باشد.
 • آرماتور عرضی ( خاموت ) : هر میلگردی که در راستای عرض عضو و عمود بر میلگرد طولی باش میلگرد عرضی نام دارد. آرماتور عرضی یا خاموت برای مقاومت در برابر نیروهای برشی و پیچشی در نظر گرفته می شود و عموما به صورت تنگ بسته (چهارگوش) طراحی و اجرا میشه.
 • آرماتور های دیگری مثل ، سنجاقی و میلگردهای U شکل افت و حرارت (در پی ها) نیز می تواند از نوع آرماتورهای عرضی در نظر گرفته شود.

قطر
همچنین در رابطه با قطر می گرد ها موارد ذیل قابل توجه اند:

 • میلگردها از قطر ۶، ۸، ۱۰ تا ۵۰ میلی متر موجود می باشند .
 • میلگردهای با قطر کمتر از ۶ میلی متر را مفتول می نامند .
 • میلگردها از قطر ۶ تا ۱۲ میلی متر جهت ساخت خاموت و از قطرهای ۱۰ تا ۵۰ میلی متر برای ساخت تیرها،ستون ها،دال ها (سقفها)، فنداسیون ها و . . . استفاده می شود

عبارات قابل جستجو:

یک دیدگاه برای “قیمت میلگرد آجدار”

 1. کارشناس فروش گفت:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

0