میلگرد کلاف ساده و کششی

لیست قیمت میلگرد کلاف ساده و کششی / قیمت روز میلگرد کلاف ساده و کششی در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش میلگرد کلاف ساده و کششی

لیست کارخانه ها : کویر کاشان ، نورد فولاد یزد ، فولاد ابهر ، فولاد نطنز ، نورد فولاد گلستان ، فولاد الیگودرز ، زاگرس ملایر ، ذوب آهن اصفهان

دانش نامه

آخرین بروز رسانی میلگرد کلاف ساده و کششی چهارشنبه 5 فوریه 2020


دانشنامه

معمولاً میلگرد کلاف را به دو شکل کلاف آجدار و کلاف ساده به بازار ارائه می‌کنند. این محصول استفاده های مختلفی در صنعت و ساختمان سازی دارد، به همین دلیل در سایزهای متفاوتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. به طور معمول میلگرد کلاف ساده در چهار دسته و از سایز ۵٫۵ تا ۱۰ به بازار عرضه می‌شود. اگر قصد استفاده از میلگرد های سایز بالاتر را داشته باشید سایز ۱۲ نیز در دسترس است. برای سایزهای بالا تر نیز می‌توانید درخواست خود را به کارخانه ها ارسال کنید تا به صورت سفارشی میلگرد کلاف مدنظر شما را تولید کنند.

در میلگرد کلاف آجدار تنوع سایزها و دسته‌ها کمتر است و به طور کلی در ایران دو دسته A2 و A3 در دسترس است. قیمت میلگرد کلاف در بازار بر اساس دسته و سایز آن تعیین می‌شود. معمولا قیمت میلگرد آجدار از نوع ساده آن بیشتر است. البته این موضوع به سایز میلگردها بستگی دارد.

کاربردهای میلگرد کلاف

میلگردهای کلاف استفاده زیادی در صنعت و ساختمان سازی دارند. علاوه بر اینکه میلگرد کلاف به صورت خرپا و تیرچه در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از آن به‌عنوان سیم خاردار، سیم بکسل، زنجیر فلزی، میخ و پیچ و پرچ، توری حصاری و فنس و گابیون نیز استفاده می‌کنند. همچنین میلگرد کلاف موارد استفاده زیادی در صنایع فنرسازی دارد. به طور کلی می‌توان از این نوع کلاف در انواع فولاد تبدیلی مانند مفتول های خوش تراش نیز استفاده کرد.

این موضوع نشان دهنده میزان اهمیت و تقاضای موجود برای این محصول است. از طرفی عرضه تقاضا تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت میلگرد می‌گذارند. به همین دلیل میزان سفارشات می‌تواند قیمت میلگرد را در بازار روز تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال قیمت امروز میلگرد بر اساس میزان سفارشات امروز تعیین می‌شود.

کارخانجات تولید میلگرد کلاف در ایران و بررسی قیمت میلگرد امروز:

میلگرد کلاف سال ها است که در ایران و در کارخانجات مختلف تولید می‌شود. میزان تولیدی این کارخانجات درصد بالایی از نیاز داخلی ایران را تامین می‌کند. حتی در مواردی میزانی از تولیدات داخلی به کشور های همسایه صادر می‌شود. قیمت میلگرد صادراتی بر اساس قیمت روز میلگرد در بنگاه و کارخانه های ایران و قیمت جهانی فولاد تعیین می‌شود.

بزرگترین تولید کننده میلگرد کلاف در ایران کارخانجات ذوب آهن اصفهان، نطنز، کاشان و یزد احرامیان است. در این بین بیشترین تولید داخلی را در ذوب آهن اصفهان آماده و به بازار عرضه می‌شود. این کارخانجات علاوه بر انجام سفارشات معمولی، سفارشات اختصاصی صنعتی و ساختمانی را نیز پذیرش می‌کنند. تقریبا همه این کارخانجات از یک استاندارد کلی برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند. برای مثال در کارخانه ذوب آهن اصفهان از استاندار کشور روسیه استفاده می‌شود. با این حال همچنان به دلیل وجود تفاوت‌هایی در نحوه ساخت میلگردهای کلاف، قیمت میلگرد امروز تولیدی کارخانجات مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است.

حمل نقل و نگهداری میلگرد کلاف:

برای حمل نقل میلگردها به صورت کلی قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود. اما در کل می‌توان برای حمل نقل میلگردهای سایز کوچک تا ۱۰میلی متر از حالت کلاف استفاده کرد. به این ترتیب حمل و نقل آنها بسیار راحت تر صورت خواهد گرفت. سپس قبل از استفاده از میلگرد در پروژه مورد نظر، میلگرد کلاف را در کارگاه و به وسیله دستگاه های مخصوص از هم باز می کنند. زمانی که میلگرد های کلاف را انبار می کنند معمولا با استفاده از خرک های چوبی از ارتباط مستقیم میلگرد با خاک و سایر عوامل رطوبت زا جلو گیری می‌کنند. دلیل این امر جلوگیری از هرگونه زنگ زدگی در میلگرد است.

یکی از اشتباهات رایج در حمل و نقل و انبار کردن میلگرد ها استفاده از پوشش های نایلونی است. گاهی اوقات همین پوشش نایلونی سبب افزایش احتمال زنگ زدگی می‌شود. به همین دلیل دقت کنید که اگر می‌خواهید برای جلوگیری از زنگ زدگی آهن از پوششی استفاده کنید، از پوشش های مناسب مانند برزنتی کمک بگیرید.

فولادسل تامین کننده میلگرد کلاف ساده می باشد.

یک دیدگاه برای “میلگرد کلاف ساده و کششی”

  1. مسعود گفت:

    سلام

0