قیمت ورق آلیاژی ضد سایش

قیمت انواع ورق آلیاژی ضد سایش به ضخامت آن بستگی دارد. قیمت ورق الیاژی ضد سایش در سایت فولادسل بروز رسانی شده است. جهت تایید لیست قیمت ورق الیاژی ضد سایش و موجودی با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

ورق ضد سایش هاردوکس 400 تا 600 برینل اولین بار توسط کارخانه هاردوکس ساخته شد. به همین دلیل ورق ضدسایش با نام این برند در بازار معروف و خوانده می شود. کشورهایی چون آلمان، هند، بلژیک، ژاپن، کره، چین و .. ورقهای ضدسایش در این رنج سختی را تولید می کنند. ورقهای ضدسایش با برند ولدوکس، دورستات، دلیدور و کرسابرو نیز در بازار موجود و قابل تامین می باشد. تفاوت عمده این برندها درنحوه تولید ورق های فولادی ضد سایش است. البته روش تولید پایه براساس نورد ورق ضد سایش فلزی می باشد. اختلاف میزان سختی در ورق ضد سایش فولادی نیز بدلیل اختلاف میزان کربن است. فولادسل تامین کننده ورق ضدسایش هاردوکس 400-600، ورق ضدسایش دیلدور، ورق ولدوکس و ورق کرسابرو می باشد.جهت تایید موجودی، قیمت ورق 17mn4 و ثبت سفارش با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

سوالات متداول جهت خرید ورق آلیاژی ضد سایش

آیا ورقهای هاردوکس فولادسل دارای certificate یا شناسنامه کیفی هستند؟

بله، تمام ورق های آلیاژی تامین شده توسط فولادسل دارای سرتیفیکت می باشد.

برند ورق ضدسایش قابل تامین توسط فولادسل چیست؟

ورق هاردوکس، دلیدور، دورستات، ولدوکس..

آیا لیست قیمت ورق هاردوکس در سایت معتبر است؟

بله، لیست قیمت ورق هاردوکس بروز رسانی می شود. جهت تایید با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

آیا امکان برش ورق هاردوکس در اندازه های مختلف وجود دارد؟

بله، فولادسل خدمات انبار و برش را برای رفاه حال مشتریان می پذیرد.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق آلیاژی ضد سایش یکشنبه 9 فوریه 2020


ورق آلیاژی ضد سایش
  • کد
  • نام
  • ضخامت(mm)
  • تحویل
  • قیمت
  • توضیحات بیشتر

دانشنامه

ورق آلیاژی ضد سایش یا ورق هاردوکس (ورق Hardox) چیست؟

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که صنعت با مواجه بوده و به دنبال رفع آن بوده، داشتن اطلاعات کاربردی دقیقی درباره ی پدیده سایش است.

در واقع به پدیده ی لغزش یک ماده یا یک سطح روی سطحی دیگر که در واقع یک کار مکانیکی محسوب می شود و باعث کنده شدن ذرات موجود در سطح گشته و سایش سطحی را به وجود می آورد، سایش می گویند.

ورق آلیاژی ضد سایش که نوع مقاومی از ورق آلیاژی ضد سایش هستند، با مقاومت بالایی که در مقابل سایش دارند این مشکل را برطرف کرده اند.

ورق هاردوکس ۴۰۰ دارای حدود ۰٫۳ تا ۰٫۴ درصد کربن، ۰٫۷ درصد سیلیسیم، ۱٫۶ درصد منگنز، ۱٫۴ درصد کروم، ۰٫۶ درصد مولیبدن، ۱٫۵ درصد نیکل و مقادیر ناچیزی از عناصر فسفر، گوگرد و بور می باشد.

در Hardox 400HB عناصر C، Cr ،Mo و Ni با توجه به ضخامت تغییر می کنند.

از دیگر ویژگی های ورق های ضد سایش (ورق هاردوکس و برند های مشابه) می توان به خاصیت ماشین کاری، شکل دهی و جوشکاری اشاره کرد.

استانداردهای dillidur 400v،dillidur 500v و ۱٫۳۴۰۱ هم مربوط به ورق های ضدسایش مشابه هاردوکس هستند. برندهای مشابه Hardox عباتند از:

  •  ورق ضد سایش ولدوکس (Weldox)
  •  ورق ضد سایش دورستات (Durostat)
  •  ورق ضد سایش کرسابرو (creusabro)

ورق ضد سایش (ورق هاردوکس) / ورق Hardox
ورق دورستات / ورق هاردوکس / ورق ضد سایش / ورق Hardox

ورق های هاردوکس در ضخامت های بالاتر از ۵mm عرضه می شود؛ ورق های معادل هادوکس نظیر ورق کرسابرو دارای ضخامت های پایین تر و بیشتر از ۵mm.

ورق های هاردوکس با سختی ۴۰۰، ۴۵۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ برینل موجود می باشد که از میان آن ها ورق هاردوکس ۴۰۰ ، ۴۵۰ و ۵۰۰ در صنایع داخلی کاربرد بیشتری دارد.

∗سختی برینل (Brinell hardness) یکی از معیارهای سختی است که بر اساس مقاومت مواد در برابر فرورونده ی کروی شکل از جنس فولاد یا کاربید تنگستن سختی آنها را تعیین می‌کند.

این روش در سال ۱۹۰۰ توسط مهندس سوئدی “یوهان آگوست برینل” پیشنهاد شد.

ورق هاردوکس ۴۵۰ (ورق Hardox 450) بسیار مقاوم در برابر انقباض و سایش است و همچنین این ورق و سایر استانداردهای ورق هاردوکس دارای عمر بالایی هستند.

ورق Hardox 450 دارای قابلیت جوش پذیری و اتصال پذیری بالایی است.

در واقع اعداد معرفی کننده ی ورق هاردوکس (مانند؛ Hardox 400، Hardox 500 و …) نشان دهندی درجه سختی ورق ها بر حسب برینل (Brinell) است.

جهت اطلاع از قیمت ورق آلیاژی ضد سایش و نحوه ی فروش ورق ضدسایش و یا آگاهی از لیست محصولات فولاد سخت و قیمت به روز ورق 17mn4
با فولادسل تماس حاصل فرمایید.

فولادسل تامین کننده ورق ضد سایش و ورق فولاد 17mn4 می باشد.

0