ورق ۱۷mn4

لیست قیمت ورق 17mn4 / قیمت روز ورق 17mn4 در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش ورق 17mn4

لیست کارخانه ها / ورق 17mn4 فولاد مبارکه ، ورق 17mn4 کره ، ورق 17mn4 روس

کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

دانش نامه

آخرین بروز رسانی ورق ۱۷mn4 دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸


دانشنامه

ورق آلیاژی (Alloy Steel Sheet) 17Mn4

ورق آلیاژی ۱۷Mn4 در برابر فشار، دمای بالا و بخار آب مقاومت زیادی دارد، لذا در صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی، دیگ بخار، مخازن تحت فشار، لوله های انتقال مایعات داغ و ساخت پالایشگاه کاربرد دارد. این آلیاژ با دارا بودن مقدار قابل توجهی از عناصر سیلسیوم و منگنز نسبت به فولادهای St37 و St44 از خواص مقاومت در برابر خمش و پیچش، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی بهتری برخوردار است.

سیلسیوم مقاومت کشش فولاد را بدون از دست رفتن شکلپذیری آن و مشابه با نیکل همراه با سختی، شکلدهی و رسانایی الکتریکی افزایش می دهد. مولیبدن با تشکیل کاربید و حل شدن در فولاد، مقاومت نهایی، سختی و دوام فولاد را بهبود می بخشد.

مس خواص فولاد در برابر خوردگی و زنگ زدگی را بهتر کرده و آلومینیم به عنوان یک اکسید کننده در کنترل اندازه دانه ها در ریزساختار فولاد و افزایش دهنده مقاومت به ترک خوردگی به این آلیاژها اضافه می شود.

آنالیز این آلیاژ طبق استاندارد DIN17240-1976 کد ۱٫۰۴۸۱ حاوی ۰٫۰۸-۰٫۲% وزنی کربن، ۰٫۴% سیلسیوم، ۰٫۹-۱٫۵% وزنی منگنز، ۰٫۳% وزنی نیکل، ۰٫۳% کروم، ۰٫۰۸% وزنی مولیبدن، ۰٫۰۲۵% وزنی گوگرد، ۰٫۳% وزنی مس، ۰٫۰۱% وزنی نیوبیم، ۰٫۰۳% تیتانیوم، ۰٫۰۲۵% وزنی فسفر، ۰٫۰۲% آلومینیوم می باشد.

با فرآیند آنیل سختی آن را به ۲۹۹ برینل می رسانند. دمای مجاز برای عملیات حرارتی این خانواده ۸۹۰-۹۵۰ درجه سانتیگراد کوینچ کردن، ۲ ساعت تمپر کردن در دمای ۶۸۰-۷۲۰ درجه سانتیگراد است. استحکام کششی این نوع ورق ۴۳۰-۵۸۰  مگاپاسکال، استحکام تسلیم آن کمینه ۲۲۰ مگاپاسکال و درصد ازدیاد طول نسبی آن کمینه ۲۱%  است.

فولادسل تامین کننده ورق آلیاژی ۱۷Mn4 می باشد.

0
سبدخرید