ورق ۱۷mn4

لیست قیمت ورق 17mn4 / قیمت روز ورق 17mn4 در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش ورق 17mn4
مدیر فروش:جناب آقای دوستی
کارشناس فروش: جناب آقای عباسپور

کارشناس فروش: سرکار خانم بابایی

لیست کارخانه ها / ورق 17mn4 فولاد مبارکه ، ورق 17mn4 کره ، ورق 17mn4 روس

کارشناس فروش

09919597407

راه های ارتباطی با فولادسل

02122878779

02122878779


در شبکه های اجتماعی به ما ملحق شوید

صدای مشتری

چنانچه انتقادی به روند فروش دارید
مانند تاخیر در ارسال پیش فاکتور
یا عدم پاسخگویی به موقع
مستقیم به مدیریت پیامک دهید

کلیک کنید

آخرین بروز رسانی ورق ۱۷mn4 یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

دانشنامه

ورق آلیاژی (Alloy Steel Sheet) 17Mn4

ورق آلیاژی ۱۷Mn4 در برابر فشار، دمای بالا و بخار آب مقاومت زیادی دارد، لذا در صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی، دیگ بخار، مخازن تحت فشار، لوله های انتقال مایعات داغ و ساخت پالایشگاه کاربرد دارد. این آلیاژ با دارا بودن مقدار قابل توجهی از عناصر سیلسیوم و منگنز نسبت به فولادهای St37 و St44 از خواص مقاومت در برابر خمش و پیچش، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی بهتری برخوردار است.

سیلسیوم مقاومت کشش فولاد را بدون از دست رفتن شکلپذیری آن و مشابه با نیکل همراه با سختی، شکلدهی و رسانایی الکتریکی افزایش می دهد. مولیبدن با تشکیل کاربید و حل شدن در فولاد، مقاومت نهایی، سختی و دوام فولاد را بهبود می بخشد.

مس خواص فولاد در برابر خوردگی و زنگ زدگی را بهتر کرده و آلومینیم به عنوان یک اکسید کننده در کنترل اندازه دانه ها در ریزساختار فولاد و افزایش دهنده مقاومت به ترک خوردگی به این آلیاژها اضافه می شود.

آنالیز این آلیاژ طبق استاندارد DIN17240-1976 کد ۱٫۰۴۸۱ حاوی ۰٫۰۸-۰٫۲% وزنی کربن، ۰٫۴% سیلسیوم، ۰٫۹-۱٫۵% وزنی منگنز، ۰٫۳% وزنی نیکل، ۰٫۳% کروم، ۰٫۰۸% وزنی مولیبدن، ۰٫۰۲۵% وزنی گوگرد، ۰٫۳% وزنی مس، ۰٫۰۱% وزنی نیوبیم، ۰٫۰۳% تیتانیوم، ۰٫۰۲۵% وزنی فسفر، ۰٫۰۲% آلومینیوم می باشد.

با فرآیند آنیل سختی آن را به ۲۹۹ برینل می رسانند. دمای مجاز برای عملیات حرارتی این خانواده ۸۹۰-۹۵۰ درجه سانتیگراد کوینچ کردن، ۲ ساعت تمپر کردن در دمای ۶۸۰-۷۲۰ درجه سانتیگراد است. استحکام کششی این نوع ورق ۴۳۰-۵۸۰  مگاپاسکال، استحکام تسلیم آن کمینه ۲۲۰ مگاپاسکال و درصد ازدیاد طول نسبی آن کمینه ۲۱%  است.

فولادسل تامین کننده ورق آلیاژی ۱۷Mn4 می باشد.

ادامه مطلب