قیمت ورق الیاژی A106

ورق اتشخوار a106 بیشتر در صنعت ساخت لوله هایی که در دمای بالا (در حدود 750 درجه فارنهایت) سرویس می دهند، کاربرد دارد.ورق a106 معمولا در ساخت پالایشگاه های نفت و گاز، نیروگاه ها، گیاهان پتروشیمی، دیگهای بخار و کشتی هایی استفاده می شود که لوله های انتقال، مایعات را حمل می کنند .

این لوله ها بدون درز هستند. استاندارد تولید آنها API5L است. روش تولید نورد گرم و سرد می باشد. طول لوله ها 1 تا 12 متر می تواند باشد. ضخامت آنها نیز به ضخامت ورق استفاده شده بستگی دارد. این لوله ها برای جوشکاری، خم شدن، فلنج کردن و عملیات شکل گیری مشابه مناسب هستند. تست مکانیکی نمونه ها شامل تست کششی، خمش، تسطیح، هیدرواستاتیک و غیر کششی است. نمونه هایی که تحت آزمایش های خمش قرار می گیرند شامل بخش هایی هستند که از یک لوله برداشته می شوند. فولادسل قیمت ورق a106 را از کشورهای روس، چین، کره و اکراین در انبار تهران بروزرسانی می کند. جهت تایید قیمت ورق الیاژی A106 و موجودی با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید

سوالات متداول قیمت ورق الیاژی A106

آیا ورقهای A106 فولادسل دارای certificate یا شناسنامه کیفی هستند؟

بله، تمام ورق های آلیاژی تامین شده توسط فولادسل دارای سرتیفیکت می باشد.

برند ورق A106 قابل تامین توسط فولادسل چیست؟

از روس، چین، کره اکراین و .. قابل تامین می باشد.

آیا قیمت اعلامی A106 در سایت قیمت تمام شده می باشد؟

بله، تمامی قیمت های اعلام شده در سایت، نهایی می‌باشد. البته هزینه‌های انبار داری، برش و کرایه حمل و نقل توسط مشتری با باربری تسویه می شود.

آیا امکان برش ورق A106 در اندازه های مختلف وجود دارد؟

بله، فولادسل خدمات انبار و برش را برای رفاه حال مشتریان می پذیرد.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق الیاژی A106 چهارشنبه 22 ژانویه 2020


دانشنامه

ورق آلیاژی alloy steel sheet) A106)

ورق اتشخوار a106 بیشتر در صنعت ساخت لوله هایی که در دمای بالا (در حدود 750 درجه فارنهایت) سرویس می دهند، کاربرد دارد.
ورق a106 معمولا در ساخت پالایشگاه های نفت و گاز، نیروگاه ها، گیاهان پتروشیمی، دیگهای بخار و کشتی هایی استفاده می شود که لوله های انتقال، مایعات را حمل می کنند .این لوله ها بدون درز هستند. استاندارد تولید آنها API5L است. روش تولید نورد گرم و سرد می باشد. طول لوله ها 1 تا 12 متر می تواند باشد. ضخامت آنها نیز به ضخامت ورق استفاده شده بستگی دارد.
این لوله ها برای جوشکاری، خم شدن، فلنج کردن و عملیات شکل گیری مشابه مناسب هستند. تست مکانیکی نمونه ها شامل تست کششی، خمش، تسطیح، هیدرواستاتیک و غیر کششی است. نمونه هایی که تحت آزمایش های خمش قرار می گیرند شامل بخش هایی هستند که از یک لوله برداشته می شوند.
از لحاظ درجه بندی مواد، لوله های A106 در رده های A، B و C تولید می شوند. لوله A106 از فولاد کشته شده تولید می شود. طیف وسیعی از رده های B و C در پالایشگاه ها استفاده می گردد.
ورق آلیاژی فولادیست که برای بهبود ویژگی‌های مکانیکی با عنصرهای گوناگون از ۱ تا ۵۰٪ از وزن خود مخلوط و به صورت آلیاژ درآمده است. خود فولاد در واقع نوعی آلیاژ است. اما تمام گونه‌های فولاد را آلیاژ نمی‌خوانند. ساده ترین نوع فولاد که تقریبا می‌توان گفت آهن است (نزدیک به ۹۹٪) خود با عنصر کربن آلیاژ شده‌است (بسته به نوع فولاد از ۰٫۱٪ تا ۱٪). بنابراین منظور از آلیاژ فولاد، ترکیبی از فولاد، کربن و دیگر عنصرها است. عنصرهایی که بیشتر برای این هدف کاربرد دارند، عبارتند از: منگنز (پرکاربردترین)، نیکل، کروم، مولیبدن، وانادیم، سیلیسیم و بور. و عنصرهای کم کاربردتر عبارتند از: آلومینیم، کبالت، مس، سریم، نیوبیم، تیتانیم، تنگستن، قلع، روی، سرب و زیرکونیم.
از ترکیب عنصرهای بالا با فولاد (آلیاژسازی) برخی ویژگی‌های فولاد کربن مانند مقاومت، سختی، چقرمگی، سایش، سخت شدگی و مقاومت در دمای بالا به گونه درخور توجهی بهبود می‌یابد. برای دستیابی به بعضی از این ویژگی‌ها باید علاوه بر ترکیب عناصر ، عملیات حرارتی نیز بر روی فلز انجام گیرد.
تفاوت رده های مختلف در میزان کربن است. رده A حداکثر 0.25 درصد، رده B حداکثر 0.30 درصد و رده C حداکثر 0.35 درصد وزنی کربن دارد. هر سه رده درصدی از عناصر آلیاژی کروم، وانادیوم، نیکل، مس، مولیبدن، منگنز، فسفر و گوگرد را دارا هستند. اختلاف دیگر رده های مختلف ورق A106 در تفاوت خواص مکانیکی است. رده A دارای 330 مگاپاسکال استحکام کششی است. این مقدار در رده B، 415 و در رده C ، 485 می باشد. استحکام تسلیم در رده A، B و C به ترتیب 205، 240 و 275 مگاپاسکال می باشد.
فولادسل قیمت ورق الیاژی A106 را از کشورهای روس، چین، کره و اکراین در انبار تهران بروزرسانی می کند. جهت تایید قیمت ورق A106 و موجودی با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

0