ورق A283 gr c

لیست قیمت ورق A283 gr c / قیمت روز ورق A283 gr c در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش ورق A283 gr c

لیست کارخانه ها / ورق A283 gr c فولاد مبارکه ، ورق A283 gr c اکسین ، ورق A283 gr c روس ، ورق A283 gr c اکراین ، ورق A283 gr c کره

کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

دانش نامه

آخرین بروز رسانی ورق A283 gr c چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸


دانشنامه

ورق آلیاژی A283 ((Alloy Steel Sheet, A283

ورق آلیاژی A283 در صنایع مادر از قبیل ساخت کشتی، اسکله، دیواره ماشین آلات صنعتی، مخزن، نفت، گازو پتروشیمی کاربرد دارد. آنالیز آن حاوی ۰٫۲۴ درصد کربن به همراه عناصر آلیاژی مانند سیلسیم و منگنز می باشد.

این آلیاژ در گریدهای متفاوتی چون Gr A، Gr C و Gr D تولید می شود که مقدار کربن و در نتیجه خواص مکانیکی متفاوتی دارند. افزایش کربن موجب افزایش سختی و قابلیت عملیات حرارتی آنها می شود. گرید C  با داشتن استحکام کششی ۳۸۰-۵۱۵، استحکام تسلیم ۲۰۵ مگاپاسکال، بیشینه ۰٫۴ درصد سیلسیم و ۰٫۹ درصد وزنی منگنز خواص ماشینکاری، جوشکاری و شکلپذیری بهتری از خود نشان می دهد.

لذا مصرف بیشتری در زمینه ساخت ساختمان، ابزارآلات صنایع نفت، انواع تیر ورق و هاش، پل، راه، ستون های نگهدارنده سازه های سنگین، دکل جرثقیل سقفی و تلسکوپی دارد.

منگنز موجب  افزایش خاصیت فنری و خوش تراشی این نوع فولادها  شده و خط قرمز شکنندگی را کم می کند. ضمن آنکه با کاهش سرعت خنک شدن بحرانی، سختی پذیری و استحکام نهایی فولاد را افزایش می دهد. هنگامی که سطح این فولادها با تنش ضربه ای مواجه می شود کار سخت شده در حالی که عمق آن چقرمگی خود را حفظ می کند و این پدیده علت بروز خاصیت مقاومت سایشی در برابر نیروهای ضربه ای خواهد بود.

در این میان سیلسیوم نیز باعث افزایش استحکام، سختی پذیری، خاصیت فنری و مقاومت سایشی فولاد می شود.

به خاطر اثرات مخرب گوگرد شامل کاهش مقاومت به خورگی، قابلیت جوشکاری و تشکیل سولفید آهن در مرز دانه ها که باعث ترک و شکنندگی در جریان عملیات حرارتی می شود، درصد وزنی گوگرد در فولادها را به حداقل ممکن یعنی ۰٫۰۴ درصد وزنی می رسانند.

شرکت فولادسل تامین کننده ورق های A516 در اندازه های ۱۵۰۰*۶۰۰۰ ، ۲۰۰۰*۶۰۰۰ و ۲۰۰۰*۱۲۰۰۰ضخامت های ۶ تا ۱۵ میلیمتر محصول کارخانه های فولاد مبارکه، فولاد اکسین، اکراین، روس، کره و بلژیک  می باشد.

0
سبدخرید