ورق A516 gr 70

لیست قیمت ورق A516 gr 70 / قیمت روز ورق A516 gr 70 در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش ورق A516 gr 70

لیست کارخانه ها / ورق A516 gr 70 اکراین ، ورق A516 gr 70 روس ، ورق A516 gr 70 کره ، ورق A516 gr 70 بلژیک

کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

دانش نامه

آخرین بروز رسانی ورق A516 gr 70 چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸


دانشنامه

ورق آلیاژی A516 ((Alloy Steel Sheet, A516

ورقهای A516 با استحکام کششی بالا و درصد ازدیاد طول مناسب در ساخت دیواره مخزن ها و دیگهای صنعتی کاربرد دارند. این آلیاژها در گریدهای متفاوت بصورت کدهای Gr55، Gr60، Gr65 و Gr70 در بازار عرضه می شود که بیانگر خواص مکانیکی ویژه هر کلاس من جمله مقاومت به دما، ضربه، تحمل فشار، کشش، جوشکاری، برشکاری، انعطاف پذیری و قابلیت عدسی شدن می باشد.

درصد کربن و منگز در این آلیاژ به ترتیب ۰٫۲۷-۰٫۳۱% و کمینه  ۰٫۱۳-۰٫۴۵% می باشد. به دلیل استحکام کششی ۴۸۰-۶۵۰ مگاپاسکال و درصد کربن بالا به همراه عناصر آلیاژی در این گروه شاهد کاربرد وسیع آنها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، ساخت مخازن تحت فشار، کروی و گاز (شیرین و ترش)، دیگهای بخار، صنعت ساختمان، اتصالات و مبدلهای تحت فشار و مبلهای حرارتی هستیم.

حضور منگنز در این فولادها موجب کاهش سرعت خنک شدن بحرانی و در نتیجه افزایش سختی پذیری و استحکام تسلیم و نهایی می گردد. این عنصر تاثیر ویژه ای بر قابلیت شکلدهی و جوشکاری فولاد می گذارد و مانع ترکیب شدن گوگرد با آهن می شود. اثر موثر منگنز در دماهای بالا بصورت تمایل به تشکیل ذرات کاربید و ممانعت به درشت شدن این ترکیبات تشدید می شود. منگنز تا حدودی خواص حضور نیکل در فولاد را نیز تامین می کند به همین سبب موجب کاهش قیمت آلیاژ نیز می شود.

عنصر کروم به میزان ۰٫۳ درصد موجب افزایش مقاومت به خوردگی می گردد. افزودن مقادیری از عناصر مولیبدن و نیکل هم به منظور بهبود خواص مکانیکی انجام می شود. مقائیر ناچیزی از گوگرد و فسفر هم در آنالیز این آلیاژ وجود دارد که اجزاء جداناپذیر فولادها هستند.

شرکت فولادسل تامین کننده ورق های A516 در اندازه های ۱۵۰۰*۶۰۰۰ ، ۲۰۰۰*۶۰۰۰ و ۲۰۰۰*۱۲۰۰۰ضخامت های ۶ تا ۱۵ میلیمتر محصول کارخانه های فولاد مبارکه، فولاد اکسین، اکراین، روس، کره و بلژیک  می باشد.

0
سبدخرید