قیمت ورق A516 gr 70

قیمت ورق مخزن و قیمت ورق A516 gr 70 در سایت فولادسل بروزرسانی شده است. جهت تایید قیمت ورق آلیاژی a516 و موجودی با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

ورق a516 از گروه ورق های فولادی ساختمانی است که با دو کیفیت (گرید) ۶۰ و ۷۰ تولید و عرضه می شود. ورق A516 Gr 60 و ورق A516 Gr 70 بیشترین کاربرد را در صنایع مخزن سازی دیگ های بخار دارند. ورق های فولادی a516 دارای استحکام کششی بالا و درصد ازدیاد طول قابل قبول هستند. برای ساخت دیواره مخازن به صورت خم و عدسی به کار گرفته می شوند. ورق a516 Gr 70 در مقایسه با ورق a516 Gr 60 دارای کیفیت، خواص جوشکاری، برشکاری و انعطاف پذیری بهتری است. قیمت a516gr70 اکسین، فولاد مبارکه از کارخانه و انبار تهران نیز در سایت بروزرسانی می شود. قیمت نرمالیزهa516gr70 با عرض 2 و 2.5 متر نیز از اکسین اهواز و کشورهای روس، کره، اکراین و بلژیک اعتبارسنجی می شود.

سوالات متداول قیمت ورق A516 gr 70:

آیا فولادسل ورق A516 نرمالایز هم تامین می کند؟

بله، فولادسل ورقهای نرمالایز را از کارخانه اکسین اهواز و کشورهای روس، کره، اکراین و .. تامین می کند .

برند ورق A516 قابل تامین توسط فولادسل چیست؟

ورقهای ایرانی از کارخانه فولاد مبارکه و اکسین اهواز و ورقهای خارجی به سفارش مشتری از روس، قزاق، کره و .. قابل تامین می باشد.

 لیست قیمت ورق A516 در سایت معتبر است؟

بله، لیست قیمت ورق A516 از کارخانه و انبار تهران بروز رسانی می شود. جهت تایید با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

آیا قیمت اعلامی در سایت قیمت تمام شده می باشد؟

بله، تمامی قیمت های اعلام شده در سایت، نهایی می‌باشد. البته هزینه‌های انبار داری، برش و کرایه حمل و نقل توسط مشتری با باربری تسویه می شود.

آیا فولادسل ورق A516 گرید 60 و گرید 70 هم تامین می کند؟

بله، فولادسل ورق A283 گرید 60 و 70 را هم تامین می کند.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق A516 gr 70 یکشنبه 9 فوریه 2020


دانشنامه

ورق آلیاژی 516 Alloy Steel Sheet) a ) چیست؟

ورق آلیاژی a516 با استحکام کششی بالا و درصد ازدیاد طول مناسب در ساخت دیواره مخزن ها و دیگهای صنعتی کاربرد دارند. این آلیاژها در گریدهای متفاوت بصورت کدهای Gr55، Gr60، Gr65 و Gr70 در بازار عرضه می شود که بیانگر خواص مکانیکی ویژه هر کلاس من جمله مقاومت به دما، ضربه، تحمل فشار، کشش، جوشکاری، برشکاری، انعطاف پذیری و قابلیت عدسی شدن می باشد.
درصد کربن و منگز در این آلیاژ به ترتیب ۰٫۲۷-۰٫۳۱% و کمینه ۰٫۱۳-۰٫۴۵% می باشد. به دلیل استحکام کششی ۴۸۰-۶۵۰ مگاپاسکال و درصد کربن بالا به همراه عناصر آلیاژی در این گروه شاهد کاربرد وسیع آنها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، ساخت مخازن تحت فشار، کروی و گاز (شیرین و ترش)، دیگهای بخار، صنعت ساختمان، اتصالات و مبدلهای تحت فشار و مبلهای حرارتی هستیم.
حضور منگنز در این فولادها موجب کاهش سرعت خنک شدن بحرانی و در نتیجه افزایش سختی پذیری و استحکام تسلیم و نهایی می گردد. این عنصر تاثیر ویژه ای بر قابلیت شکلدهی و جوشکاری فولاد می گذارد و مانع ترکیب شدن گوگرد با آهن می شود. اثر موثر منگنز در دماهای بالا بصورت تمایل به تشکیل ذرات کاربید و ممانعت به درشت شدن این ترکیبات تشدید می شود. منگنز تا حدودی خواص حضور نیکل در فولاد را نیز تامین می کند به همین سبب موجب کاهش قیمت آلیاژ نیز می شود.
عنصر کروم به میزان ۰٫۳ درصد موجب افزایش مقاومت به خوردگی می گردد. افزودن مقادیری از عناصر مولیبدن و نیکل هم به منظور بهبود خواص مکانیکی انجام می شود. مقادیر ناچیزی از گوگرد و فسفر هم در آنالیز این آلیاژ وجود دارد که اجزاء جداناپذیر فولادها هستند.
شرکت های داخلی مخزن سازی، عمدتا از ورق های ساخت ایران (فولاد مبارکه و اکسین اهواز)و ساخت کشورهای اوکراین، کره جنوبی و چین استفاده می کنند. در این میان، درصد منگنز در ورق های ایرانی و چینی کمتر است.
سولفوریک اسید گاهی با کلرید ها آلوده می شود که باعث افزایش خوردگی ورق فولادی می شود. با این حال فولاد کربنی A516 Gr 70 مقاومت خوبی دارد. همچنین در اسید سولفوریک آلوده به کلر ، به ویژه در غلظت های بالا دارای مقاومت خوبی است .
ورق آلیاژی a516در مقایسه با ورق A516 Gr 60 دارای کیفیت، خواص جوشکاری، برشکاری و انعطاف پذیری بهتری است.
ورق A516 گرید 55 بدلیل خواص جوشکاری و ترکیبات شیمیایی که دارد، بیشتر برای مخازن تحت فشار با دمای پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد. بدلیل چقرمگی و ویژگی جوشکاری عالی از گرید 55 برای ساخت نیروگاه های نفت و گاز استفاده می شود.
این ورق ها در ساخت مخازن ذخیره گاز CNG-LPG-OPG-LNG و کلیه مخازن گازی تحت فشار در خطوط انتقال گاز و پالایشگاه ها مصارف بسیار دارد.
وجود حداقل ۱۸ درصد کروم در ASME SA 516 Gr. 70 CS مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون را فراهم می کند. مواد تشکیل دهنده آلیاژ، مانند مولیبدن، نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، نیتروژن، فسفر و سلنیوم در ورق های A516 Gr 70انتخابی اقتصادی و عملی برای اکثر محیط ها است، اما در برابر کلرید مقاوم نیست.
ورق آلیاژی a516 ، همچنین به عنوان ورق فولاد PVQ516 شناخته شده است،
ورق های A516 دارای استاندارد دیگری به نام A516 NACE MR0175 است که دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند و بیشتر در صنایع تولید نفت و گاز به کار گرفته می شوند.
ورق های A516 با گریدهای دیگری مانند A516 Gr 55 و A516 Gr 65 مطابق ASTM امریکا نیز تولید می شوند. در واقع تفاوت گریدهای مختلف ورق آتشخوار در تحمل فشار و دما، قابلیت عدسی شدن، تست کشش و تست ضربه است.
شرکت فولادسل تامین کننده ورق های A516 در اندازه های ۱۵۰۰*۶۰۰۰ ، ۲۰۰۰*۶۰۰۰ و ۲۰۰۰*۱۲۰۰۰ضخامت های ۶ تا ۱۵ میلیمتر و بالاتر، محصول کارخانه های فولاد مبارکه، فولاد اکسین، اکراین، روس، کره و بلژیک می باشد. در ضمن امکان تامین کویل، رول و شیت در انبار تهران و کارخانه نیز وجود دارد.

0