قیمت ورق آلیاژی St52

قیمت ورق اس تی 52،در سایت فولادسل در محل کارخانه و انبار تهران بروز رسانی می شود.جهت تایید قیمت ورق st52 با کارشناسلن فولادسل تماس بگیرید.

ورق st52 ازدسته ورق های آلیاژی ساختمانی و ضد سایش بوده که به دلیل طیف وسیع در صنایعی همچون قطعه سازی ،ساخت ابزار،راه سازی،شهرسازی،ریل سازی،پل سازی به عنوان یکی از ورق های زیر بنایی صنعت نامیده می شود.فولادسل امکان تعیین قیمت لوله st52 در محل کارخانه و انبار تهران رانیز دارا می باشد.

فولادسل نمایندگی فروش ورق st52 ازکارخانه فولاد مبارکه با عرض 1.5متر است.عرض ورق N-st52 که ورق نرمالایز خوانده می شود 2 متر و 2.5 متر می باشد.ورقهای اس تی 52 نرمالایز عمدتا ازکارخانه اکسین اهواز ،کشورهای روسیه،اکراینو بلژیک توسط فولادسل تامین میشود.

سوالات متداول:

آیا ورق های st52 دارای certificateیا شناسنامه کیفی هستند؟

بله، تمام ورق های آلیاژی تامین شده توسط فولادسل دارای سرتیفیکت می باشد.

برندهای ورق st52 قابل تامین توسط فولادسل چیست؟

ورقهای ایرانی از کارخانه فولاد مبارکه و اکسین و ورقهای خارجی به سفارش مشتری از روس،قزاق،کره و....قابل تامین است.

ایا قیمت اعلامی در سایت قیمت تمام شده می باشد؟

بله تمام قیمت های اعلام شده در سایت،نهایی می باشد.البته هزینه های انبار داری ،برش و کرایه حمل ونقل توسط مشتری با باربری تسویه میشود.

آیا امکان برش ورق st52 در اندازه های مختلف وجود دارد؟

بله توسط فولادسل خدمات انبار و برش را برای رفاه حال مشتریان می پزیرد.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق آلیاژی St52 چهارشنبه 19 فوریه 2020


دانشنامه

ورق آلیاژی Alloy Steel Sheet)  st52) چیست؟

ورق st52 از دسته ورق های آلیاژی ساختمانی و ضد سایش بوده که به دلیل طیف وسیع در صنایعی همچون قطعه سازی، ساخت ابزار، راه سازی، شهرسازی، ریل سازی، پل سازی ، به عنوان یکی از ورق های زیر بنایی صنعت نامیده می شود. ورق st52 حاوی %۰٫۲ کربن، %۰٫۵۵ سیلیسیوم و %۱٫۶ منگنز می باشد که به دلیل وجود منگنز در آن از خواص مقاومت به خمش و ارتجاعی برخوردار می باشد. استحکام کششی کمینه 640 مگاپاسکال و خواص مهمی چون ارتجاع و مقاومت به خمش بالایی است. حضور این عناصر آلیاژی در ساختار آهن موجب ریز دانه شدن ساختار بلوری و در نتیجه افزایش مقاومت آن می شود. میزان بالای عنصر منگنز در این رسته باعث افزایش مقاومت به ضربه ، سایش و در عین حال شکل پذیری فولاد هم می شود. این ورقها همچنین با داشتن مقاومت بالا به حرارت، پس از عملیات جوشکاری قابلیت فرمدهی بالایی دارند.
همچنین ورق St52 دارای قابلیت جوشکاری، شکل دهی و ماشین کاری می باشد و از کاربردهای آن می توان به استفاده از این ورق برای ساخت ریل ها، جرثقیل، پل ها، شاسی ماشین آلات سنگین، دیواره قطعات صنعتی و موارد مشابه اشاره نمود. از این آلیاژ برای ساخت اتصالات فلنجی سنگین، تسمه، چهارپهلو، پروفیل و بال های تیر ورق پلها نیز استفاده می شود. مقاومت بالاتر در حجم پایینتر، موجب کاهش سطح مقطع سازه درنتیجه کاهش هزینه و افزایش بازده میشود که دلیل عمده استفاده از فولادهای آلیاژی در صنعت است.
ورق St52 در مقایسه با ورق St37، مقاومت بالاتر اما شکلپذیری کمتری دارد. از آنجایی که وزن مخصوص همه آلیاژهای فولاد یکسان است، بنابراین استفاده از فولادهایی که استحکام بالاتری دارند موجب کاهش وزن مصرفی و در نتیجه کاهش هزینه ها می گردد.

قیمت ورق اس تی 52

این نوع از ورق‌ها در مقایسه با سایر نوع‌های St از جمله ۳۷ و ۴۴ در برابر پیچش و خمش توان بیش‌تری دارد. وزن بیش‌تری را تحمل می‌نماید و خاصیت انعطاف‌پذیری را به فولاد می‌افزاید. به دلیل کربن بالاتر در ورق St52 استحکام کششی و سختی نیز بیشتر است. در واقع علت این برتری‌ها وجود عنصرهایی مانند سیلیسیم و منگنز زیادی در اس تی ۵۲ می‌باشد. ورق St52 از فولادهای کم آلیاژ به شمار می‌آید. استاندارد تولید این ورقها DIN17100 می باشد.
عموما در برگه مشخصات فنی این محصولات از نام ورق St52-N استفاده می شود که به معنای فولاد نرمالیزه شده می باشد. این نوع عملیات حرارتی به منظور بهبود خواص مکانیکی همچون استحکام، سختی و انعطاف پذیری انجام می گردد. بدین معنا که فولاد تا دمای حدود 850 درجه سانتیگراد گرم شده و در هوا با نرخی آهسته سرد شود تا ساختاری ریزدانه حاصل شود و اثرات ناشی از عملیات های پیشین مثل کارگرم و سرد از بین برود. St52-3N را با استاندارد 1.0570نام گذاری کرده اند.
همچنین توجه داشته باشید که این نوع ورق ها عموما قبل از استفاده توسط دستگاه UT تست می گردد این نوع تست که تست التراسونیک نام دارد توسط امواج صوت با فرکانس بالا در قطعه مورد تست هدایت شده و عیوب سطحی و زیر سطحی را آشکار می کند که این عیوب شامل ترک ها ، تورق ها ، عیوب انقباضی ، حفره ها ، ترکیدگی ها ، پوسته شدگی ، خلل و فرج و پیوستگی ناقضکه هر کدام از آنها باعث رد شدن این ورق ها در تست می گردد .
ورق St52 در ضخامت های کمتر از ۴۰ میلیمتر، دارای تاب ارتجاعی حدود ۳۵۰ و توان کششی کمینه ۴۹۰ و بیشینه ۶۸۰ نیوتن بر میلی متر مربع می باشد. دمای سخت کاری یرای ورق St52 بین 860-890 درجه سانتیگراد می باشد. سرد کردن با آب یا روغن انجام می گردد. دمای فورجینگ ورق St52 بین 850 تا 1050 درجه سانتیگراد است. این ورقها از قابلیت پرس کاری خوبی نیز برخوردار هستند.
شرکت فولادسل تامین کننده ورق های St52 در محل کارخانه های فولاد مبارکه، فولاد اکسین، اکراین، روس، کره و بلژیک و انبار تهران می باشد. لطفا جهت تایید لیست قیمت موجود در سایت و ثبت سفارش با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

0