ورق استیل نسوز

لیست قیمت ورق استیل نسوز / قیمت روز ورق استیل نسوز در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش ورق استیل نسوز

لیست کارخانه ها : چین ، آفریقای جنوبی ، کره ، آلمان ، اسپانیا

کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

دانش نامه

آخرین بروز رسانی ورق استیل نسوز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸


دانشنامه

ورق استنلس استیل نسوز با گرید ۳۰۹ با آنالیز ۰٫۲% وزنی کربن، ۲% وزنی منگنز، ۰٫۷۵% وزنی سیلسیوم، ۲۲-۲۴% وزنی کروم، ۱۲-۱۵% وزنی نیکل از مقاوت به حرارت، اکسیداسیون، خوردگی و خزش خوبی برخوردار است. ضمن آنکه چقرمگی و قابلیت جوشکاری مناسبی داشته ولی قابلیت سختی پذیری از طریق عملیات حرارتی را ندارد. این خواص موجب کاربد وسیع استیل نسوز ۳۰۹ در ساخت پوسته و قطعات کوره، المان های حرارتی، قطعات جت و هواپیما، تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی، مبدل های حرارتی، قطعات اگزوز خودرو و نیروگاها می گردد. استحکام کششی این گرید ۶۵۵ مگاپاسکال، استحکام تسلیم ۳۴۵ مگاپاسکال، درصد ازدیاد نسبی ۴۵% و سختی آن ۸۵ برینل می باشد. از طریق فرآیند آنیل در دمای ۱۰۴۰-۱۱۵۰ درجه سانتیگراد، از تشکیل کاربید کروم جلوگیری شده و مقاومت به خوردگی افزایش میابد. مقاطع بزرگ را در آب خنک می کنند و مقاطع نازک را درهوا. این گرید الزاما غیر مغناطیسی است که حین کارسرد اندکی مغناطیسی می شود.

گرید ۳۱۰ با آنالیز ۰٫۲۵% وزنی کربن، ۲% وزنی منگنز، ۱٫۵% وزنی سیلسیوم، ۲۶-۲۴% وزنی کروم، ۱۹-۲۲% وزنی نیکل خواصی مشابه ۳۰۹ دارد با این تفاوت که در محیط اسیدی (مثل اسید نیتریک) تا دمای ۴۲۵ درجه سانتیگراد نیز مقاومت نشان می دهد.استحکام کششی این گرید ۵۱۵ مگاپاسکال، استحکام تسلیم ۲۰۵ مگاپاسکال، درصد ازدیاد نسبی ۴۰% و سختی آن ۲۱۷ برینل می باشد.  دمای فرآیند آنیل برای این گرید ۱۰۳۸-۱۱۲۱ درجه سانتیگراد می باشد.

معمولا استیل های ۳۱۰ را پس از ۱۰۰۰ ساعت کار در دمای بالای ۶۵۰ درجه سانتی گراد آنیل می کنند تا رسوبات و کاربیدهای تشکیل شده حل شوند که در این صورت مقاومت به خوردگی و انعطاف پذیری افزایش می یابد.

فولادسل تامین کننده ورق استیل نسوز می باشد.

0
سبدخرید