قیمت ورق سیاه 2 میل

قیمت ورق سیاه دو میلیمتر در سایت فولادسل روزانه در دسترس قرار می گیرد. لیست قیمت ورق سیاه 2 میل از کارخانه و موجودی وارداتی بروزرسانی می شود. ضمن آنکه فروش ورق سیاه 2 میل نورد لوله اهواز، فولاد گیلان، فولاد مبارکه، فولاد اکسین، کاویان، قزاق و روس درب کارخانه و در انبار تهران امکانپذیر است.

خرید ورق سیاه 2 میل بیشتر به منظور تولید لوله و پروفیل و سایر مقاطع آهن و فولاد انجام می گردد. تولید ورق سیاه 2 میل با تکنولوژی نورد گرم انجام می گیرد. به این معنا که مواد اولیه تولید ورق در دماهای بسیار بالا ذوب می شود. در طی این فرآیند ورق ظاهری مات به خود میگیرد. به دلیل رنگ ظاهری آن در بازار از اصطلاح ورق سیاه برای آن استفاده میشود. منظور از ورق سیاه 2 میل، همان ورق سیاه نورد گرم شده با ضخامت 2 میلیمتر است. ورق سیاه 2 میل در عرض 1، 1.25، 1.5 و 2 متر عرضه می‌شود. فولادسل افزون بر ورق 2 میل سیاه خام، انواع خدمات برش، فرمینگ، نواربری و پانچ را نیز جهت رفاه حال مشتریان عزیز می پذیرد. شایان ذکر است قیمت ورق سیاه 2 میل با تایید و هماهنگی کارشناس فروش ، معتبر می باشد.

سوالات متداول در مورد قیمت ورق سیاه 2 میل :

لیست قیمت اعلامی در سایت همان قیمت تمام شده می باشد؟

بله تمامی قیمت های اعلام شده در سایت نهایی می باشد.البته هزینه بارگیری و انبارداری توسط مشتریان با باربری تسویه می شود.

ایا برشکاری و فرمدهی روی ورق 2 میل سیاه انجام میشود؟

بله،خدمات انبار مانند برشکاری ،خم و فرمدهی برای رفاه حال مشتریان گرامی پذیرفته می شود .

عرض ورق 2 میل سیاه موجود در بازار چیست؟

عرض ورق سیاه 1،1.5،1.25 و 2 متر می باشد.

برند ورق سیاه 2 میل موجود در بازار چیست؟

از برند های مطرح موجود ورق سیاه در بازار داخلی می توان فولاد مبارکه اصفهان ،فولاد اکسین خوزستان،فولاد کاویان،نورد لوله لوله اهواز،قطعات خودرو و فولاد گیلان را نام برد.

آیا ورق سیاه با ضخامت 2 میلیمتر در بازار موجود است؟

بله برخی کارخانه های تولید کننده ورق سیاه در ایران شامل فولاد مبارکه،نورد اهواز و فولاد گیلان امکان تولید ورق های با ضخامت زیر 2 میلیمتر را دارا هستند.همچنین انواع وارداتی با ضخامت 1.8 و 2 میل هم در بازار موجود است.

لینک جدول وزنی ورق سیاه ( محاسبه آسان )

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق سیاه 2 میل سه‌شنبه 12 می 2020


قیمت ورق سیاه 2 میل
  • کد
  • نام
  • ضخامت(mm)
  • تحویل
  • قیمت
  • توضیحات بیشتر

دانشنامه

ورق سیاه 2 میل (Black Hot Rolled Steel)

ورق سیاه 2 میل از جنس St37 می باشد. که در بازار با نام های ورق سیاه، گرم و یا ورق کربن استیل خوانده می شود. استحکام کششی بین 340-510 مگاپاسکال در ساخت سازه های فولادی، کشتی، تانکر، خودرو، مخازن خاص، سوله و پل مصرف بالایی دارد.میزان کربن در فولادهای st37 دارای 0.07-0.14 درصد وزنی است که آنها را در گروه فولادهای کم کربن قرار می دهد. کربن کم موجب افزایش مقاومت به جوشکاری این ورق ها می گردد.
ورق گرم سیاه با استفاده از تکنولوژی نورد گرم تولید میشود. که طی مراحلی ورق با دمای بالا گداخته شده و به رنگ مات در می آید و به دلیل رنگ ظاهری، در بازار ایران این محصول را ورق سیاه می نامند. این ورق قابلیت کشش را دارد.
ورق سیاه 2 میل، به دو صورت فابریک و رول فرم تولید می گردند. عرض ورقهای سیاه در حالت رول فرم می تواند 100، 125، 150 و 200 سانت باشد. ابعاد حالت فابریک ورق های St37 بسته به مقدار سفارش می تواند دلخواه باشد.

روش تولید

ورق 2 میل سیاه در دمای بالا در کارخانه های نورد تولید می شود. ورق های 2 میل سیاه، در کارخانه های فولاد سازی مستقیماً از شمش ورق (بیلت) و گندله آهن تولید می شوند. لازم به توضیح است پودر سنگ آهن پس از استخراج از معادن، در کارخانه به گندله آهن تبدیل می شود.

در فرآیند نورد گرم، عملیات آسیاب فولاد در دماهای بالاتر از ۱۷۰۰ درجه فارنهایت انجام می شود. سپس در طول حرارت، به صورت ورق، تحت فشار، ضخامت آن کاهش می یابد؛ انجام فرآیند در دماهای خاص، از کریستالیزه شدن فولاد جلوگیری می کند.
در عملیات رولینگ، به منظور حذف کریستال ها، دمای مجدداً تنظیم می شود. حرارت بالا، شکل پذیری فلز را آسان تر می کند و همچنین ورق هایی با اندازه های بزرگتر تولید می شود.

انواع ضخامت

ضخامت ورق سیاه از ۱٫۵ میلی متر شروع می شود. اما معمولا در کارخانه های ایران نازکترین ورق سیاه تولیدی ۲میل می باشد. سایز کمتر به صورت وارداتی ( معمولا روسی) در بازار موجود میباشد
نکته : ورق تا ضخامت ۱۵ میل می تواند در دو شکل رول و یا شیت وارد بازار شود و از سایز ۱۵ میل به بالا تنها به صورت شیت خام ( فابریک ) وارد بازار می شود که هر دوی این دو شکل ورق قابل برش به سایز های مختلف می باشد.

قیمت ورق سیاه دو میل سیاه

ابعاد فیزیکی

در حالت رول فرم عرض ورق های سیاه بسته به ضخامت چهار عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ و ۱۵۰ و ۲۰۰ سانت را دارا خواهند بود. طبعا در حالت رول فرم محدودیت طولی وجود نخواهد داشت.
در حالت شیت فابریک نیز بسته به مقدار سفارش می توان هر اندازه و ابعادی را تولید کرد.اما بعضی ابعاد مرسوم و پرکاربردتر هستند. این ابعاد مرسوم و طبیعتا موجود به شرح زیر می باشند :
• ابعاد ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر
• ابعاد ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر
• ابعاد ۶۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر
• ابعاد ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر
• ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر
• ابعاد ۱۲۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر
برای محاسبه وزن ورق از فرمول محاسبه وزن ورق به شرح ذیل استفاده نمایید:

وزن ماشین حسابی هر ورق سیاه 2میل بر اساس فرمول وزنی ورق های آهن که در ادامه آمده قابل محاسبه خواهد بود.در آن چگالی آهن را ۸ گرم بر متر مکعب در نظر می گیرند (در حالی که این عدد در واقعیت۷۸۷۴ گرم بر متر مکعب می باشد).

وزن هر برگ ورق سیاه 2میل (بر حسب کیلوگرم) = طول ورق (با واحد متر)* عرض ورق (با واحد متر)* ضخامت ورق (با واحد میلیمتر)* ۸ (کیلوگرم بر مترمکعب/۱۰۰۰)

فرمول محاسبه قیمت هر برگ ورق سیاه2میل به طریق زیر می باشد.

قیمت هر برگ ورق سیاه 2میل (بر حسب ریال) = قیمت هر کیلوگرم ورق سیاه 2میل(بر حسب ریال/کیلوگرم) * وزن هر برگ ورق سیاه 2میل (بر حسب کیلوگرم)

برای محاسبه قیمت هر مترمربع ورق سیاه 2میل از فرمول زیر استفاده می گردد.

قیمت یک مترمربع ورق سیاه 2میل (بر حسب ریال / مترمربع) = قیمت یک برگ ورق سیاه 2میل (بر حسب ریال) / مساحت ورق سیاه 2میل (بر حسب متر مربع)نکته : چگالی آهن در حالت استاندارد عدد ۷٫۸۶ تعریف شده است اما برای محاسبه منطقی بهتر است از عدد ۸ استفاده نمایید. ۸ عدد تجربی است که تلورانس ضخامت را پوشش می دهد
کاربرد ورق سیاه دو میل
ورق سیاه معمولی بیشتر برای مصارف ساختمانی ، سوله سازی و … مصرف می شود ولی ورق های صنعتی در مصارف و پروژه های صنعتی از قبیل سد سازی، پروژه های پتروشیمی، مخزن سازی ، تانکرسازی ، خودروسازی ، کشتی سازی ، صنایع سنگین فلزی و …. کاربرد دارد. ورق سیاه 2 میلیمتر بیشتر برای ساخت لوله و پروفیل استفاده می شود.

شرکت فولادسل تامین کننده ورق های 2 میل سیاه از جنس St37 در محل کارخانه و انبار تهران می باشد.از کارخانه های تولید کننده ورق 2 میل سیاه در ایران می توان به فولاد مبارکه اصفهان، لوله نورد اهواز، گیلان نام برد. انواع وارداتی ورق 2 میل سیاه موجود در بازار، ورق سیاه 2 میل قزاق و روس می باشد.

0