قیمت ورق قلع اندود

لیست قیمت ورق قلع اندود/ قیمت روز ورق قلع اندود را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز پخش و واردات انواع قلع اندود

مدیر فروش: جناب آقای دوستی

لیست کارخانه ها / ورق قلع اندود فولاد مبارکه ، ورق قلع اندود توان آوری ، ورق قلع اندود چین ، ورق قلع اندود قزاق

با توجه به افزایش قیمت ها و نوسانات قیمت ارز ، کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

کارشناس فروش

09919597407

راه های ارتباطی با فولادسل

02174486000

02122878779


در شبکه های اجتماعی به ما ملحق شوید

صدای مشتری

چنانچه انتقادی به روند فروش دارید
مانند تاخیر در ارسال پیش فاکتور
یا عدم پاسخگویی به موقع
مستقیم به مدیریت پیامک دهید

کلیک کنید

آخرین بروز رسانی قیمت ورق قلع اندود دوشنبه 27 ژانویه 2020 دانلود کاتالوگ

دانشنامه

ورق قلع اندود چیست

ماده اولیه خام برای تولید ورق قلع اندود، ورق های نازک نورد گرم می باشند. در فرآیند تولید، ضخامت ماده خام به ضخامت مورد نیاز به وسیله ی نورد سرد کاهش می بابد. سپس این رشته ورق رول شده با قلع یا کروم در فرآیندی الکترولیتی، پوشش دهی می شود همچنین برای کاربرد های خاص از روکش دهی پلیمری برای محافظت بیشتر فلز استفاده می شود.

۱- حمام اسیدشویی

فرآیند تولید با عملیات اسید شویی رشته ورق فولادی نورد گرم شده در حمام اسید برای از بین بردن لایه ی اکسید آهن که در طول رول کردن بوجود می آید آغاز می شود. بعد از فرآیند پیاپی اسیدشویی، رشته ورق فولادی شسته شده، خشک شده، لبه های آن برش خورده، روغن کاری شده و دوباره به صورت کویل در می آید.

۲- نورد سرد 

غلطک های پشت سرهم در نورد سرد رشته ورق نورد گرم اسیدشویی شده را گرفته و رول کرده تا به ضخامت نهایی بین ۰٫۱۲ و ۰٫۴۹ میلی متر برساند. این غلطک ها شکل گیری های متفاوتی دارند که معمولا در بالا و پایین هرکدام قالب های کمکی بزرگ با دو قالب کوچک وسط آنها وجود دارند.

با عبور رشته ورق داغ از این قالب ها، ضخامت آن به ۱۰% کمتر از ضخامت اولیه خود می رسد. رشته ورق و رول ها نیازمند روغن کاری با مخلوط روغن مخصوص و آب می باشند. همچنین آب، خنکی لازم را برای رول ها فراهم می کند.

۳- پاکسازی و چربی زدایی ورق قلع اندود

بعد از نورد سرد، رشته ورق نیازمند چربی زدایی می باشد. در ابتدا رشته ورق از ناخالصی ها و چربی ها و پسماند های چربی پاکسازی شده و سپس وارد چرخه چربی زدایی الکترولیتی می شود. پس از آن وارد حمام آلکالینی (با خاصیت قلیایی) که جریان الکتریکی از آن عبور می کند، می شود.

در این مرحله رشته ورق لایه برداری، مرطوب و سپس خشک شده و به صورت کویل در می آید.

۴- آنیل کردن پیوسته ورق قلع اندود

نورد سرد ضخامت رشته ورق را سخت و آسیب پذیر کرده و بسته بندی ورق را در این شرایط نامناسب می کند. رشته ورق نیازمند آنیل کردن برای بازیابی ساختار کریستالی و چکش خواری خود می باشد.

در فرآیند آنیل کردن پیوسته، رشته ورق از حلقه های عمودی که درداخل کوره ای قرار دارند که اتمسفر موجود در کوره از اکسید شدن سطح ورق جلوگیری می کند، عبور داده می شود.

رشته ورق در این کوره پیوسته تقریبا به مدت ۲ دقیقه تا دمای ۶۸۰ درجه سانتیگراد عبور داده می شود که ضخامت آن سخت تر و انعطاف پذیر تر از مواد آنیل شده گروهی می باشد.

۵- آنیل کردن گروهی ورق قلع اندود

روش جایگزین برای بازیابی چکش خواری رشته ورق فولادی بعد از نورد سرد، روش آنیل کردن گروهی می باشد. این پروسه سه روزه ساختار کریستالی رشته ورقی که در طول نورد سرد تغییر یافته است را باز می گرداند.

در این فرآیند ورق ها به صورت کویل درآمده و به صورت گروهی روی یکدیگر قرار می گیرند و تحت سیستم محافظتی داخلی و کاور های کوره های بیرونی قرار می گیرند. کویل ها تا حدود دمای ۶۰۰ درجه سانتیگراد گرمادهی می شوند.

از اکسید شدن سطوح رشته ورق ها با اتمسفر کنترل شده بدون اکسیژن جلوگیری می شود.
این روش در مقایسه با روش آنیل کردن مداوم، محصولات را با سختی کمتری تولید می کند.

۶- نورد تمپر ورق قلع اندود

برای کاربردهای بسیاری، بعد از آنیل کردن رشته ورق فولادی بسیار نرم شده و فاقد استحکام مورد نیاز می باشد. استحکام رشته ورق به وسیله کاهش سطحی دمای غلطک که همچنین به فولاد کیفیت وصافی سطح می دهد، به مرحله مطلوبی می رسد. در این مرحله محصول به عنوان بلک پلیت برای فروش عرضه می شود.

اصولا برای کاربرد هایی به جز بسته بندی کردن. اما برای بسته بندی کردن رشته ورق فولادی نیازمند روکش دهی با روکش های محافظتی می باشند و این عمل در انتهای فرآیند که محصول نهایی یعنی ورق قلع اندود تولید می شود است.

۷- نورد کاهش سطح دو مرحله ای ورق قلع اندود

فولاد هایی با استحاکم بالا می توانند به وسیله کاهش سطح و با قرار گرفتن روی غلطک کاهش سطح دو مرحله ای بوجود آیند. اگرچه این فرآیند باعث دفرمه پذیرشدن کمتر فولاد می شود و استحکام اضافه شده شناسایی و از لحاظ ارزش برای ایجاد بسته بندی های باریک و کم وزن محاسبه شود.

۸- روکش دهی قلع و کرومیوم ورق قلع اندود

رشته ورق فولادی زمانی که روکش دهی می شوند، به ورق قلع اندود تبدیل می شوند. فولاد به یک رشته ورق بی انتها به وسیله جوشکاری متصل می شود. و سپس از خط روکش دهی رشته ورق الکترولیتی مکانی که لایه نازکی از قلع یا کرومیوم بر روی سطح ورق قرار می گیرد، عبور داده می شود.

۹- روکش دهی پلیمیری ورق قلع اندود

این نوع روکش دهی می تواند برای کاربرد های خاص فولاد استفاده شود. روکش دهی پلیمری با به وسیله به کار بردن نوار پلیمر از قبل آماده شده یا به وسیله پروسه مستقیم اکستروژن انجام شود. پلیمر های متفاوتی وجود دارند، که انواع اصلی آن ها PET و PT می باشند که در گرید ها و رنگ های مختلفی موجود می باشند.

روکش های پایمری عمدتا برای ورق های فولادی ای که روکش کرومیومی شده اند به کار برده می شوند. ورق هایی که روکش پلیمری شده اند می توانند به صورت مستقیم برای تولید قوطی های حلبی استفاده شوند. این نوع ورق های روکش شده مشخصات محافظتی بالایی دارند.

۱۰- برش ورق ها (شیت)

بعد از عملیات روکش دهی، ورق های قلع اندودی با به صورت کویل در می آیند و یا به صورت شیت با اندازه های مختلف برش می خورند. شیت ها می توانند به صورت لبه صاف (استریت ادج) برای قطعات فلزی مستطیل شکل مانند بدنه قوطی های حلبی یا به صورت دایره ای (اسکرال کات) برای قطعات فلزی گرد مانند مثل درب یا ته قوطی های حلبی استفاده شوند.

۱۱- خط بررسی کویل ورق قلع اندود

سیستم ابزار (خاص) حرفه ای به همراه کنترل حرارت بررسی ظاهری، ضمانت محصول نهایی با کشش سطحی استوار، ظاهر مناسب و ساختار مستحکم را می کند.

۱۲- انبارداری و ارسال ورق قلع اندود

تمام محصولات با دقت بسته بندی شده و قبل از ارسال در انبار نگه داری می شوند.

عبارات قابل جستجو:

 

ادامه مطلب0