ورق گالوالوم

لیست قیمت ورق گالوالوم / قیمت روز ورق گالوالوم در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش ورق گالوالوم

کارشناس فروش

09919597409

راه های ارتباطی با فولادسل

02174486000

02122878779


در شبکه های اجتماعی به ما ملحق شوید

صدای مشتری

چنانچه انتقادی به روند فروش دارید
مانند تاخیر در ارسال پیش فاکتور
یا عدم پاسخگویی به موقع
مستقیم به مدیریت پیامک دهید

کلیک کنید

آخرین بروز رسانی ورق گالوالوم پنج‌شنبه 2 می 2019

دانشنامه

ورق فولادی کربنی با پوششی از آلیاژ روی (Zn) و آلومینیوم که طی فرآیند Hot-Dip به طور پیوسته پوشش میگردد به نام ورق گالوالوم شناخته می شود. مقدار اسمی ترکیب این پوشش شامل ۵۵% فلز آلومینیوم و% ۴۳٫۵ فلز روی (Zn)می باشد. لیکن در ترکیب آلیاژ  گالوالوم مقدار ۱٫۵% عنصر سیلیکون نیز وجو دارد که حضور سیلیکون تأثیری در افزایش مقاومت به خوردگی ندارد؛ بلکه مزیت سیلیکون در افزایش قدرت چسبندگی پوشش گالوالوم به سطح فولاد می باشد

به طوری که قابلیت تغییر فرم (خم کاری) و  کشش را افزایش داده و چسبندگی پوشش را به خوبی حفظ می نماید، با حضور دو عنصر مقاوم به خوردگی (Al-Zn) در آلیاژ گالوالوم  این پوشش به عنوان برترین پوشش مقاوم به خوردگی برای ورق های فولادی مطرح می باشد.

روی (ZN ) به دلیل توانایی حفاظت کاتودی فولاد برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی مورد استفاده قرارمی گیرد.اما به منظور بهبود مقاومت در برابر خوردگی و افزایش طول عمرمحصول،آلیاژی به نام گالوالوم (Si-Zn-Al)،که در کشور ما بیشتر با نام آلوزینک شناخته می شود،به صورت تجاری توسعه یافته و به خصوص در سقف های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است.

از سال ۱۹۷۲ تاکنون بیش از ۱۴۰ میلیون تن از محصول گالوالوم درجهان تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.مصرف این محصول توسط معماران و کارفرمایان ساختمانی به دلیل تنوع، سهولت در بازرسی وفرم دهی ،زیبایی و بازدهی بلند مدت نسبت به گالوانیزه در حال توسعه می باشد.

کیفیت سطح ورق گالوالوم می تواند با اسپنگل معمولی (نرمال) و یا اسپنگل ریز شده (سوزنی)تولید گردد.سطوح گالوالوم با اسپنگل ریز برای رنگ آمیزی بسیار مناسب است بطوریکه ورق گالوالوم رنگی تا دمایC° ۴۰۰ بدون تغییر رنگ وتا دما  C°۶۰۰بدون ایجاد زنگ زیاد مقاومت نشان می دهد همچنین در محیط ۱۰۰%مرطوب ودمای F°۱۰۰پس از ۱۰۰۰ساعت هیچگونه تاول زدگی(زنگ زدگی) مشاهده نگردیده است.

 

فولادسل تامین کننده ورق گالوالوم می باشد.

ادامه مطلب

2 دیدگاه برای “ورق گالوالوم”

  1. محمود آرديان گفت:

    سلام آيا گالوالوم براى سقف سوله ميشه استفاده كرد ؟ و قيمت آن چنده؟ ممنون ميشم

  2. محمود آرديان گفت:

    سلام قيمت ورق گالوانوم رنگى طرح دار مى خواستم
0