قیمت ورق آلیاژی A36

ورق دریایی a36 به دلیل مقاومت در برابر املاح و آب دریا به ورق دریایی معروف است و با داشتن قابلیت شکل پذیری و جوشکاری در صنایع شناورسازی، دریایی، اسکله، سازه های صنعتی و تجاری مربوط به دریا به کار می رود. در مواردی که مقاومت به خوردگی بالاتر نیاز باشد، این ورقها بصورت گالوانیزه استفاده می شوند.

ورق دریایی در گریدهای a36، GL-A و LR-A در بازار موجود است. ورق دریایی Gl-A دارای کیفیتی بهتر در مقایسه با ورق a36 است. کشورهای ایالات متحده امریکا، اوکراین و روسیه ورق های a36 و ورق Gl-A را با حساسیت بیشتر (در مقایسه با سایر کشورهای تولید کننده) ارائه می دهند. تعداد دفعات بیشتر ذوب فولاد و انجام تست های مختلف بر روی ورق های a36 و برندهای معادل، از جمله این مزیت هاست. ورق دریایی LR-A از خانواده فولادهای نورد گرم است. و ماننده ورق دریایی GL-A دارای مقاومت تسلیم ۲۳۵ مگاپاسکال و مقاومت کششی نهایی 400-520 مگاپاسکال می باشند. شرکت های مهم تولید کننده خارجی و داخلی ورق های دریایی عبارتند از: اکسین و مبارکه ایران، ایلیچ اکراین، دوفرکو بلژیک، هیوندای کُره و دانکوک کُره

قیمت روزورق دریایی در سایت فولادسل بروزرسانی شده است. جهت تایید موجودی و قیمت ورق آلیاژی A36 با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

سوالات متداول خرید قیمت ورق آلیاژی A36

آیا ورقهای A36 فولادسل دارای certificate یا شناسنامه کیفی هستند؟

بله، تمام ورق های آلیاژی تامین شده توسط فولادسل دارای سرتیفیکت می باشد.

برند ورق A36 قابل تامین توسط فولادسل چیست؟

ورقهای ایرانی از کارخانه فولاد مبارکه و خارجی از کشور اکراین می باشد.

آیا لیست قیمت ورق A36 در سایت معتبر است؟

بله، لیست قیمت ورق A36 از کارخانه و انبار تهران بروز رسانی می شود. جهت تایید با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

آیا قیمت اعلامی در سایت قیمت تمام شده می باشد؟

بله، تمامی قیمت های اعلام شده در سایت، نهایی می‌باشد. البته هزینه‌های انبار داری، برش و کرایه حمل و نقل توسط مشتری با باربری تسویه می شود.

آیا امکان برش ورق و گالوانیزه کردن A36 در اندازه های مختلف وجود دارد؟

بله، فولادسل خدمات انبار، برش و گالوانیزه کردن را برای رفاه حال مشتریان می پذیرد.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق آلیاژی A36 یکشنبه 9 فوریه 2020


ورق آلیاژی A36
 • کد
 • نام
 • ضخامت(mm)
 • کارخانه
 • تحویل
 • قیمت
 • توضیحات بیشتر

دانشنامه

ورق آلیاژی a36 چیست؟

ورق آلیاژی a36 از خانواده ی ورق های دریایی است. با توجه به ترکیب خاص خود ، مقاومتی ویژه در مقابل املاح و آب شور دریاها از خود نشان می دهد. به همین دلیل در صنایع دریایی، شناورسازی، اسکله سازی، سازه های صنعتی و تجاری در ارتباط با دریا و موارد مشابه نیز کاربرد دارد و در قالب های متنوعی از جمله؛ صفحات، میلگرد و ورق تولید می شود.
این ورق یکی از متداول ترین ورق های دریایی کاربردی در صنایع کشتی سازی داخل کشور است که مورد توجه بسیاری از شرکت های مربوطه قرار دارد.
ورق A36 دارای تراکم ۷۸۰۰ کیلوگرم در هر مـترمکعب است. مقاومت فشاری ورق A36 حدود ۲۰۰ گیگا پاسکال (GPa 200) است.
طوری که ضخامت های کمتر از ۲۰۰ میلیمتر دارای حداقل استحکام ۳۶۰۰۰ پوند بر یک اینچ (۳۶۰۰۰ Psi) را دارند و استحکام کششی نهایی آن بین ۵۸۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند بر هر اینچ (MPa ۴۰۰ -۵۵۰) است.
ورق A36 بسیار مناسب جهت عملیات جوشکاری است.
ورق A36 یک ورق فولادی کم کربن است که دارای قابلیت جوشکاری و شکل پذیری مناسبی می باشد. این ورق در مواردی که مقاومت به خوردگی بالا مدنظر باشد، به صورت گالوانیزه شده نیز عرضه می شود.
در ساخت فولاد A36 از روش هایی مانند کوره های الکتریکی و یا روش اکسیژن پایه استفاده می شود.
عملیات های انجام شده بر روی این فولاد در فرآیند ساخت، عبارت هستند از:

 •  عملیات اکسیدان زدایی
 •  عملیات ویژه ی کنترل سایز و شکل محصول و همینطور توزیع و یک دست سازی اکسید و منگنز در فولاد

ورق دریایی A36

این ورق فولادی در ساخت قطعات مختلف فلزی کاربرد دارد و اکثر قطعات بعد از ساخت و تراش، آبکاری می شوند. ورق A36 همینطور در تعمیرات کشتی ها و شناورهای فلزی استفاده های زیادی دارد.
ورق آلیاژی A36 محصول کشور اکراین و فولاد مبارکه اصفهان، یکی از انواع ورقهای حاصل از فرآیند نورد گرم است که بصورت میلگرد، ورق، نبشی، ناودانی و تیرآهن استفاده می شود. به دلیل مقاومت در برابر املاح و آب دریا به ورق دریایی معروف است و با داشتن قابلیت شکلپذیری و جوشکاری در صنایع شناورسازی، دریایی، اسکله، سازه های صنعتی و تجاری مربوط به دریا به کار می رود. در مواردی که مقاومت به خوردگی بالاتر نیاز باشد، این ورقها بصورت گالوانیزه استفاده می شوند.
آنالیز این آلیاژ حاوی 0.18% وزنی کربن، 0.9-1.6% وزنی منگنز، 0.5-1% وزنی سیلیسیم، 0.2 %وزنی کروم، 0.08% وزنی مولیبدن،0.2-0.4% وزنی نیکل، 0.03% وزنی مس، 0.05-1% وزنی وانادیوم، 0.04% وزنی فسفر و 0.04% وزنی گوگرد است. منگنز خواص حرارتی فولاد را بهبود بخشیده و از اثر منفی سولفورهادر فولاد می کاهد. همچنین در افزایش مقاومت و دوام فولاد موثر است. نیکل باعث افزایش مقاومت فولاد بدون از بین رفتن شکل پذیري فولاد می شود . همچنین آثار منفی مربوط به کاهش یا افزایش دما را در تولید فولاد کاهش می دهد. استفاده از آن در مقادیر بیشتر از %١٢ تولید فولادهاي غیر مغناطیسی می کند . نیکل هدایت الکتریکی فولاد را کاهش داده و مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد. مقاومت فشاری آن 200 گیگا پاسکال، استحکام تسلیم 250 مگاپاسکال و استحکام کششی 550-400 مگاپاسکال می باشد. مقاومت الکتریکی این خانواده در 20 درجه سانتیگراد 0.142 μΩm است. دارای سختی 119-155 برینل می باشد. ماشینکاری این آلیاژ از فولاد 1018 به مراتب مشکلتر است اما قیمت آن کمتر است.
دمای مناسب برای نرمالیزه کردن ورق آلیاژی A36، 899-954 درجه سانتیگراد، آنیل کردن 843-871 درجه سانتیگراد، تنش زدایی 677-927 درجه سانتیگراد، کربوریزه کردن 899-927 درجه سانتیگراد و سخت کردن 788-816 درجه سانتیگراد است.

فولادسل تامین کننده ورق آلیاژی A36 با ضخامت 6-15 میلیمتر با ابعاد 150*600 سانتیمتر از کشور اکراین و انبار تهران می باشد.

2 دیدگاه برای “قیمت ورق آلیاژی A36”

 1. نیلوفر گفت:

  سلام برند ورق های A36 کجایی است و اینکه در صورت ثبت سفارش چند روزه تحویل داده میشود؟

 2. سلام خانم نیلوفر
  برند ورقهای ایرانی فولاد مبارکه و خارجی از کشورهای چین، روسیه و … قابل تامین هستند. در صورت موجود بودن ورق در انبار، 3 روز کاری برای تحویل سفارش زمان لازم است. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره کارشناس فروش 09919597407 تماس حاصل فرمایید.
  با سپاس

0