قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

به گزارش بازار آهن پترو سازه ساحل، شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید که ۱٫۸۸ یورو نسبت به پایان ماه ژوئن کاهش قیمت نشان می‌دهد.

در همین زمینه قیمت‌های پیشنهادی شرکت آرسلورمیتال برای فروش کویل نورد گرم در شمال اروپا هر تن ۴۴۰ یورو بود و به گفته فعالان بازار، سایر تولیدکنندگان، محصولات خود را با قیمت‌های بالاتری عرضه کردند. کارشناسان هم معتقدند که قیمت کویل نورد گرم با وجود آرامش در بازار، به تدریج افزایشی خواهد شد.

به دلیل بوجود آمدن مشکلات  در پی شیوع ویروس کوید19، سطح تقاضای فولاد در بازار جهانی پایین آمده است اما فعالان این صنف می گویند تقاضا از جانب مصرف کنندگان در حال بهبود است.

بعلاوه، در حالی که در ماه‌های اخیر قیمت کویل نورد گرم، نزولی بود قیمت مواد اولیه تولید این کالا رو به افزایش بود؛ بنابراین اکنون تولیدکنندگان کویل نورد گرم چاره‌ای جز افزایش قیمت ندارند. و علاوه بر این به دلیل کاهش واردات فولاد به اروپا، محصولات فولادی داخلی فرصت افزایش تولید و عرضه در بازار بی رقیب را پیدا کردند.

تصمیم کمیسیون اروپا برای اجرای مقررات جدید واردات فولاد به اروپا که از اول جولای اجرایی شد نیز در قیمت کویل نورد گرم تاثیرگذار بوده است. بر اساس این تصمیم، شرایط برای واردات محصولات فولادی به اروپا سختگیرانه‌تر شد.

در بازار محصولات فولادی تخت اروپا، تولیدکنندگان همچنان از تقاضای ضعیف رنج می‌برند.

از سوی دیگر، طی یک هفته اخیر قیمت ورق‌های فولادی سنگین در شمال اروپا نوسان چندانی نداشت اما در جنوب اروپا کمی ارزان شد که به علت رکود در بازار بود.Fastmarkets در تحلیل هفتگی خود قیمت ورق فولادی ۸ تا ۴۰ میلیمتری، تحویل در شمال اروپا را در هفته گذشته ۴۵۰ تا ۴۷۰ یورو (۵۰۵ تا ۵۲۸ دلار) در تن اعلام کرد.

Fastmarkets قیمت همین محصول در جنوب اروپا را ۴۱۰ تا ۴۲۵ یورو اعلام کرد که ۵ یورو پایین‌تر از قیمت‌های یک هفته قبل است. با این حال به گفته فعالان و کارشناسان فولاد، سطح تقاضا برای ورق‌های فولادی هم در جنوب اروپا و هم در شمال این قاره، همچنان بسیار پایین است. در ایتالیا کارخانجات نورد فولادی علاوه بر تقاضای پایین در بازار، با قیمت‌های بالای تختال نیز دست و پنجه نرم می‌کنند.

Fastmarkets در تحلیل هفتگی اخیر خود قیمت تختال صادراتی کشورهای حوزه سی.آی.اس به اروپا، فوب دریای سیاه را هر تن ۳۷۰ تا ۳۷۵ دلار اعلام کرد که تغییری نسبت به یک هفته قبل نداشته است. این در حالی است که در همین مدت، قیمت ورق‌های فولادی در ایتالیا ۳۰ تا ۴۰ یورو در هر تن کاهش پیدا کرده است.

کارشناسان هم معتقدند چشم‌انداز بهبود قیمت فولاد در اروپا همچنان تیره و تار است و تا زمانی که تقاضا به سطح طبیعی خود بازنگردد شانسی برای احیای قیمت‌ها وجود ندارد. همچنین کارشناسان می گویند هرچند قیمت کویل نورد گرم بر قیمت ورق فولادی تاثیر مستقیم ندارد اما این دو محصول فولادی رشد نرخ مشابهی دارند. براساس آخرین آمارها قیمت کویل نورد گرم در اروپا در روزهای اخیر 5 دلار رشد داشته است.

برچسب ها : , , , , , , ,
تعداد بازدید : 247

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0