ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

مجتمع فولاد خراسان

شنبه, ۲۲ / آبان / ۱۴۰۰ مجتمع فولاد خراسان

شرکت مجتمع فولاد خراسان که با نام فولاد نیشابور هم شناخته می‌شود، یکی از تولیدکنندگان به نام کشور است که محصولات فولادی متعددی مانند انواع پروفیل ساختمانی و صنعتی را به بازار عرضه می‌کند؛ این واحد صنعتی از چندین کارگاه تشکیل شده که هرکدام بخشی از فرایند تولید فولاد و فراورده‌های فولادی را به عهده دارند؛ همچنین یک آزمایشگاه کنترل کیفیت مجهز نیز در این مجموعه قرار دارد که ضامن محصولات نهایی این شرکت است.

درباره شرکت مجتمع فولاد خراسان

این مجموعه به طور رسمی در سال 1380 به باشگاه داخلی فولادسازان داخلی وارد شد و فرایند ارسال محصولات خود را به مصرف‌کنندگان داخلی در سرتاسر ایران آغاز کرد. ظرفیت تولید فولاد نیشابور به شکل سالانه برابر با 600 هزار تن در کارخانهٔ نورد، 1.4 میلیون تن در کارخانهٔ فولادسازی، 1.6 میلیون تن در کارخانهٔ آهن اسفنجی و 2.5 میلیون تن در کارخانهٔ گندله‌سازی است.

گفتنی است که این نهاد در سال‌های اخیر در حال بهره‌برداری از پروژهٔ دیگری هم هست که مربوط به تغلیظ سنگ‌آهن و ساخت کنسانتره می‌شود؛ گمانه‌زنی‌ها به این شکل بوده است که ظرفیت این واحد در سال با استفاده از معادن سنگان، برابر با 2.5 میلیون تن خواهد بود.

واحدهای تولیدی

شرکت مجتمع فولاد خراسان از 18 کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ تشکیل شده است که هرکدام نقشی کلیدی در فرایند فولادسازی و تولید فرآورده‌های فلزی نهایی این کارخانه دارند. گفتنی است که 5 مورد از این واحدها در نقش نهادهای اصلی و 13 مورد دیگر، جزوی از کارخانه‌های جانبی به‌حساب می‌آیند. بخشی از مهم‌ترین این واحدها موارد زیر هستند:

لازم به ذکر است که واحد دیگری در این مجموعه مشغول به فعالیت است که با نام واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه شناخته می‌شود؛ این واحد از بخش‌های گوناگونی مانند تست کنترل کیفی و آزمایشگاه نورد، آزمایشگاه فولادسازی، آزمایشگاه احیا و آزمایشگاه گندله‌سازی تشکیل شده است.

تولیدات

بخشی از تولیدات این کارخانه مربوط به محصولات میانی مانند انواع شمش فولادی است و بخشی دیگر از آن‌ها دربرگیرندهٔ پروفیل‌های توپر ساختمانی مانند میلگرد ساده و آجدار می‌شود. گفتنی است که هرکدام از تولیدات این کارخانه بر اساس استاندارد خاصی فرایندهای عملیات حرارتی و سایر بخش‌ها را پشت سر می‌گذارد؛ بنابراین لازم است که خریداران با مراجعه به وب‌سایت این مجموعه، به شکل دقیق استانداردهای تولیدی این نهاد را بررسی کنند، جدول‌های وزنی را بررسی نمایند و در نهایت، اقدام به خرید کنند. محصولات این کارخانه شامل موارد زیر می‌شود:

انواع میلگرد ساده (س 240)، مارپیچ (آج 340) و آجدار جناغی (آج 400) در این کارخانه تولید می‌شود؛ استاندارد تولید این محصولات نیز همان استاندارد ملی 3132 است که در بسیاری از کارخانه‌های داخلی استفاده می‌شود.

شمش‌های این مجموعه در ضخامت و ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند که هرکدام در نهایت، وزن متفاوتی خواهند داشت.

این دسته از محصولات نیز با جزئیات متفاوتی به مرحلهٔ نهایی خط تولید می‌رسند.

گندله نیز بخش دیگری از تولیدات این نهاد را شامل می‌شود؛ گفتنی است که از در این واحد تولیدی از روش‌های گوناگونی برای تست گندله مانند روش‌های ISIRI 1267، 4979 و 12809 استفاده می‌شود.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد