مزیت آزادسازی قیمت محصولات در بورس کالا

به گزارش پترو سازه ساحل ، معاون وزیر صنعت گفت: آزادسازی قیمت محصولات اگر در بستر بورس کالا عملیاتی شود به دلیل فضای شفاف این بازار، امکان رصد و تنظیم بازار را به شیوه‌ای مطلوب مهیا می‌کند.

مهدی کرباسیان در نشست خبری با اصحاب رسانه نقش بورس کالا را در حذف فساد و افزایش شفافیت معاملات این صنعت مفید دانست و گفت: تجربه عرضه محصولات مختلف از جمله فولاد در این بورس ثابت کرده بهترین مکان برای عرضه زنجیره تولید محصولات فولادی ، بورس کالا است.

وی ادامه داد: بورس کالا یکی از محورهای اساسی است که می‌تواند در شفاف سازی و سلامت اقتصادی و جلوگیری از رانت و فساد نقش مهمی ایفا کند در واقع به هر میزان که شفافیت و سلامت اقتصادی افزایش یابد به همان میزان، آرامش و ثبات اقتصادی ایجاد شده و زمینه جذب سرمایه گذار نیز بیشتر فراهم می‌شود.

این مقام مسئول گفت: بورس کالا در گذشته کاستی‌هایی داشته اما امروز با خدمات متنوعی که به فعالان اقتصادی علاوه بر رسالت ایجاد شفافیت و کشف عادلانه قیمت‌ها در تقابل عرضه و تقاضا ارائه می‌دهد، با سرعت مناسبی در مسیر پیشرفت و بزرگ شدن قدم برمی دارد. لذا ما اعتقاد داریم تمامی محصولات باید در بورس ارائه شود حتی سازمان ایمیدرو نیز از همین کانال برای عرضه محصولات استفاده می‌کند.

کرباسیان درخصوص آزادسازی قیمت محصولات در بستر بورس کالا گفت: با توجه به مزیت‌هایی که در این بورس وجود دارد، عرضه محصولات صنایع مختلف به ویژه فولاد در بورس کالا هم به نفع تولیدکننده و هم به نفع مصرف کننده است. همچنین آزادسازی قیمت محصولات اگر در این بورس عملیاتی شود به دلیل فضای شفاف این بازار، امکان رصد و تنظیم بازار را به شیوه‌ای مطلوب مهیا می‌کند. در همین زمینه برای آزادسازی قیمت سنگ آهن نیز اقداماتی صورت گرفته و طی جلساتی که تاکنون ارائه شده امیدواریم این محصول نیز مانند سایر محصولات با شرایط مناسب روی تابلوی بورس کالا ثبت شود.

منبع خبر: تجارت نیوز

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *