افزایش نرخ تعرفه فولاد باید به ۴۰ درصد برسد

ترامپ وضع تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و همچنین تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم را به‌صورت رسمی اعلام کرد ولی اجرایی شدن آن منوط به تعیین دستورالعملی است که هنوز نهایی نشده ولی گفته می‌شود به زودی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش پتروسازه ساحل ، در همین رابطه علی نعیمی مدیر بازرگانی و کارشناس شرکت فولاد گفت: سیاست اخیر آمریکا را در خصوص وضع عوارض ۲۵ درصدی به زیان بازار فولاد کشور است.

وی افزود: در صورت اجرای این سیاست مازاد عرضه در کشورهایی نظیر چین و کره به سمت بازارهای هدف ایران سرازیر خواهد شد. در نتیجه این اقدام قیمت تهدیدی خواهد شد بر قیمت فولاد در بازار داخل.

وی با تاکید بر لزوم افزایش تعرفه واردات شمش در ایران افزود: به منظور پیشگیری از ضرر و زیان بازارهای داخلی فولاد دولت باید تعرفه شمش و سایر محصولات فولادی را در کشور افزایش دهد چرا که در غیر این صورت ما شاهد کاهش چشمگیر تولید کارخانجات فولاد خواهیم بود.

این کارشناس بازار فولاد، با بیان این که میانگین قیمت ورق های فولادی در آمریکا ۹۵۰ دلار است افزود: در حال حاضر برای پیشگیری از ضرر و زیان محصولات داخلی دولت باید نرخ تعرفه واردات را به ۴۰ درصد افزایش در کشور افزایش دهد.

نعیمی، افزایش تعرفه فولاد را تنها راهکار حمایتی دولت از صنعت فولاد ذکر کرد و گفت: دولت در شرایط فعلی با افزایش نرخ تعرفه می تواند سیاست تنظیم بازار را اعمال کند.

وی در خصوص سیاست دولت آمریکا در زمینه افزایش تعرفه فولاد افزود: دولت آمریکا قصد دارد تا با اعمال افزایش نرخ تعرفه ضمن حمایت از تولید داخل از افزایش نرخ بیکاری نیز در این کشور پیشگیری کند.

منبع: فولاد نیوز

انتهای خبر/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *