نواربری

نواربری (Roll Cutting)

نواربری فرآیندی است که جهت تبدیل ورق های رول شده با عرض زیاد به ورقهایی با عرض کمتر استفاده میشود. در صنایعی مانند تولید انواع پروفیل زد، نبشی ، ناودانی، سپری و قوطی به این ورقهای برش خورده نیاز است. این خط تولید شامل مراحلی چون گاری حمل رول، کویل گیر، صاف کن، خطی بر، شانه، ترمز و رول جمع کن می باشد. از مزایای این خط می توان به سرعت بالا، دقت زیاد و اتوماتیک بودن سیستم کنترلی اشاره کرد. در مرحله صاف کن از حدود 5 غلطک با جنس لوله گوشتدار یا میلگرد برای اتوی ورق استفاده می شود.

برش هوا گاز یا برش با شعله، از قدیمی ترین و ارزانترین روشهای برش آهن می باشد. یک تورچ هوا گاز می تواند ورق خیلی ضخیم را برش دهد. اگر تورچ هوا گاز به درستی تنظیم شده باشد، یک برش صاف با سطح برشی متعامد ایجاد می کند. مقدار کمی پلیسه در لبه پایینی و بالایی محصول دیده می شود که با گرمای برش گرد می شود. این سطح برش برای کاربردهای زیادی بدون عملیات حرارتی ایده آل است.

برش قوس پلاسما یک فرایند عالی برای برش صفحات فولادی کم کربن است که سرعت بسیار بالاتری نسبت به برش هواگاز دارد، اما فاقد برخی کیفیت های لبه است.

لیزر فرآیند بسیار سریعی نیست، زیرا در فولاد کم کربن، اساسا فقط یک فرایند سوزاندن است که از گرمای شدید یک پرتو لیزر متمرکز به جای شعله پیش گرم استفاده می کند ، بنابراین، سرعت به سرعت واکنش شیمیایی آهن و اکسیژن محدود می شود . لیزر، با این حال، یک روند بسیار دقیق است و می تواند خطوط بسیار دقیق و حفره های دقیق کوچک را برش دهد. کیفیت لبه معمولا بسیار، بسیار خوب است که با تعامد خوب وزبری سطح بسیار کم همراه می شود. فرآیند لیزر قابل اطمینان بوده و عمر مصرفی بسیار طولانی دارد و تمام مراحل می تواند اتوماتیک انجام شود.

برش واترجت نیز برش صاف و بسیار دقیقی انجام می دهد. دقت برش واترجت می تواند از برش لیزر فراتر رود زیرا صاف بودن لبه می تواند بهتر باشد و هیچ گونه دفرمگی گرمایی وجود ندارد. همچنین، واتر جت در مقایسه با لیزر و پلاسما محدودیت ضخامت ندارد. اشکال دربرش با واترجت هزینه عملیات است. هزینه های تجهیزات بالادستی، به علت هزینه بالای پمپ تقویت کننده، کمی هزینه های بالاتری نسبت به پلاسما دارند، اما نه به اندازه لیزر. هزینه ی هر ساعت برای اجرای واترجت در درجه اول به علت هزینه ساینده گرانیت که در برش قرار می گیرد، خیلی بیشتر است. برش واترجت می تواند با یک پمپ تقویت کننده نیز انجام شود. اما هر هد برش اضافی نیاز به جریان آب بیشتری دارد که نیاز به یک پمپ دارد.

فولادسل تامین کننده انواع خدمات نواربری و برشکاری در انبار کارخانه و انبار تهران می باشد.

برچسب ها :
تعداد بازدید : 404

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0