ورق کرکره گالوانیزه

گالوانیزه سینوسی

کرکره یا سینوسی (Corrugated Steel Sheets)

کرکره یا سینوسی یکی از حالات شکلدهی ورق گالوانیزه مورد استقاده در ساخت کانکس، کانتینر، ساختمان های پیش ساخته، پوشش سقف انواع سوله با کاربری صنعتی، ورزشی، تولیدی، کشاورزی، حصارهای دور ساختمان و پروژه های در حال احداث، پوشش سقف ویلا و آلاچیق، پوشش سقف ساختمان و سر در ورودی منازل، پوشش سقف پارکینگ و سایبان، صنایع خانگی و صنایع خودرو می باشد. به دلیل شباهت فرم کرکره به موج های دوار، فرم سینوسی (شکل نمودار سینوس روی محور مختصات بصورت نیم دایره های متوالی است) نیز خوانده می شود.

از آنجاییکه ورق های گالوانیزه رنگی مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالایی در برابر عوامل محیطی دارند و از طرف دیگر با داشتن استحکام زیاد و وزن سبک در سقف های شیبدار، به منظور تخلیه بهتر و سریعتر آب خصوصا بصورت کرکره ای استفاده می شود. پیش از این از ورقهای کرکره آهنی استفاده می شد که احتمال زنگ زدگی و پوسیدگی آن در زمان کم زیاد بود. از این رو ورقهای گالوانیزه کرکره ای جایگزین مناسبی شدند. گاهی برای نمای بهتر ساختمان سقفهای شیروانی گالوانیزه را رنگ می کردند و بدین ترتیب گالوانیزه های رنگی سینوسی رایج شد.

ورقهای گالوانیزه رنگی از خانواده ورقهای گالوانیزه هستند که با رنگ کوره ای از نوع الکتروستاتیک رنگ شده اند و از نظر ابعاد و ضخامت در همان اندازه های ورق گالوانیزه موجود هستند. به لحاظ اقتصادی گرانتر از ورقهای گالوانیزه معمولی می باشند. کرکره های با طول زیاد را بدلیل دشواری حمل از کارخانه تا محل نصب، احتمال شکسته شدن کرکره ها در هنگام بالا بردن توسط جرثقیل روی سقف و سختی نصب یکپارچه بصورت دو تکه انجام می دهند. اتصال و هماهنگی سقف سینوسی با سقف اصلی ساختمان موجب فراهم آمدن کنترل کامل بر نور ورودی به بخش های مختلف ساختمان نیز می گردد.

فولادسل تامین کننده ورقهای گالوانیزه و گالوانیزه رنگی کرکره ای (سینوسی) از انبار کارخانه و انبار تهران می باشد.

برچسب ها : , ,
تعداد بازدید : 1428

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0