بنر دعوت به نمایشگاه متافو

پادکست تحلیلی بازار آهن و فولاد هفته چهارم آبان 1401

عناوین اصلی صفحه

با سلام و عرض ادب خدمت فولادسلیهای عزیز

با تحلیل قیمتی بازار این هفته آهن آلات در خدمت شما هستیم.

بررسی اسلب و بیلت صادرات

به گزارش نشریه متال بولتن در تاریخ 16 نوامبر، امروز 25 آبان ماه، اسلب و بیلت صادراتی ثبات نسبی قیمت را تجربه کردند. بیلت صادراتی منطقه CIS با افزایش یک دلاری با نرخ 491 دلار به ازای هر تن و اسلب صادراتی این منطقه نیز با قیمت 427 دلار در هر تن به فروش رسید.

علاوه بر این هر تن اسلب صادراتی ایران نیز بدون تغییر به قیمت 420 دلار و بیلت صادراتی نیز با نرخ میانگین 43 دلار مبادله شد. به طبع این سکون و ثبات قیمتها، بازار ورق و مقاطع نیز ثابت یا کاهشی بود.

 

تحلیل بازار در حوضه ورق های فولادی

ورق سیاه از ابتدای هفته کاهش 100 الی 200 تومانی را شروع کرد و در روزهای پایانی هفته به ثبات قیمت رسید. ورق‌های گالوانیزه و رنگی نیز نسبت به هفته قبل 500 الی 1500 تومان کاهش را تجربه کردند. و اما ورق‌های روغنی، ورق‌های استیل، ورق‌های آلیاژی، هفته بدون تغییری را داشتند. بخش مقاطع نیز از این امر مستثنی نبود.

بررسی نوسانات قیمت میلگرد ، قیمت تیرآهن، هاش، نبشی و…..

میلگرد، تیرآهن، هاش سبک و سنگین، نبشی و ناودانی همگی ثبات قیمت را در پیش گرفتند که البته قوطی و پروفیل کاهش 100 الی 200 تومانی را نیز در برداشت. شرکت ظفر بناب قیمت محصولات خود را ثابت اعلام کرد و شرکت ذوب آهن اعلام قیمت نکرد. قیمت پروفیل تا این لحظه از هیچ شرکتی اعلام نشده است.

نظر شما

قیمت ورق های فولادی