پادکست قیمت ورق و مقاطع | هفته سوم بهمن ماه

عناوین اصلی صفحه

تحلیل بازار آهن و فولاد

با نزدیک شدن به پایان هفته، شاهد نوسانات اندکی در بازار دلار بودیم.

به این صورت که هر دلار در پایان روز گذشته در بازار ازاد حدود 44 هزار و 300 تومان به فروش رسید.

بازار میلگرد روند نسبتا آرامی گرفته بود و بسیاری از مبادی فروش قیمت میلگرد آجدار را ثابت اعلام کردند اما شمار زیادی از کارخانه ها هم با افزایش 100 الی 500 تومانی محصولات خود را عرضه کردند.

قیمت ورق سیاه در غالب مبادی فروش ثبات داشت اما افزایش 1000 الی 2000 تومانی در برخی ضخامت های ورق سیاه فولاد مبارکه  و کاویان مشهود بود.

قیمت انواع ورق سرد نیز با افزایش قیمت همراه بود به طوری که قیمت ورق گالوانیزه ، رنگی و روغنی در اکثر بنگاه ها بیش از 1000 الی 5000 تومان افزایش داشت.

قیمت روز پروفیل نوسانات متعددی داشت به این صورت که برخی از شرکت ها تغییری در نرخ محصولات خود اعمال نکردند اما در این میان چند کارخانه افزایش 500 تومانی داشتند و چند کارخانه هم300 تومان کاهش قیمت داشت.

افزایش قیمت ناودانی ایرانی و اروپایی و نرخ نبشی روز گذشته نیز مشهود بود و در هر کیلو حدود 100 الی 500 تومان قیمت ها رو به بالا رفت .

قیمت لوله داربستی ، اسپیرال، مبلی و سایر لوله ها در بخش کیلوفروشی با افزایش قیمت 100 الی 200 تومان عرضه شدند، اما قیمت تیرآهن شاخه ای ، روز گذشته نیز با افزایش قیمت همراه بود و هر شاخه بین 10 الی 150 هزار تومان نوسان افزایشی داشت.

قیمت استیل در این هفته 10 هزارتومان افزایش داشت و بنگاه ها تمایلی به فروش نداشتند.

نظر شما

قیمت ورق های فولادی