پروژهٔ جدید ذوب‌آهن اصفهان در منطقهٔ آزاد چابهار

پروژهٔ جدید ذوب‌آهن اصفهان در منطقهٔ آزاد چابهار

در جدیدترین تفاهم‌نامه‌ای که در میان شرکت ذوب‌آهن اصفهان و منطقهٔ آزاد چابهار منعقد شده، سرمایه‌گذاری‌هایی برای انجام پروژه‌های فولادی و صادرات آن‌ها به کشورهای همسایه رقم خورده است.

طرفین این تفاهم‌نامه، عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقهٔ آزاد چابهار و منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان هستند و به‌موجب آن، زمینهٔ مناسبی برای احداث سه بخش فولادی در این منطقه ایجاد شده است.

مطابق با خبرهایی که از این تفاهم‌نامه منتشر شده، قرار است بخش‌های گوناگونی از زنجیرهٔ تولید فولاد که شامل بخش‌های ساخت گندله، کنسانتره و نورد می‌شود در منطقهٔ آزاد چابهار احداث بشود و فرایند بهره‌برداری از آن نیز در آیندهٔ نزدیک کلید بخورد. علاوه بر این، فرایند سنجش ظرفیت‌های بندر چابهار برای ارتقا و استفادهٔ تخصصی از آن برای جابه‌جایی فولاد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

گفتنی است که این پروژه به شکل متمرکز در تلاش است تا فولاد باکیفیتی تولید کند و فرایند صادرات انواع مقاطع فلزی به کشورهای همسایه نظیر عمان و پاکستان را با شرایط مناسبی به‌پیش بگیرد. شایان توجه است که این پروژهٔ صنعتی، یکی از چندین پروژهٔ پتروشیمی و فولادی به‌حساب می‌آید که در منطقهٔ آزاد چابهار کلید خورده است.

جالب است بدانید که این منطقه تأثیر زیادی در ارتقای فعالیت‌های مرتبط با تولیدات داخلی دارد و امکان صادرات این محصولات را به خارج ایران نیز، به‌سادگی فراهم کرده است.

نظر شما