ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

کارخانه آهن و فولاد ارفع

شنبه, ۱۴ / اسفند / ۱۴۰۰ کارخانه آهن و فولاد ارفع

فولاد ارفع یکی از برجسته‌ترین واحدهای تولیدی کشور به‌حساب می‌آید که سهم برجسته‌ای در تولید سالیانه شمش فولادی دری گریدهای گوناگون دارد؛ واحدهای گوناگونی نظیر فولادسازی و نیروگاه برق در این مجموعه قرار دارند که فرایند ساخت و پرداخت محصولات فلزی را بسیار تسهیل می‌کنند و نقش برجسته‌ای در خروجی این کارخانه دارند. با ما همراه باشید تا مروری بر این واحد تولیدی داشته باشیم.

دربارهٔ کارخانه آهن و فولاد ارفع

کارخانه آهن و فولاد ارفع به‌عنوان یک شرکت سهامی خاص در سال 1383 فعالیت خود را در زمینهٔ تولید آهن اسفنجی، شمش فولادی و بریکت آغاز کرده است؛ پس از گذر زمان و افزایش فعالیت‌های این مجموعه، فولاد ارفع به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد و در زمرهٔ شرکت‌هایی قرار گرفت که در لیست بورس اوراق بهادار جای گرفته است.

هم‌اکنون شش واحد فعال در کارخانهٔ این مجموعه که در استان یزد قرار دارد، به تولید و توسعهٔ فرایند فولادسازی می‌پردازند؛ این واحدها به شرح زیر هستند:

این قسمت از کارخانه که ظرفیت اسمی آن 800 هزار تن است، وظیفهٔ تولید آهن اسفنجی با استفاده از گندله را دارد.

این بخش وظیفهٔ استفاده از آهن اسفنجی تولیدشده و تولید انواع شمش‌های فولادی را دارد. گفتنی است که ظرفیت فعلی این واحد برابر با 800 هزار تن است اما قابلیت ارتقای آن تا 1 میلیون تن در سال وجود دارد.

پست برق این مجموعه با سرمایه‌گذاری 80 میلیارد تومان اعتبار و با همکاری مستقیم وزارت نیرو ایجاد شده است و قابلیت تولید 400 کیلوولت انرژی به قدرت 630 مگاوات را دارد. وظیفهٔ اصلی این واحد، تأمین برق مجموعه است تا نگرانی‌ها از بابت انرژی موردنیاز از بین برود.

این بخش نیز برای تولید انرژی کارخانه تأسیس شده است و توانایی تولید تا 230 کیلوولت انرژی به قدرت 230 مگاوات را دارد.

برای تولید مایحتاج کارخانه به‌منظور استفاده در خطوط تولید تأسیس شده است.

این قسمت از کارخانه وظیفه دارد که محصولات خروجی از این مجموعه را به شکل دقیق و با نظارت متخصصان ارزیابی کند تا محصولات کاملاً منطبق با استانداردهای خود باشند.

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

کارخانه فولاد ارفع به سبب تولید فولاد و آهن باکیفیت در سال‌های فعالیت خود، گواهی‌نامه‌ها و تأییدیه‌های گوناگونی را از مراجع داخلی و بین‌المللی دریافت کرده است. بخشی از این مدارک، به شرح زیر هستند:

محصولات

فولاد ارفع به شکل تخصصی در راستای تولید انواع مواد اولیه آهنی نظیر آهن اسفنجی و بریکت و محصولات میانی نظیر شمش‌های فولادی می‌پردازد. گفتنی است که هرکدام از محصولات این مجموعه دارای مشخصات وزنی و ابعادی گوناگونی هستند؛ پس برای بررسی دقیق آن‌ها بهتر است که به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید. در ادامه ما به شکل مختصر این محصولات را بررسی می‌کنیم.

ظرفیت تولید این بخش برابر با 800 هزار تن است و محصولات به‌دست‌آمده در واحد فولادسازی مجموعه برای ساخت انواع شمش فولادی به کار گرفته می‌شوند.

نرمه‌های مربوط به آهن اسفنجی در سرندهای محصولات کارخانه جداسازی می‌شوند و با آهک و چسب سیلیکات ترکیب می‌شوند تا در دستگاه‌های مخصوص ساخت بریکت، طی عملیات فشرده‌سازی قرار بگیرند و به بریکت تبدیل شوند. بریکت تولیدشده در این مجموعه برای استفاده در کوره‌های قوس الکتریکی در راستای فرایند ذوب به کار گرفته می‌شوند.

بخش تولید شمش فولادی یکی از مهم‌ترین واحدهای این مجموعه است که با دو دستگاه کربن‌زدا و گاززدا مجهز شده است؛ این تکنولوژی‌ها به متخصصان این مجموعه این امکان را می‌دهد که به تولید شمش فولادی در بیش از 20 گرید آلیاژی بپردازند؛ گریدهایی نظیر CK45، C45، RST37-2، RST44-2  و 70CR 2 بخشی از تولیدات این مجموعه هستند.

گفتنی است که محصولات این مجموعه با استانداردهای گوناگونی مانند استانداردهای مورد تأیید ژاپن، انگلستان و آلمان همخوان هستند. این مقاطع از نظر ابعاد به شکل چهارگوش و در اندازه‌های 130 در 130، 150 در 150، 200 در 200 و با ارتفاع 12 متر به بازار عرضه می‌شوند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد